1. HABERLER

  2. BELEDİYE YARDIMLARI

  3. Van Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama
Van Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

Van Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

Van Büyükşehir Belediyesi Tarafından Yapılan Yardımlar Nelerdir?  Van Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvuruları Nasıl Yapılır? Van Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası.

A+A-

Van Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama 2021; ekonomik yetersizlikler içerisinde pandemi döneminde Van Büyükşehir Belediyesi nakdi yardımlar yapmaya devam ediyor. Van Büyükşehir Belediyesi vatandaşlarına giyecek, tıbbi araç, gıda gibi pek çok alanda yardımlar sunmaya devam ederken para yardımı da yapıyor. İhtiyaç sahibi kişilere sosyal destek kartı dağıtan Van Büyükşehir Belediyesi bu kişilere ayrıca temizlik, gıda, kişisel bakım ihtiyaçlarını da anlaşmalı marketlerden satın alabilmelerine olanak sağlıyor. Van Büyükşehir Belediyesi nakdi yardımlarına başvuracak kişilerin gerçek anlamda muhtaç ve yoksul olmaları gerekiyor. Bu makalede Van Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan sosyal yardımlar ile ilgili bilgilendirme yapılacak.

Van Büyükşehir Belediyesi Tarafından Yapılan Yardımlar Nelerdir? 

Van Büyükşehir Belediyesi maddi açıdan problem yaşayan dar gelirli ailelere yardım ediyor. Alınan bilgiler neticesinde vatandaşlara yönelik yapılan sosyal ve nakdi yardımlar netlik kazandı. Van Büyükşehir Belediyesi, Van sınırları içerisinde yaşayan muhtaç kişilere sosyal yardım öncelik tanıyor. Yani düzenli geliri ve mesleği olmayan kişiler bu yardımlardan öncelikli bir şekilde yararlanabilecek. Bunun dışında bu kişileri düzenli olarak erzak ve gıda içeren kolileri dağıtan Van Büyükşehir Belediyesi olağanüstü bir felakete ve kazaya maruz kalan vatandaşların da elinden tutmayı ihmal etmedi. Pandemi döneminde hastaneye ulaşım ücretli karşılayamayacak kadar kötü bir durumda bulunan vatandaşlara, yoksul ve engellilere ulaşım giderlerini de karşılıyor. Hatta maddi yetersizlikten dolayı eğitim hayatına devam edemeyen öğrencilere burs niteliğinde geçici nakdi yardımlar yapılıyor. İhtiyaç sahiplerinin ekonomik sorunlarını çözebilmek için belediyecilik anlayışı çerçevesinde çalışan Van Büyükşehir Belediyesi https://van.bel.tr/ barınma ihtiyacını karşılayamayan vatandaşlarda kira desteği sunuyor. Bunun dışında ısınma giderlerini karşılamakta zorluk çeken muhtaç ve yoksul vatandaşlara da kış aylarında yakacak malzemeler dağıtıyor. Van Büyükşehir Belediyesi evi soba ile ısınan kişileri de hediye soba veriyor. Sosyal yardım çalışmaları büyük bir gizlilik çerçevesinde devam ederken vatandaşların onurunu zedelemeyecek bir şekilde çalışan Van Büyükşehir Belediyesi, sosyal yardımları müracaat etmeyen kişileri muhtar aracılığı ile tespit ediyor. Van'da bulunan aşevi, öksüz ve yetimlere her gün sıcak yemek dağıtmayı ihmal etmiyor. Ayrıca Ramazan aylarında kurulan iftar çadırları düzenli olarak binlerce muhtaç kişiyi karnını doyuruyor. Kırtasiye ihtiyacını karşılayamayan yoksul ailelerin yardımına koşan Van Büyükşehir Belediyesi çocuklara bu süreçte kaban, mont dışında defter ve kalem yardımı da yapıyor. Ayrıca yaşlılara, engellilere ve kronik hastalara yönelik tıbbi araç ve gereç dağıtmayı da ihmal etmiyor. Şehitler için taziye çadırları düzenleyen belediye yoksullara ücretsiz yemek dağıtarak şehit, asker ve gazi yakınlarına nakdi yardımlarda bulunuyor. Maddi sıkıntı çeken muhtaç ve yoksul ailelerin yeni doğan bebekleri için anne ve babalara bebek beşiği, bezi ve maması gibi malzemeleri hediye ediyor. Dar gelirli kişiler başvuruları kabul edildiği takdirde bebek maması ve bezi gibi yardımlardan sürekli faydalanabilme imkân da sahip oluyor.

