1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Ziraat Bankası Bu Zor Şartlarda Ev Alacaklara Uygun Konut Kredisini Açıkladı!
Ziraat Bankası Bu Zor Şartlarda Ev Alacaklara Uygun Konut Kredisini Açıkladı!

Ziraat Bankası Bu Zor Şartlarda Ev Alacaklara Uygun Konut Kredisini Açıkladı!

Ziraat Bankası yeni kampanyasını duyurdu. Ev almak isteyen kişiler için Müjdeli haberi verdi. Avantajlı bir şekilde konut kredisi almak isteyenler için yeni bir dönem başlıyor. Ziraat Bankası konut kredisi kampanyası nelerden oluşuyor? Ziraat Bankası faiz oranları ne kadar? Ziraat Bankası konut kredisi ile ilgili detaylar haberimizde paylaşılmıştır.

A+A-

Uzun süreden beri beklenen konut kredisi kampanyası Ziraat Bankası'ndan geldi. Ev hayali herkesin ulaşmak istediği hedeflerden bir tanesidir. Bu konuda son zamanlarda ciddi bir şekilde artan zamlardan dolayı ev almak çok zor duruma geldi. Vatandaşlar Kredi ile ev almak istemesi ile bu durum daha da zorlaştı. Ziraat Bankası bu duruma el atarak konut kredisi bazında çok büyük bir yenileme sağladı.

 Ziraat Bankası Konut Kredisi Kampanyası Nedir?

Ziraat Bankası yeni kampanyasında konut kredisi çekmek isteyen vatandaşlara avantajlı bir kredi sunuyor.  Yapılan faiz oranı yüzde 1,20 olarak belirlendi. Diğer bankalar bu durumda ciddi bir fark açarak konut kredisi konusunda geri ödemede fazla fark oluşturuyor. Ayrıca konut kredisinde 120 aya kadar olan bir vade sistemi de devreye koyuldu. Ev hayalini yapmak isteyen kişiler için kaçırılmayacak bir fırsat olarak yer alıyor. Yapılan sistem üzerinde ipotek zorunlu bir şekilde yer alıyor. Satın aldıkları evi ilk olarak ipotek ettirerek alma fırsatını sunuyor. Örnek alarak 100 milyarlık bir kredi çekildiğinde 10 yıllık vade oranlı bir şekilde yapıldığında taksit tutarı 1576 Türk lirasından oluşuyor Toplam geri ödeme miktarı ise 189 milyar civarında olarak yer alıyor. Ev Hayali kuran kişiler için ek fırsat oluşturulması ile kaçırılmayacak bir fırsat olarak da sunuluyor. Kampanyadan yararlanmak isteyenler banka şubelerine giderek işlemlerini yaptırabilirler.