1. HABERLER

  2. BELEDİYE YARDIMLARI

  3. Trabzon Belediyesi Yardım Başvurusu Ve Sorgulama
Trabzon Belediyesi Yardım Başvurusu Ve Sorgulama

Trabzon Belediyesi Yardım Başvurusu Ve Sorgulama

Trabzon Belediyesi Tarafından Yapılan Yardımlar Nelerdir? Trabzon Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Trabzon Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama. Trabzon Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası.

A+A-

Trabzon Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama 2021; Trabzon Belediyesi yardım başvurusu hakkında detayları açıkladı. Trabzon Belediyesi yardıma muhtaç ailelere hız kesmeden yardım etmeyi devam ediyor. Yaptığı sosyal yardımlar ile maddi olarak sıkıntı çeken kişilere Trabzon Belediyesi, Türkiye geneli sosyal yardımları ile birlikte örnek oldu. Trabzon Belediyesi birçok alanda yardım yapmaya devam ederken en çok başvuru yapılan yardımların arasında ise gıda yardımı bulunuyor. Trabzon Belediyesi'nin yaptığı bir açıklama çerçevesinde yardımların sosyal yardımlar çerçevesinde devam edildiği belirlendi.

Trabzon Belediyesi Tarafından Yapılan Yardımlar Nelerdir?

Trabzon Belediyesi maddi açıdan sıkıntı çeken kişilere yönelik yardımlar yapacağını açıkladı. Trabzon Belediyesi il sınırlarında yaşayan kişilere sosyal yardım da öncelik veriyor. Mesleği gereği düzenli bir geliri olmayan kişilerde bu yardımlardan öncelikli olarak yararlanabilecek. Bunun dışında yaşlı ve engelli vatandaşlara da Trabzon Belediyesi erzak ve gıda içeren koliler dağıtmaya devam ediyor Ayrıca Trabzon Belediyesi alınan bilgiler neticesinde felakete maruz kalan vatandaşların da elinden tutuyor. Ulaşım ücretlerine karşılayamayacak kadar kötü durumda olan kişilere ulaşım dahil birçok alanda yardımda bulunuyor. Maddi problemler yüzünden eğitimine ara veren öğrencilerinde elinden tutmaya ihmal etmedi. İhtiyaç sahipleri kişinin sosyal ve ekonomik sorunlarını çözebilmek adına Trabzon Belediyesi barınma ihtiyacını da el attı. Isınma giderlerini karşılamakta zorluk yaşayan vatandaşlara kış aylarını kömür ve odun gibi yakacak malzemeleri dağıtmak dışında sobası olmayanlarda soba hediye ediyor. Nakdi ve ayni yardımların büyük bir gizlilik çerçevesinde yürütülmesi gerektiğini söyleyen Trabzon Belediyesi, sosyal yardımları müracaat etmeyen kişileri muhtarlık aracılığı ile buluyor. Trabzon'da bulunan aşevi her gün yetimlere ve öksüzlere sıcak yemek dağıtmaya devam ediyor. Ramazan ayında iftar çadırları düzenleyerek yardıma muhtaç kişilerin karnını doyuruyor. Dul kadınların ve yoksul aileleri muhtaç çocuklarına mont ve kaban dışında kırtasiye malzemeleri dağıtıyor. Engellilere ve yaşlılara yönelik tıbbi araç ve gereç dağıtımı yapan Trabzon Belediyesi, ihtiyaç sahibi kişilerin elinden tutuyor. Bunun yanı sıra yoksullara ücretsiz yemek dağıtan Trabzon Belediyesi şehit, asker ve gazi yakınlarına da nakdi yardımlarda bulunuyor. Maddi sıkıntı çeken kişilere bebek bezi, bebek maması gibi temel malzemeler hediye ediliyor.

Trabzon Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Trabzon Belediyesi yardım başvurusu yapmak isteyen kişi Trabzon'da yaşamalı. Ayrıca Trabzonlu ihtiyaç sahibi kişiler başvuru yaptıktan sonra yardımdan yararlanma hakkına sahip olacak. Trabzon Belediyesi yardımlarından yararlanmak için öncelikle sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfına kayıt olunması gerekiyor. Kişi bağlı bulunduğu muhtarlığa giderek muhtaçlık belgesi alıyor. Bunun ardından başvuru yapmak istediği birime ulaşıyor. Ayrıca Trabzon Belediyesi, yardım başvuruları internet üzerinden de yapılacağını açıkladı.

Trabzon Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Trabzon Belediyesi yardım başvurusu sorgulamak için talep edilen sosyal yardımlar belirlenir. İnternet üzerinden başvuruda bulunmak isteyen vatandaşlar öncelikle T.C. kimlik numarası, başvuru amacını ve telefon numarasını doğru bir şekilde doldurmalıdır. [caption id="attachment_4287" align="aligncenter" width="300"]trabzon belediye yardımı Trabzon belediye yardımı[/caption]

Trabzon Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Trabzon il sınırlarında ikamet edenler büyükşehir belediyesine ait telefon numarasını arayıp yardımdan yararlanmak istediklerini söyleyebilir. Alınan bilgiler neticesinde başvurularını sorgulamak içinde belediye aranıyor. Vatandaşlar her türlü soru, öneri ve taleplerini belediye arayarak öğrenebilecek.

