1. HABERLER

  2. BELEDİYE YARDIMLARI

  3. Yozgat Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama
Yozgat Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

Yozgat Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

A+A-
Yozgat Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama 2021; Ekonomik ve sosyal yetersizlikler içerisinde vatandaşlara koronavirüs salgını döneminde nakdi yardımlar yapan Yozgat Belediyesi geçim sıkıntısı yaşayan vatandaşlara el uzatmaya devam ediyor. Yozgat Belediyesi ekonomik faaliyetleri göz önünde bulundurarak vatandaşın yanında olmaya devam ediyor. Ayrıca işsizlik sayısının bu dönemde artması ve geçim sıkıntısının çekilmesi ile birlikte Yozgat Belediyesi düğmeye bastı. Pandemi döneminde toplumun en küçük çekirdeği ailelerde huzursuzluk ortaya çıkmaya başladı. Bundan dolayı Yozgat Belediyesi bu tür olumsuz etkilere karşın sosyal yardımlar sağlamaya devam edeceğini açıkladı.

Yozgat Belediyesi Tarafından Yapılan Yardımlar Nelerdir?

Yozgat Belediyesi maddi sıkıntı çeken ailelere yönelik yaptığı yardımlar ile birlikte nakdi sosyal yardımlar da belli oldu. Yozgat Belediyesi, Yozgat il sınırları içerisinde bulunan muhtaç kişilere sosyal yardımlarda öncelik veriyor. Kimsesiz, yoksul, engelli gibi kişilerde bu yardımlardan yararlanabilecek. Maddi problemlerden dolayı eğitime devam edemeyen üniversiteli lise öğrencilerine de geçici yardımlar yapılıyor. İhtiyaç sahibi kişilerin ekonomik ve sosyal sorunlarını çözebilmek adına belediyelik anlayışı çerçevesinde vatandaşlara kira desteği sunuluyor. Yozgat Belediyesi nakdi ve yardım çalışmalarının büyük bir gizlilik içerisinde yürütüldüğünü ve yoksul ya da muhtaç olan kişilerin muhtarlık tarafından tespit edilmesi durumunda bu kişilere de yardımlar götürüldüğünü açıkladı. Yozgat Belediyesi yardıma muhtaç çocuklara eğitim ve kırtasiye alanında da yardım yapmak dışında ayakkabı, kaban, mont gibi malzemeleri de ücretsiz bir şekilde dağıtıyor. Maddi sıkıntı çeken ailelere ve yoksul vatandaşlara dışında yeni doğan bebekler için de anne ve babalara bebek beşiği, bezi ya da maması gibi temel malzemeler hediye ediliyor. Alınan bilgiler maddi olarak yetersiz olan kişiler bebek maması ve bebek bezi gibi yardımlarda sürekli olarak da ilk yararlanabilecek.

Yozgat Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yozgat Belediyesi yardım başvurusu hakkında detaylar açıklandı. Alınan bilgiler neticesinde yardım başvurular merkezden yapılmaktadır. Bu başvuru merkezleri yardım kültürüne göre de değişiklik göstermektedir. Ayrıca genel olarak başvurular Yozgat Sosyal Hizmetler Müdürlüğü ya da belediye binası tarafından da yapılmaktadır. Koronavirüs salgınından dolayı yardım başvuruları çağrı merkezinden de yapılıyor. Yozgat Belediyesi çağrı merkezine ulaşmak için 0354 666 66 66 numarasını arayarak yardım talebinde bulunabilecek. Talep sistem üzerine işlendikten ardından çözüm yolu açılacak. Yozgat Belediyesine daha kolay ulaşım sağlamak için WhatsApp çağrı merkezi de kuruldu. Vatandaşlar yardım talebinde bulunmak için 0552 516 66 66 numarasına mesaj atabilir. [caption id="attachment_4237" align="aligncenter" width="300"]yozgat belediyesi yardım başvurusu yozgat belediyesi yardım başvurusu[/caption]

Yozgat Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Yozgat Belediyesi yardım başvurusu sorgulama işlemleri inceleme süresinden geçmektedir. Belediyenin inceleme ve onaylama süresi ise 15 ila 30 gün arasında değişiklik gösteriyor. Gelen yardım isteği talepleri titiz bir şekilde incelendikten sonra ihtiyaç sahibi kişilerin listesi yapılıyor. Bunun ardından cevap süresi uzamaya neden olabiliyor. Kişi bu süre zarfında geri dönüş almadıysa Yozgat Çağrı Merkezine kolayca ulaşabilir sonucu öğrenebilir. Yozgat Çağrı merkezi numarası ise 0534 666 66 66. WhatsApp numarası 0552 516 66 66 numaralı hattan da öğrenim sağlanabilecek. Zonguldak Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

Yozgat Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Yozgat Belediyesi yardım başvurusu telefon numarası 0354 666 66 66’dır. Çağrı merkezinde vatandaşlar şikayet ve isteklerini dinleyerek sistem üzerinden gerekli birimlere iletiliyor. Her bir arama da titiz bir şekilde davranarak vatandaşın problemine çözüm odaklı olunmuştur. Vatandaş daha hızlı bir şekilde isteğini iletmek için Yozgat WhatsApp hattını da ulaşabilir. Yozgat WhatsApp hattı numarası ise 0552 512 66 66’dır. Ekipler kısa sürede mesaj atan kişi geri dönüş yapıyor.

