1. HABERLER

  2. BELEDİYE YARDIMLARI

  3. Zonguldak Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama
Zonguldak Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

Zonguldak Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

A+A-
Zonguldak Belediyesi yardım başvurusu ve sorgulama; Koronavirüs salgını döneminde ekonomik ve sosyal yetersizlik içerisinde bulunan vatandaşlara nakdi yardımlar yapan Zonguldak Belediyesi geçim sıkıntısı çeken kişilerin yanında oluyor. Vatandaşlarına gıda, giyecek, tıbbi araç, gereç ve eşya gibi tek çok yardımda bulunan Zonguldak  Belediyesi muhtaç kişilere de maddi yardım yapabiliyor. İhtiyaç sahibi kişilere sosyal destek kartı dağıtarak temizlik, gıda, kişisel bakım ihtiyaçlarını da anlaşmalı marketlerden satın alabilmelerine olanak tanıyan Zonguldak  Belediyesine nakdi yardımda bulunacak olan kişilerin yardıma muhtaç olmaları gerekiyor. Zonguldak  Belediyesi tarafından vatandaşa yapılan sosyal yardımlar ile ilgili sizleri bilgilendirmeye ve başvurunun nasıl yapıldığını açıklamaya çalışacağız.

Zonguldak  Belediyesi Tarafından Yapılan Yardımlar Nelerdir?

Zonguldak  Belediyesinin dar gelirli ailelere maddi açıdan nakdi sosyal yardımları açıklandı. Zonguldak Belediyesi, Zonguldak il sınırları içerisinde yaşayan kişilere sosyal yardım da öncelik veriyor. Türkiye'nin en önemli deniz ticareti açısından zengin taşkömürü madenlerinden öncü olarak bilinen Zonguldak Belediyesi yardım başvurusunda yardıma muhtaç kişilere el uzattı. Koronavirüs salgınından dolayı tüm dünyada sıkıntılar çeken şehirlerden birisi de Zonguldak oldu. Ayrıca işsizlik gibi genel sorunların yaşanması ile birlikte geçim sıkıntısı da koronavirüs salgını ile birlikte arttı. Bundan dolayı Zonguldak Belediyesi vatandaşların temel ihtiyaçlarını karşılamak için birtakım çalışmalar başlattı.

Zonguldak Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Zonguldak Belediyesi yardım başvurusu hakkında detayları açıkladı. Yardım başvurusu esnasında başvuru bilgileri genel olarak Zonguldak Beyaz Masa üzerinden sağlanacaktır. Ayrıca Zonguldak Beyaz Masa çağrı merkezi koronavirüs salgınından korunmak için de önemli bir yerdir. Sosyal Hizmetler Müdürlüğü üzerinden yardım başvuruları veya yapılacak yardım türüne göre başvuru merkezleri de değişiyor. Salgın döneminde vatandaşın sağlığını korumak için Zonguldak Beyaz Masa üzerinden talepler alınmaya başlandı. Hatta Zonguldak Beyaz Masa üzerinden başvuru yapmak isteyen kişilerin 444 0 667 numarasını arayarak kaldığı zor durumu bilgilendirme yapabilecek. Vatandaş Zonguldak Beyaz Masayı arayarak yardım isteğini belirtebilecek. Bunun ardından gerekli yönergeler kişiye yansıtılarak yardım sağlanacaktır. Zonguldak Belediyesine yapılan başvurular Zonguldak Beyaz Masa irtibatı ile sağlanıyor. Zonguldak Beyaz Masa kişiden aldığı bilgileri talep sistemine iletiyor. Bu talep doğrultusunda sosyal hizmetler bölümüne ilerleme sağlanarak gerekli incelemeler yapılıyor. Ardından bu güncellemelerle birlikte yardımın verilmesi doğru bulunması halinde kişiye gerekli yardımlar sağlanacaktır. Zonguldak Belediyesi vatandaşın rahat ulaşım sağlanması adına Zonguldak Beyaz Masa WhatsApp hattı da kurdu. Zonguldak Beyaz Masa WhatsApp hattı 0552 897 67 67 olarak da güncellenmiştir. WhatsApp uygulaması üzerinden kişi talebini iletiyor. Ardından ekipler tarafından kişiye geri dönüşte sağlanıyor. Vatandaş çağrı merkezinde arama yapıp ulaşamadığı zaman WhatsApp iletişim hattı kullanabilecek.