Van Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvuruları Nasıl Yapılır?

Van Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu yapmak için belediyeye ile iletişime geçmek gerekiyor. Ayrıca belediye iletişim destek merkezi üzerinden vatandaş yardım başvurusu yapabiliyor. Bunun dışında 444 44 65 numaralı hattan da ulaşım sağlanarak başvuru yapılabiliyor.

Van Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Van Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu sorgulama işlemi için hangi başvuru kanalını yaptıysanız o kanal üzerinden öğrenim sağlanabilecek. Bunun dışında Van Büyükşehir Belediyesi çağrı merkezi üzerinden de belli zaman içerisinde arama yapılarak durum sorgulanabilecek. İletişim destek hattı numarası 444 44 65’tir. Bu numaralara takdirde yardım başvurusu yaptığınızı belirterek durumu sorgulamak istediğiniz de söyleyebilirsiniz. Öte yandan internet üzerinden yardım başvurusu yapıldı ise e-belediye sisteminden giriş yapılarak menüde bulunan başvuru sorgulama kısmına tıklanarak ulaşım sağlanabilecek.

Van Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Van Büyükşehir Belediyesi Beyaz Masa ile iletişime geçerek 444 44 65 çağrı merkezini arayabilir. Bu çağrı merkezi vatandaşların istek ve şikayetlerini alarak sisteme kaydediyor. Bunun ardından yer alan kayıtlar, ekipler tarafından incelenir incelenmez yardım kolileri oluşturuluyor. Vatandaşların problemleri hakkında detaylı bilgilendirme ile birlikte yola çıkan sosyal belediye anlayışı böylelikle devam ediyor. Yardım türleri hakkında bilgi almak için vatandaş çağrı merkezine arayarak bilgi edinme hakkını kullanabilir. Bunun dışında kişi yapılan yardımlar hakkında öğrenim sağlayarak uygun yardım türüne başvuru sağlayabilir. Yalova Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

Van Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Van Büyükşehir Belediyesi yardım başvuru formu çağrı merkezi arandığında ya da e-belediye sistemini girdiğinde istenmektedir. Çağrı merkezinde kişiye soru sorulacağından dolayı sistem çalışan tarafından doldurulacaktır. Öte yandan istenilen bilgiler olarak başvuran kişiye ait adres, kişisel bilgiler ve iletişim bilgileri de yer almaktadır. Son olarak yardım almak istenen konu belirtilerek sisteme iletiliyor. Diğer internet sisteminde kayıtlı veri tabanı da yer alan bilgileri yer alıyor. Bunun dışında sadece yardım almak istediğiniz konular hakkında karşı tarafa bilgi vermeniz gerekmektedir. Yapılan doldurmalarını ardından kayıt gerçekleşiyor.

Van Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır

Van Büyükşehir Belediyesi gıda yardımı sağlayarak ailelerin yüzünü güldürmeye devam etmektedir. Alınan bilgiler neticesinde bu başvuru dönemsel olarak yapılmaktadır. Ayrıca başvuru Van Büyükşehir Belediyesi iletişim hattı numarası olan 444 44 65 numara ile sağlanabilir. Kişi Çağrı merkezine bağlandığı takdirde kendisini tanıtarak gıda yardımı almak istediğini belirterek, başvurusunu açık bir şekilde sağlayabilecektir.

Van Büyükşehir Belediyesi Yardım Kolisi Başvurusu

Van Büyükşehir Belediyesi yardım kolisi başvurusu ile dönemsel olarak yaptığı yardımlardan biri olarak yerini aldı. Kolinin içerisinde kişiye aylık olarak gidecek erzaklar bulunmaktadır. Bu sayede aileye o ay katkı sağlanarak toparlanma girişini sağlanıyor. Yardım kolisi başvurusu için 444 44 65 numaralı hattan ulaşım sağlayarak başvuru durumunu sorarak kayıt işlemi yapılıyor.

