1. HABERLER

  2. BELEDİYE YARDIMLARI

  3. Tunceli Belediyesi Yardım Başvurusu Ve Sorgulama
Tunceli Belediyesi Yardım Başvurusu Ve Sorgulama

Tunceli Belediyesi Yardım Başvurusu Ve Sorgulama

Tunceli Belediyesi Tarafından Yapılan Yardımlar Nelerdir? Tunceli Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Tunceli Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama. Tunceli Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası.

A+A-

Tunceli Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama 2021; Tunceli Belediyesi, yardım başvurusu sorgulama ile alakalı detayları paylaştı. Tunceli ili içerisinde yaşayan vatandaşların geçim kaynağı yüzde seksen oranında tarım ve hayvancılığa dayanıyor. Diğer kesim ise esnaf, şirket, sanayi ve günlük işçilik üzerine ekonomik yaşantılarını devam ettiriyor. Koronavirüs salgınından bütün illeri ve halkın ekonomik durumu büyük oranda etkilendi. Tunceli ilinin içerisinde işini kaybeden insanlar iş yerlerinde yaşanan kapanmalardan dolayı refah seviyesi bir halde düştü. Ayrıca ihtiyaç sahibi olan kişiler belediyenin sosyal yardımlarından faydalanarak bir nevi koronavirüs salgınında çare buldu. Yazımızda Tunceli Belediyesi yardım başvurusu ile alakalı detaylar ve yardım başvurularının nasıl yapılacağına dair detaylar açıklanmıştır.

Tunceli Belediyesi Tarafından Yapılan Yardımlar Nelerdir?

Tunceli Belediyesi maddi açıdan sıkıntı içerken dar gelirli ailelere yardım eli uzatıyor. Tunceli Belediyesi koronavirüs salgını nakdi ve sosyal yardımları açıkladı. Tunceli Belediyesi il sınırları içerisinde ikamet eden kişilere sosyal yardım da öncelik veriyor. Bunun dışında düzenli geliri olmayan kişilere de el uzatıyor. Yardıma muhtaç ve engellileri düzenli yardım yapan Tunceli Belediyesi, felakete maruz kalan vatandaşlara da para ve giysi yardımı yapmayı ihmal etmiyor. Ayrıca hastaneye ulaşım ücretlerini karşılayamayacak kadar kötü durumda olan kişilere de yardım ediyor. Maddi sorunlardan dolayı eğitimine devam edemeyen öğrencilerin yanında olan Tunceli Belediyesi, sosyal ve ekonomik sorunları çözebilmek adına çalışmalar yaparak barınma ihtiyacını karşılayan vatandaşların yanında oluyor. Isınma giderlerini karşılamakta zorluk yaşayan muhtaç ve yoksul vatandaşları kış aylarında kömür ve odun gibi malzemeler dağıtırken, sobası olmayanlara da soba hediye ediyor. Nakdi çalışmalarını büyük bir titizlik çerçevesinde yürüten Tunceli Belediyesi, sosyal yardımlara müracaat etmeyen kişileri muhtarlık aracılığı ile tespit ediyor. Tunceli'de bulunan aşevi her gün yetimlere ve öksüzlere sıcak yemek dağıtırken, Ramazan aylarında iftar çadırları düzenlenerek binlerce kişinin karnını doyuruyor. Tunceli Belediyesi gecekondu da evlerde yaşayan vatandaşlara erzak ve gıda dağıtmayı ihmal etmiyor. Yoksul aileler dışında dul kadınların yanında olan Tunceli Belediyesi, yoksul ailelerin çocuklarına kıyafetler dışında defter ve kalem malzemeleri de dağıtıyor. Yaşlılara engellilere ve kronik hastalıklara yönelik olarak tıbbi ve araç-gereç dağıtımı yapıyor. Şehitler için taziye çadırları düzenleyen belediye yoksul olduğu tespit edilen şehit, asker ve gazi yakınlarına da nakdi yardımda bulunuyor. Maddi sıkıntı çeken kişilerin yeni doğan bebekleri için bebek bezi ve bebek maması gibi temel malzemeleri hediye ediyor.