Zonguldak Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Zonguldak Belediyesine yardım başvurusunda bulunmak isteyen vatandaş belirli bir zaman içerisinde bu hususu tamamlayabilir. Ayrıca yardım başvuruları var olan yoğunluktan ötürü geç incelemeye gidebilmektedir. Alınan bilgiler neticesinde Zonguldak Belediyesi yardım başvurusu inceleme süresini 15 ila 30 gün arası yapıldığını açıkladı. Bu süre içerisinde verilen iletişim bilgilerinden geri dönüş olmadığı takdirde yapılacak işlemlerde bulunmaktadır. Yardım talebi Beyaz Masa sistemi üzerinden cevaplanmış ise Zonguldak Beyaz Masa iletişim yollarından da kişi yardım başvurusunda bulunabilir. Zonguldak Beyaz Masa bir iletişim hattı 444 06 67 olarak güncellendi. Zonguldak Beyaz Masa WhatsApp iletişim hattını da hayata geçirdi. Zonguldak Beyaz Masa WhatsApp hattı numarası da 0552 897 67 67’dir. Ayrıca vatandaşın kendini tanıtarak başvuru esnasında verdiği bilgilerin mesaj üzerinden yazması da yardım başvurusu yaptığı durumu öğrenmek istediğini belirterek mesaj atması gerekecek. Yapılan incelemelerin ardından mesaj yöntemi ile kişiye geri dönüş sağlanacaktır. Zonguldak Belediyesi yardım başvuru sorgulama işleminizi https://www.zongukdak.bel.tr/adresinden gerçekleştirebilirsiniz.

Zonguldak Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Zonguldak Belediyesi yardım başvurusu telefon numarası olarak Beyaz Masa iletişim hattı numarası ile WhatsApp üzerinden irtibat sağlanmaktadır. Alınan bilgiler neticesi Zonguldak Beyaz Masa iletişim numarası 444 06 67’dir. Ayrıca Zonguldak Beyaz Masa hafta içi ve hafta sonu hizmetine devam etmektedir. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama Zonguldak Beyaz Masa WhatsApp iletişim hattı numarası ise 0552 897 67 67’dir. Bu numaralı hattan ekleme yaparak mesaj atılabiliyor. WhatsApp üzerinden kişinin attığı mesaj ekipler tarafından incelenip geri dönüş sağlanıyor. Vatandaşın yardım başvurusu Beyaz Masa üzerinden sağlanıyorsa gerekli birimlere ulaşım sağlanarak da yardım edilecektir.

Zonguldak Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Zonguldak Belediyesi sosyal yardım türlerine E-devlet ‘ten ya da belediyeden form doldurularak başlanır. Ayrıca gelirimiz ve giderinize yönelik birtakım soruların bulunduğu başvuru formu ile belediye kazancınızı, aylık ortalama gelirinizi, giderlerinizi, bu yardıma muhtaç olup olmadığınıza karar veriyor. Zonguldak Belediyesi nakdi yardımlarını sınırlı bir bütçe ile yaptığından başvuru formlarını değerlendirirken ihtiyaç sahibi ailelere ulaşıyor. Bundan dolayı gerçek ihtiyaç sahiplerinin nakdi yardım taleplerinin karşılanması doğrultusunda başvuru sahiplerinin başvuru formunda doğru bilgiler vermeleri gerekiyor.

Zonguldak Belediyesi Gıda Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Zonguldak Belediyesi gıda yardımını geçim sıkıntısı çeken ailelere vererek, kişilerin temel ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik hareket sağladı. Gıda yardımı bilgisi için Zonguldak Beyaz Masa üzerinden başvuru ve bilgi sağlanabilir. Zonguldak Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama Ayrıca Zonguldak Beyaz Masa telefon numarası 446 06 67 numarası ile birlikte ulaşım sağlanmaktadır. Bu numara üzerinden Zonguldak Beyaz Masa adlı birime ulaşım sağlayan kişi erzak yardımı almak istediğini belirtebilir. Bunun dışında WhatsApp iletişim hattı numarası olarak 0552 897 67 67 üzerinden de mesaj atılarak iletişim sağlanmaktadır. Bu numaralar üzerinden iletişim sağlayan kişinin başvurusu incelenmeye alınarak geri dönüşüm sağlanacaktır.

Zonguldak Belediyesi Erzak Yardım Başvurusu

Zonguldak Belediyesi geçim sıkıntısı çeken ailelere destek vermek için pandemi sürecinde birtakım çalışmalar başlattı. Bunun ardından erzak yardımı alabilmek isteyen vatandaşların Zonguldak Beyaz Masa üzerinden bilgi ve başvuru sağlanabileceği belirlendi. Zonguldak Beyaz asa telefon numarası 446 06 67’dir. Bu telefon numarası ile birlikte kişi ilgili kurumlara ulaşım sağlayarak erzak yardımı almak istediğini belirtti bilecek. 0552 897 67 67 numara ise WhatsApp iletişim hattı olarak geçmektedir. Kişi bu numara üzerinden karşı tarafa mesaj atarak ulaşım sağlayabilecek. Başvuruların ardından Zonguldak Belediyesi erzak yardımı başvurusunda bulunan kişileri incelemeye alacak.