Trabzon Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Trabzon Belediyesi, sosyal yardım türlerine e-devlet ‘ten ya da belediyeye formundan doldurarak ulaşılabilir. Ayrıca gelir ve gideri yönelik yapılan soruların bulunduğu belediyeye kazancını giderlerini söyleyerek yardıma muhtaç olup olmadığına dair araştırmaya alınır. Trabzon Belediyesi nakdi yardımların sınırlı bir bütçe ile yaptığından dolayı başvuru formunda değerlendirdikten sonra en ihtiyaç sahibi aileyi tespit eder. Trabzon Belediye Yardım başvurusunu https://www.trabzon.bel.tr/fck-sayfalar.aspx?id=4299 websitesi üzerinden de yapabilirsiniz.

Tokat Belediyesi Yardım Başvurusu

Trabzon Belediyesi Gıda Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Trabzon Belediyesi gıda yardımı ile yardıma muhtaç kişilere kimsesizlere engelli vatandaşlara sosyal yardımda bulunuyor. Nakit yardım olarak değil de kart 61 yardımı olarak kartın içine bakiye olarak yatırılıyor. Bunun dışında 18 ilçeyi kapsayan kart 61 sosyal yardım ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılıyor. Böylece aileler gıda yardımlarını temin edebiliyor. Gıda yardımı kartın içerisinde 150 TL ile birey sayısına göre 300 TL'ye kadar değişiklik de gösteriyor.

Trabzon Belediyesi Erzak Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Trabzon Belediyesi erzak yardımı ve gıda yardıma muhtaç ailelere yönelik yapılan çalışmalar arasında yer alıyor. Koronavirüs salgını kapsamında 20 bin adet temizlik paketi ve gıda paketi ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırıldı. Alınan bilgiler neticesinde erzak yardıma paketi içerisinde 10 bin adet gıda, 10 bin adedi temizlik paketi olmak üzere gönderildi. Trabzon belediyesi erzak yardımı kart 61 ile yapılıyor.

Trabzon Belediyesi Süt Yardımı Başvurusu

Trabzon Belediyesi’nin süt yardımı başvurusu bulunmamaktadır.

Trabzon Belediyesi Yardım Kolisi Başvurusu

Trabzon Belediyesi yardım kolisi ile yardıma muhtaç ailelere ulaşıyor. Trabzon Belediyesi yardım kolisi başvurusu belediyenin resmi sitesi üzerinden başvuru formunu doldurarak ulaşılabiliyor.

Trabzon Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu

Trabzon Belediyesi, sosyal yardımları arasında evde temizlik hizmeti, aile çocuk ve kadın dayanışma merkezi, yaşlı destek merkezi, evde bakım hizmeti, öğrencilere kırtasiye yardımı, medikal cihaz ve ürün yardımı, engelsiz yaşam, kart 61, sıcak yemek yardımı, günde 2 öğün kıyafet yardımı, su indirim hizmeti olmak üzere birçok yardımı bünyesinde barındırıyor.

Trabzon Belediyesi Hasta ve Yaşlılara Destek

Trabzon Belediyesi il sınırları içerisinde yaşayan yaşlara ve kronik hastalığı olan kişilere pandemi sürecinde yardım etmeyi ihmal etmedi. Koronavirüs salgını sürecinde markete gidemeyen kişilerin yerine gönüllüler markete giderek ihtiyaç sahibi vatandaşa ulaştırıyor.

Trabzon Belediyesi Yardımlarından Kimler Yararlanabilir?

Trabzon il sınırında ikamet eden, fakirlik belgesi gibi belgeleri bulunan kişiler büyükşehir belediyesine giderek nakdi yardımları başvurabilir. Ayrıca e-devlet üzerinden de ön başvuruda yapılabiliyor. Trabzon Belediyesi başvuruları değerlendirdikten sonra başvuruları birbiriyle karşılaştırarak en muhtaç aileleri tespit ediyor. Bunun ardından başvuru sahibi tarafından teslim edilen belgelerin doğruluğu yetkili kişiler tarafından inceleniyor. İnceleme yapan komisyon kişinin yaşam şartlarını, evine dair hazırladığı raporu büyükşehir belediyesi teslim ediyor. Büyükşehir belediyesi görevlileri tarafından oluşturulan rapor salt çoğunluğa göre başvuru sahibinin muhtaç olup olmadığı sonuçlanıyor. Trabzon Belediyesi tarafından yapılan yardımlardan haksız yere yararlanan kişiler tespit edilerek cezai yaptırım uygulanıyor.

Trabzon Belediyesi Esnaf Destek Paketi

Trabzon Belediyesi'nin esnaf destek paketi bulunmamaktadır.