1. HABERLER

  2. MADDİ YARDIMLAR

  3. Ziraat Bankasından 7 Yıl Vadeli Hayvan Kredisi
Ziraat Bankasından 7 Yıl Vadeli Hayvan Kredisi

Ziraat Bankasından 7 Yıl Vadeli Hayvan Kredisi

A+A-

Ziraat bankasından 7 yıl vadeli hayvan kredisi başvuruları başladı. Bir çok çift kredi için sıraya girdi. Türkiye de 81 ilde küçükbaş hayvancılığın geliştirilmesi amacıyla hayata geçirilen 'Köyümde Yaşamak İçin Bir Sürü Nedenim Var' projesi kapsamında çiftçilere verilecek olan 7 yıl vadeli, sıfır faizli 100 bin lira kredi için aranan şartlar belli oldu.

Ziraat Bankası Hayvan Kredisi Nasıl Alınır?

Geçtiğimiz günlerde Burdur Valiliği Toplantı Salonunda düzenlenen toplantı ile Valilik koordinasyonunda, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Ziraat Bankası işbirliğiyle yürütülecek projenin protokol imzaları atılmıştı. 7 yıl vadeli, sıfır faizle 100 bin liralık kredinin verileceği projede çiftçilerde aranan şartlar belli oldu. 2021 Yılı Ziraat Bankası Uygun Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? https://devletyardim.com/2021-ziraat-bankasi-uygun-kredi-basvurusu/

Ziraat Bankası Hayvan Kredisi Şartları

Kimler başvurabilir sorusuna ? Burdur İl Tarım ve Orman Müdürlüğünce yapılan açıklamada başvuru yapacak olan çiftçilerin bazı kriterleri yerine getirmesi gerektiği belirtildi. ARANAN KRİTLER ŞÖYLE; 1-18 yaşını doldurmuş olmak, 2-İşletmesinin bulunduğu yerde ikamet etmek, 3-Küçükbaş hayvancılık yapıyor veya yapmış olmak, 4-En az 100 baş kapasiteli barınağa sahip olmak, 5-Faaliyet gösterdiği bölgede yeterli mera alanı bulunması ve kaba yemin en az yüzde 50'sini yetiştirme imkânına sahip olmak. 6-Hali hazırda küçükbaş hayvancılık yapmayan vatandaşlar için ise hayvancılığı yapacakları yerdeki muhtarlıktan 'hayvancılık yapmaya uygundur yazısı' almak. 

Ziraat Bankasından 7 Yıl Vadeli Hayvan Kredisi

İSTENİLEN BELGELER İstenilen belgeler ayrıca yapılan açıklamada, başvuru yapacak olan çiftçilerden bazı belgelerin istendiği belirtildi. İstenilen belgeler şöyle;  1-Başvuru formu (İl/İlçe Tarım ve Orman Müdürlüklerinden alınacak.) 2-Varsa Hayvan yetiştiriciliği ile ilgili kurs bitirme veya eğitim belgesi, 3-Şehit yakını (anne, baba, eş, kardeş, çocuk) ve gazi ise onaylı belge, 4-Adli sicil belgesi, ikametgah belgesi, 5-Proje faaliyet alanı kiralık ise en az 7 yıllık kira sözleşmesi. ziraat bankasından 7 yıl vadeli hayvan kredisi

Ziraat Bankası Hayvan Kredisi Başvurusu

Başvuru yeri ve zamanı Aranan kriterlere uyan tüm vatandaşlar, hazırladıkları belgeler ile 7 Eylül 2020 – 31 Aralık 2020 tarihleri arasından İl/İlçe Tarım ve Orman Müdürlüklerinde başvurularını gerçekleştirebilecek. 50 BİN LİRALIK YEM DESTEĞİ 50bin liralık yem desteği öte yandan, yapılan açıklamada çiftçilerin 7 yıl vadeli, sıfır faizle alacakları 100 bin lira kredi haricinde 50 bin liralık da yem desteği alabilecekleri belirtildi.

Ziraat Bankası Hayvan Kredisi Hesaplama

Ziraat Bankası hayvan kredisi hesaplama işlemi için internet sitesini ziyaret edebilirsiniz. Eğer internet kullanıcısı değilseniz, size en yakın şubeye giderek detaylı bilgi alabilirsiniz.