Zonguldak Belediyesi Süt Yardımı Başvurusu

Zonguldak Belediyesi yardımları arasında süt yardımının bulunup bulunmadığı merak ediliyor. Ayrıca kişi diğer il belediyelerinde çocuklara yapılan yardımlar arasında süt yardımından da yararlanabilmektedir. Bundan dolayı Zonguldak il içerisinde araştırmayı koyulan vatandaşlar yardımlarla alakalı net bir bilgi aramaktadır. Alınan bilgiler neticesini Zonguldak Belediyesine ait süt yardımı yapılmamaktadır. Fakat sistem üzerinden talep olduğunda ve birçok kişinin bu yardımın açılması için talep oluşturduğu takdirde ilerleyen zamanlar içerisinde süt yardımı da başlayabilir. Zonguldak Beyaz Masa üzerinden biriken talepler çerçevesinde yeni yardım türleri de kendini gösterdi. Yeni yardım türünü de sizde katkı sağlayabilirsiniz. Zonguldak Belediyesi Beyaz Masa ulaşım için 444 0 667 çağrı merkezine arama yapılabilir ya da Zonguldak Beyaz Masa WhatsApp 0552 897 67 67 numaralı hat üzerinden mesaj atılarak ulaşım sağlanabilmektedir.

Zonguldak Belediyesi Yardım Kolisi Başvurusu

Zonguldak Belediyesi yardım kolisi dönemler içerisinde yapılarak, kişilerin mutfağına katkı sağlamayı amaç edindi. Ayrıca yardım kolisi içerisinde ailelerin belli başlı mutfak erzakları yer almaktadır. Yardım kolisi başvurusunda bulunmak isteyen kişi Zonguldak Beyaz Masa 444 06 67 numaralı hat üzerinden belediyeye ulaşım sağlayabilir. Bunun dışında yardım kolisi 0552 897 67 67 numarası üzerinden Zonguldak Beyaz Masa WhatsApp birimine mesaj atılabilir. Yardım kolisi başvurusunun ilk hesapta açık olup olmadığını öğrenerek başvuru sağlanabilmektedir. Bunun ardından başvuruda bulunan kişi ilgili birimleri yönlendiriliyor.

Zonguldak Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu

Zonguldak Belediyesi sosyal yardımlar ile kişilere destek çıkarak topluma kazandırmak ve refah seviyesini yükseltmek adına oluşturulmuş bir sosyal yardım türleridir. Bununlar birlikte kişi almak istediği sosyal yardımları Zonguldak Beyaz Masa üzerinden sağlayabilir. Zonguldak sosyal yardım başvurusu için Zonguldak Beyaz Masa çağrı numarası 444 06 67'dir. Ayrıca Zonguldak WhatsApp iletişim hattı numarası ise 0 552 897 67 67’dir. Bu numaraya mesaj atarak geri dönüşüm sağlanacaktır. Sosyal yardım başvurusu için kişilere detaylı bilgilendirme yapılmasının ardından başvuru sağlanacaktır. Sosyal yardımlar çok yönlü olmakla birlikte yardım türleri maddi, gıda, eğitim, bebek, engelli gibi alanlarda da yapılmaktadır. Pandemi Zonguldak Belediyesi ihtiyaç sahipleri kişileri ulaşım sağlayarak işlemlerini yapmaktadır.

Zonguldak Belediyesi Hasta ve Yaşlılara Destek

Zonguldak  Belediyesi'nin hastalara ve yaşlılara destek kapsamında herhangi bir yardımı bulunmamaktadır.

Zonguldak Belediyesi Yardımından Kimler Yararlanabilir?

Zonguldak il sınırları içerisinde ikamet eden, fakirlik belgesi ya da engelli sağlık kurulu raporu gibi talep edilen belgeleri belediyelerine ya da belediyeye teslim edenler yardımdan da yararlanabilecek. Belediyeye e-devlet üzerinden yapılan başvurular ise ön başvuru olarak kabul ediliyor. Zonguldak  Belediyesi incelemenin ardından başvuruları birbirileriyle karşılaştırıyor. Yapılan karşılaştırma ardından en muhtaç kişilere tespit ediliyor. Başvuru bulunan kişiler tarafından teslim edilen belgelerin doğruluğu kamu kurumlarından yardım alarak araştırılıyor. Başvuruda bulunan kişilerin evlerine inceleme komisyonu gönderiliyor. Bu komisyon maddi yetersizlik içerisinde olan kişinin yaşadığı eve, şartlarına, ekonomik durumuna, maddi durumuna dair hazırladığı raporu belediyesine teslim ediyor. belediyesi görevliler tarafından teslim edilen belgeyi değerlendirme kurulu vererek salt çoğunluk ile birlikte başvuru sahibinin bu yardıma muhtaç olup olmadığı sonuçlanıyor. Zonguldak Belediyesi yardımlardan haksız yere yararlanan ya da başvuru formuna yanlış bilgiler yazan kişilere cezai yaptırım uyguluyor. Nakdi yardıma muhtaç olmayan kişilerin başvuru yapmasına rağmen aldıkları yardımların geri ödemeleri gerekiyor. Ayrıca hak etmediği halde belediyeden yardım alan kişiler nakdi karşılığı faizi ile ödemek zorunda kalıyor.

Zonguldak Belediyesi Esnaf Destek Paketi

Zonguldak Belediyesi'nin esnaf destek paketi bulunmamaktadır.