Van Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu

Van Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım başvurusu yaparak kalmış olduğunu zor durumu destek hattını bildirebilirsiniz. Sosyal yardım olarak çeşitli yardımlar yer almaktadır. Ayrıca bu tür yardımlardan bilgi elde edebilmek için iletişim numarası 444 44 65’tir. Diğer bir yöntem ise belediye sisteme giriş yapıp buradan sosyal yardım kategorilerini seçip başvuru yapmaktır. Van Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

Van Büyükşehir Belediyesi Hasta ve Yaşlılara Destek

Van Büyükşehir Belediyesi yaşlı ve kronik hastalara pandemi sürecinde de yardım ediyor. Bu süreçte markete gidemeyen engelli, yaşlı ya da kronik hastalar gönüllüler tarafından yardım ediliyor. Bunun dışında bankadan para çektirmek ya da eczaneden ilaç aldırmak isteyenlerin yardımına da gönüllüler koşuyor.

Van Büyükşehir Belediyesi Erzak Yardım Başvurusu

Van Büyükşehir Belediyesi erzak yardımı başvurusunu dönemsel olarak yapıyor. Erzak yardımı sayesinde ailelerin aylık olarak kullanabileceği tek bir paket içerisinde yardım sağlanıyor. Bu tür erzak yardımı almak için başvuruların açık olması gerekmektedir. Başvurunun açık olması durumunda 444 44 65 numaralı hattan arama sağlanarak durum hakkında bilgi alınmaktadır.

Van Büyükşehir Belediyesi Süt Yardımı Başvurusu

Van Büyükşehir Belediyesi'nin süt yardım başvurusu bulunmamaktadır

Van Büyükşehir Belediyesi Yardımlarından Kimler Faydalanabilir?

Van Büyükşehir Belediyesi sınırları içerisinde ikamet eden fakirlik belgesi gibi kendilerinden talep edilen belgeleri belediye ya da Büyükşehir Belediyesi’ne teslim edenler nakdi yardımları başvurabiliyor. E-devlet üzerinden yapılan başvurular ön başvuru olarak kabul edilmektedir. Van Büyükşehir Belediyesi başvuruları değerlendirdikten sonra başvuruları birbiriyle karşılaştırıyor. Ardından yapılan karşılaştırmada en muhtaç olan kişiler tespit ediliyor. Bunun ardından başvuru sahibi tarafından teslim edilen belgelerin doğruluğu araştırılıyor. Komisyon maddi yetersizlikler içerisinde bulunan kişinin yaşam şartlarını görmek için evine gidiyor. Büyükşehir belediyesi görevlileri tarafından oluşturulan kurul salt çoğunluğu kararına göre sonuçlanıyor. Ayrıca Van Büyükşehir Belediyesi yardımlarından haksız yere yararlanan kişiler tespit edildiği takdirde cezai işleme maruz kalıyor. Bu kişiler belediyeden aldıkları ücreti faizi ile birlikte geri ödemek zorunda kalıyor.

Van Büyükşehir Belediyesi Esnaf Destek Paketi

Van Büyükşehir Belediyesi pandemi döneminde esnaflarda ve sahip çıkmayı ihmal etmedi. Esnaf vatandaşları unutmayan Van Belediyesi, esnaf destek paket başvurusunda kabul edilenlere para ve gıda yardımında bulunuyor. Pandemi sürecinde işyerleri kapatılan esnaflara birçok destek paketi yararlanabilecek. Van Büyükşehir Belediyesi esnaf destek paketi yardımlarına kahvehane ve kıraathane gibi işletmelerde başvurabilecek Bunun dışında S plakalı servis araç sahipleri ile BB plakalı özel toplu araç sahipleri de paket kapsamında nakliye ücretten yararlanabilecek. Bu yazıda Van Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan sosyal başvurursa dair merak edilen soruları yanıtlandı.