Yozgat Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Yozgat Belediyesi yardım başvuru formunda yetkililer kişilerden bilgi almaktadır. Bu bilgiler yardım başvurusuna göre de birtakım değişiklikler gösteriyor. Başvuru formu içerisinde bulunan genel bilgiler başvuran kişinin adres bilgileri, kişisel bilgileri, iletişim bilgileri, aile bilgileri, maddiyat durumu gibi bilgilerdir. Ayrıca başvuru merkezi üzerinden yapılıyorsa ek olarak kişiden belgelerde istenmektedir. Bu tür başvurularda not alarak hareket etmek eksik belge toplamayı önleyecektir. Başvuru formunda güncel bilgilere önem veren yardım kuruluşları, belediyenin resmi internet sitesindeki gerekli bilgiyi okumalarını önemle rica ediyor.

Yozgat Belediyesi Gıda Yardımı Başvurusu

Yozgat Belediyesi gıda yardımı başvurusu ihtiyaç sahibi aileleri mutfağına katkı sağlamak için hazırlanmıştır. Belli dönemler içerisinde yapılan gıda yardımı başvurusu hakkında bilgi sağlamak isteyen kişi Yozgat Çağrı Merkezine ulaşım sağlayabilir. Yozgat çağrı merkezi gıda başvuru numarası ise 0354 666 66 66’dır. Bu numaradan gıda yardımı yapmak isteyen kişi başvuru bilgisi ile hareket edebilir. Eğer başvuru yolu açıksa gerekli işlemler sağlanıyor.

Yozgat Belediyesi Erzak Yardımı Başvurusu

Yozgat Belediyesi erzak yardımı yaparak ihtiyaç sahibi ailelerin yüzünü güldürmeye devam ediyor. Erzak yardımları geçim sıkıntısı çeken ailelere de koronavirüs salgını kapsamında büyük bir umut oldu. Erzak yardımı bilgi ve başvurular 0354 666 66 66 çağrı merkezi numarası üzerinden yapılıyor. Bunun dışında WhatsApp numarası olan 0552 512 66 66 numaralı hat üzerinden de başvuru sağlanmaktadır.

Yozgat Belediyesi Yardım Kolisi Başvurusu

Yozgat Belediyesi yardım kolisi içerisinde temel gıda paketlerinin olduğunu açıkladı. Yardım kolisi sayesinde toplumsal dayanışmaya büyük önem veren Yozgat Belediyesi ihtiyaç sahibi ailelerin erzak durumunu göz önünde bulunduruyor. Yozgat Belediyesi yardım kolisi başvurusu dönemsel olarak açıyor.

Yozgat Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu

Yozgat Belediyesi sosyal yardımları her kesimi yaparak zor durumda kalan kişilere yardım sağlamaya devam ediyor. Bu alanda bilgi ve başvuruların vatandaşı destek olmak için yeni bir çağrı merkezi kurulmuştur. Sosyal yardım başvuruları içerisinde 150 ila 250 TL arasındaki limitler içeren kartlar da dağıtılıyor. Bu kartların limiti sosyal ekonomik durumları yani yoksulluk seviyesi göre değişiklik gösteriliyor.

Yozgat Belediyesi Hasta ve Yaşlılara Destek

Yozgat Belediyesi yaşlı ve kronik hastalara da destek olmayı ihmal etmiyor. Yaşları ve kronik rahatsızlığı olan hastalara pandemi sürecinde Yozgat Belediyesi destek oluyor. Markete gidemeyen ya da markete gönderecek yakını olmayan engelli yaşlı ya da kronik rahatsızlığı olan kişilere gönüllüler destek oluyor. Aynı şekilde bankadan para çektirmek istediklerinde de bu kişiler gönüllülerden yardım talebinde bulunuyor.

Yozgat Belediyesi Süt Yardımı

Süt yardımı, halk süt projesi kapsamında yapılmaktadır. Yozgat Belediyesi 2 ile 5 yaş arasındaki çocuklara aylık 8 litrelik süt yardımı yapıyor. Bunun dışında ailelerde bu durumdan dolayı oldukça rahatlık yaşamaktadır.

Yozgat Belediyesi Yardımlarından Kimler Yararlanabilir

Yozgat Belediyesi il sınırları içerisinde yaşayan fakirlik belgesi, SGK maaş barosu, engelli sağlık kurulu raporu gibi kendilerinden talep edilen belgeleri belediyeye teslim edenler nakdi yardımları başvuru yapabilecek. Bunun dışında bu başvurular e-devlet üzerinden de yapılabilecek. Yozgat Belediyesi başvuruları değerlendirdikten sonra birbiriyle karşılaştıracak. Yapılan karşılaştırmanın ardından en muhtaç kişilerin aileleri tespit edilecek. Başvuru sahibi tarafından teslim edilen belgelerin doğruluğu kamu kurumlarına gönderilecek. İnceleme komisyonu maddi yetersizlik içerisinde bulunan kişinin yaşam şartlarını, evine ve sosyal ekonomik durumlarına göre belli bir yardım yapacak. Yozgat Belediyesi görevlileri tarafından oluşturulan belediyelerin kurulu salt çoğunluğu kişinin bu yardıma muhtaç olup olmadığına dair bir karar verecek.Yozgat Belediyesi yardımlarından haksız yere yararlanan kişi bu parayı belediyeye tekrardan ödemek zorunda kalacak.

Yozgat Belediyesi Esnaf Destek Paketi

Yozgat Belediyesi esnaf destek paketi içerisinde gıda ve para yardımında bulunuyor. Pandemi sürecinde ekonomik sıkıntı çeken esnaflar işyerlerini kapatma durumu ile karşı karşıya kaldı. Bu yardımdan yararlanmak isteyen esnaflar büyükşehir belediyesine giderek başvuruda bulunabilir.