1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Ücretsiz Tablet Başvurusu Nasıl Yapılır?
Ücretsiz Tablet Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ücretsiz Tablet Başvurusu Nasıl Yapılır?

A+A-

Dünyayı etkisi altına alan Covid-19, ülkemizde de bazı kısıtlamaların yapılmasına sebep olmuştur. Bunların başında da eğitimin aksadığı bilinmektedir.

Okulların kapatılmasından sonra Milli Eğitim Bakanlığı'nın açıklamasıyla birlikte bir süre sonra uzaktan eğitime geçileceği duyurulmuş ve gerek televizyonlardan gerekse de bilgisayar, tablet ve cep telefonu üzerinden eğitime devam edileceği belirtilmiştir.

Bu açıklamadan sonra muhtaç ailelerin çocukları eğitime çok fazla katılamadığı gözlenmiştir. Bunun üzerine MEB hemen harekete geçerek ücretsiz tablet dağıtımı yapacağınız duyurdu. 500 bin adet ücretsiz tablet dağıtımı ile birlikte ihtiyaç sahibi öğrenciler tespit edilip, eğitimlerine ara vermeden devam etmesini sağlanacaktır.

Ücretsiz Tablet Başvurusu Nereden Yapılır?

Ücretsiz tablet başvurusu yapmak isteyen aileler öncelikle şartların yerine getirilip getirilmediği konusunda bilgi sahibi olması gerekiyor.

Ücretsiz tablet başvurusu belediyelerin ve bazı özel kurum ve kuruluşların başlattığı kampanyalar sonucunda başvurular erişime açıldığı gibi, ücretsiz olarak tabletlerinin sahibi olabilirler.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ücretsiz tablet dağıtımı sadece ihtiyaç sahibi olan öğrencilere yapılması planlanmıştır. Bunun üzerine ilk etapta 65 bin adet tablet dağıtılmış ve 500 bin adet tablet de dağıtıma hazır olarak beklemektedir.

Ücretsiz tablet başvurusu yaparken öğrenci adı soyadı, adresi bilgisi, veli bilgileri, okul ve sınıf bilgilerinin de eksiksiz doldurulması gerekmektedir.

Ücretsiz Tablet Başvuru Şartları

Ücretsiz tablet başvuru şartları olarak MEB'in yayınlamış olduğu ve bizzat belediyeler tarafından takip edileceği şartlar ile koordineli olarak dağıtımı gerçekleşecektir.

Ücretsiz tablet başvurusu şartları;

  • Ailelerin gelir durumu
  • Eğitimde olan kardeş sayısı
  • Yüz yüze eğitimin devam edip etmediği
  • Özel eğitim gereksinimi gerekip gerekmediği konular dikkate alınarak tablet dağıtımları bu durumlara bakılıp öncelikli olarak yapılacaktır.

Ücretsiz Tablet Başvurusu Yap

Ücretsiz tablet başvurusu yapmak için belirtilen şartları yerine getirmiş olmanız gerekmektedir.

İstenilen şartlar yerine getirildikten sonra başvurunuzu yapabilir, ücretsiz tabletinizi alabilirsiniz. Tablet başvurusunu ikamet ettiğiniz belediyelerde gerçekleştirebilirsiniz.

Ücretsiz Tablet Başvurusu Sorgulama

Ücretsiz tablet başvurusu sorgulama işlemini E-Devlet üzerinden Milli Eğitim Bakanlığı Başvuru Sorgulama ekranı üzerinden gerçekleştirmeniz mümkündür.

Başvuru sonucu, başvuru durumu gibi bilgileri kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Ücretsiz Tablet Başvurusu MEB

Milli Eğitim Bakanlığı, belediyeler ve bazı özel kurum ve kuruluşların ortak olarak düzenlediği tablet yardımı ile ihtiyaç sahibi olan öğrencilerin eğitimlerinin aksamayacağı belirtilmiştir.

MEB tarafından ihtiyaç sahibi ailelerin tespit edilmesi ve öğrencilere dağıtılmasına karar verilmiştir. Belediyeler aracılığıyla da dağıtım işlemi gerçekleşecektir.

Ücretsiz Tablet Başvurusu Linki

Ücretsiz tablet başvurusu linki olarak bağlı bulunduğunuz belediyenin internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

İnternet kullanıcısı değilseniz belediye binasına giderek gerekli bilgilendirmeyi alabilirsiniz.

Ücretsiz Tablet Başvuru Formu

Devlet tarafından yapılan açıklama ile birlikte toplamda 500 bin den fazla ücretsiz tablet dağıtımı yapılacağı duyuruldu. Bunun üzerine ücretsiz tablet başvuru formu ile belediyeler aracılığıyla başvuru yapabilirsiniz.

Başvuru yapmanız halinde ihtiyaç sahibi olup olmadığınız araştırıldıktan sonra, başvurunuzun olumlu ya da olumsuz olduğu belirlenecektir. Eğer başvurunuz olumlu olarak sonuçlanırsa adresinize ücretsiz tabletiniz gelecektir.

Ücretsiz Bilgisayar Tablet Başvurusu

Ücretsiz bilgisayar tablet başvurusu konusu biraz karışık durumdan ibarettir. 500 bin adet tablet ihtiyaç sahibi öğrencilere dağıtılacaktır.

Ücretsiz bilgisayar da özel kurumlar tarafından temin edildiği için, şimdilik devlet tarafından verilmemektedir.