Tunceli Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Tunceli Belediyesi yardım başvurusu kanalları olarak Tunceli Sosyal Hizmetler Müdürlüğü üzerinden başvuru formu dolduruluyor. Bunun ardından kişi Tunceli Belediyesi tarafından verilen sosyal yardımları telefon aracılığı ile de ulaşabilecek. Tunceli Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’ne giden kişi başvuru yapmak için ilk etapta 0428 212 12 77 nolu numarayı arayacak. Bunun ardından yardım başvurusu hakkında bilgi ve gerekli belgeleri öğrenerek başvuru merkezine gidecek. İkinci başvuru yöntemi ise Alo 153 Tunceli Beyaz Masa üzerinden sağlanıyor. Yardım başvurusuna yararlanmak isteyen kişi bu numara ile iletişime geçerek başvuru tipini gerekli birimlere iletecek.

Tunceli Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Tunceli Belediyesi yardım başvurusu sorgulama işlemleri kanalına göre değişiklik gösteriyor. Tunceli Belediyesi yardım başvurusu sorgulama işlemleri başvurunun yapıldığı günden itibaren 15 ile 30 gün arasında değerlendirilecektir. Bu süre zarfında kadar herhangi bir iletişim kanalından kişiye cevap gelmediği takdirde başvuruda bulunan vatandaş yetkili kişilerle iletişim sağlayabilecek. Yardım başvurusu Tunceli Beyaz Masa üzerinden yapıldı ise Alo 153 hat aranarak yardım başvurusu hakkında işlemler öğrenilecek. Bunun dışında yardım başvurusu Tunceli Sosyal Hizmetler Müdürlüğü üzerinden de sağlanacak. Başvuru merkezine gidilmedi ise sosyal hizmetler görevlisi yardım başvurusu yapıldığına dair gerekli bilgiler iletilecektir. http://www.tunceli.bel.tr/tr/default.aspx adresinden de gerekli bilgiyi alabilirsiniz.

Tunceli Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Tunceli Belediyesi yardım başvurusu telefon numarası 153 numaralı hattır. Yardım başvurusunda bulunmak isteyen vatandaş herhangi bir istek, şikâyet ya da başvuru işlemlerini Tunceli Beyaz Masa üzerinden sağlayacaktır. Bunun dışında kişi Beyaz Masa sistemine istedikleri gün ve saatte ulaşım sağlayabilecek. Tunceli halka yardımcı olmak adına çalışan Beyaz Masa alınan talepleri ilgili birimlere ileterek vatandaşlara yardım etme adına hizmet verecektir.

Tunceli Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Tunceli Belediyesi yardım başvuru formu içerisinde yardım başvurusunda yararlanacak kişinin kişisel bilgileri, hastalık durumu, maddi durumu, aile içerisindeki bilgiler, sigortalı olma durumu gibi bilgiler istenecek. Belediye tarafından yapılan yardım başvuru belli bir merkez üzerinden sağlanarak ek olarak doğrulanması adına belgeler talep edilecektir. İstenilen belgelerin eksiksiz olarak karşı tarafa verilmesi üzerine yetkili kişiler bu bilgileri sistem üzerine vererek bilgilerin güncel olması durumunda başvuruların doğrulanması ile birlikte çalışmalar başlayacak.

Tunceli Belediyesi Gıda Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Tunceli Belediyesi ihtiyaç sahibi vatandaşlara koronavirüs salgınında gıda yardımı sağlamaktadır. Alınan bilgiler neticesi yapılan gıda yardımları belli dönemlerde kişileri ulaştırılıyor. Toplumsal refahı sağlamak adına düzenlenen gıda yardımları yardıma muhtaç ailelere rahat nefes aldırıyor. Gıda yardımı başvurusu yapmak isteyen kişi Alo 153 Beyaz Masa hattından yetkili kişilere ulaşabilir. Bunun dışında Tunceli Beyaz Masa üzerinden de başvuru yapılabilecek.  Ayrıca Beyaz Masa yerine Tunceli Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'ne gidilerek de başvuru sağlanacak. Gıda yardımı başvurusu merkeze gitmeden de gerekli aşamalar belli edilerek yapılabilecek. Kişiden gerekli belgelerin istenmesi durumunda gıda yardımı başvurusu sağlanacak. Bunun ardından yetkili kişiler Tunceli Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü gıda başvurusu için gerekli incelemeleri yaparak kişinin ihtiyaç durumunu tespit edecek. Tokat Belediyesi Yardım Başvurusu

Tunceli Belediyesi Erzak Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Tunceli Belediyesi ülkemizde görülen ekonomik problemlerden dolayı maddi gelir kısıtlılığı olan ya da gelir sahibi olmayan kişilere erzak yardımı sağlıyor. Belli dönemlerde yapılan erzak yardımları ihtiyaç sahibi ailelere Sosyal Hizmetler üzerinden ulaştırılıyor. Erzak yardımından yararlanmak isteyen kişi 153 numaralı hat üzerinden Tunceli Beyaz Masaya bağlanarak istek talebini oluşturabilir. Kişi Beyaz Masa üzerinden başvuru oluşturamazsa Tunceli Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’ne giderek başvuru sağlayabilecek.

