1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Valilik Kararı ile FaceTime Üzerinden Evlenilebilecek!
Valilik Kararı ile FaceTime Üzerinden Evlenilebilecek!

Valilik Kararı ile FaceTime Üzerinden Evlenilebilecek!

A+A-

Koronavirüs salgını insanların tüm alışkanlıklarını değiştiriyor. Hali hazırda Türkiye'nin de aralarında bulunduğu pek çok ülkede yaşam durma noktasına gelmiş durumda. Sosyal izolasyon çerçevesinde pek çok etkinlik iptal edildi. Şüphesiz iptal edilen etkinlikler arasında insanların canını en çok sıkan da düğün organizasyonları oldu. 

Hali hazırda pek çok ülkede nikah işlemleri için belgelerin hazırlandığı daireler kapalı olduğu için düğün yapmadan evlenmek bile mümkün değil.Bu da oldu! Artık evlilikler FaceTime üzerinden yapılacak!

Fakat salgının yeni merkez noktası olarak gösterilen New York bu soruna da bir çözüm buldu.

FaceTime ve Duo ile Evlenmeye İzin!

New York valiliği tarafından alınan karar doğrultusunda çiftler FaceTime ve Duo gibi benzeri uygulamalar üzerinden evlenebilecekler.

Bunun için çiftlerin öncelikli olarak internet üzerinden başvuruda bulunmaları gerekiyor. Sonrasında nikahı kıyacak olan devlet görevlisi ve eşler uygulama üzerinde buluşarak işlemi gerçekleştirebilecekler.

Ayrıca çiftler uygulama üzerinden nikahlarını izleyebilmeleri için yakınlarını da davet edebilecekler.

Gerçekten çok ilginç günler geçirdiğimizi söyleyebiliriz. Basit bir salgın hastalığın yerleşik insan davranışlarını, alışkanlıklarını nasıl değiştirdiğine beraber tanık oluyoruz.

Şüphesiz bu süre içerisinde insanlığın işlerini en çok kolaylaştıran unsur internet oldu. Böyle bir salgın sırasında internetin olmaması, insanlık için gerçekten çok kötü sonuçlara gebe olabilirdi.

Nitekim artık yeni bir çağa başladığımızı söyleyebiliriz. Zira nikah işlemleri bile akıllı telefonlardaki basit uygulamalar üzerinden yapılmaya başlandı. 

Diğer Eyaletlerde de Geçerli Olabilir

Bakalım New York valiliğinin başlattığı bu uygulamaya önümüzdeki günlerde farklı eyalet ya da ülkeler de dahil olacak mı? Bekleyip göreceğiz.