Tunceli Belediyesi Yardım Kolisi Başvurusu

Tunceli Belediyesi yardım kolisi ihtiyaç sahibi vatandaşları belirleyerek dönemsel olarak toplu yapılan bir yardım türüdür. Yardım kolisi içerisinde erzak paketleri sayesinde aileler rahat nefes alıyor. Toplumsal dayanışmanın önemini vurgulayan yardım kolisi ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılıyor. Başvuruda bulunmak isteyen kişi 153 numaralı hat üzerinden Beyaz Masaya ulaşabilir. Tunceli Belediyesi Yardım Başvurusu

Tunceli Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu

Tunceli Belediyesi Sosyal Yardım başvurusu yapmak isteyen kişi Tunceli Sosyal Hizmetler Müdürlüğü'ne ya da bazı sosyal yardım başvuruları için beyaz masada yetkili kişilere ulaşabilecek. Sosyal hizmetler üzerinden yapılacak olan başvurular için birtakım belgeler istenecek. Vatandaş 0428 212 12 77 numaralı hat üzerinden yetkili kişilerle iletişim sağlayarak başvuranın detaylarını not etmeli. Bunun dışında Tunceli Beyaz Masa üzerinden başvuru sağlamak isteyen kişi 153 numaralı hattı arayarak sosyal yardım talebini yetkili kişilere üretebilecek. Sosyal yardım talep numaraları 7 gün 24 saat boyunca kesintisiz olarak açık olacak.

Tunceli Belediyesi Hasta Ve Yaşlılara Destek

Tunceli Belediyesi il sınırları içerisinde yaşayan yaşlı ve kronik hastalara pandemi sürecinde destek oluyor. Bu süreçte markete gidemeyen ya da markete gönderecek yakını olmayan kişilerin imdadına gönüllüler yetişiyor.

Tunceli Belediyesi Süt Yardımı Başvurusu

Tunceli Belediyesi üzerinden yapılan sosyal yardımlar içerisinde süt yardımı bulunmuyor. Yeni hayata geçen proje ihtiyaç sahibi ve geçim derdi çeken ailelerin çocuklarının süt yardımı sayesinde rahat nefes aldırıyor. Alınan bilgiler neticesinde Tunceli üzerinden süt yardımı ile alakalı yoğun talepler gelmesi sonucunda yardımın açılması gerekiyor.

Tunceli Belediyesi Yardımlarından Kimler Yararlanabilir?

Tunceli il sınırları içerisinde yaşayan, fakirlik belgesi gibi belgeyi büyükşehir belediyesi teslim edenler nakdi ve aynı yardımlardan yararlanabilecek. Bunun dışında e-devlet üzerinden yapılan başvurular ön başvuru olarak kabul edilecektir. Tunceli Belediyesi başvuruları değerlendirdikten sonra birbiriyle karşılaştırarak en muhtaç aileleri tespit edecek. Başvuru sahibi tarafından teslim edilen belgelerin doğruluğu yetkili kişiler tarafından incelenecek. İnceleme komisyonu maddi yetersizlik içerisinde bulunan kişilerin sosyal ekonomik durumunu incelemek adına birtakım çalışmalar başlatacak. Tunceli Belediyesi tarafından oluşturulan rapor ilgili birimlere aktarılacak. Ayrıca Tunceli Belediyesi yardımlarından haksız yere yararlanan kişiler tespit edilerek cezai yaptırıma maruz kalacak.

Tunceli Belediyesi Esnaf Destek Paketi

Tunceli Belediyesi koronavirüs salgını döneminde esnafı da unutmadı. Koronavirüs salgını döneminde esnaf destek paketine başvurusu kabul edilen kişilere gıda ve para yardımı yapılıyor. Sosyal yardıma başvuruda bulunmak isteyen kişiler büyükşehir belediyesi bizzat giderek esnaf destek paketinden yararlanmak istediklerini söylüyor.