1. HABERLER

  2. BELEDİYE YARDIMLARI

  3. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarafından Yapılan Yardımlar Nelerdir? Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası.

A+A-

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama 2021; Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu hakkında detaylı bilgileri paylaştı. Koronavirüs salgını ile birlikte belediye kapsamın birçok yardım ortaya çıktı. Tekirdağ Belediyesi koronavirüs salgını da vatandaşların ihtiyaçlarına göre hareket etti. Bu yönden örnek alınabilecek işler yapmaya devam eden Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi pandemi boyunca yardımları devam ettirdi. Tekirdağ iletişim merkezi üzerinden ise bu yardımları ulaşım imkânı sağlandı. Böylece vatandaşlar istek ve şikayetlerini Tekirdağ iletişim merkezi üzerinden belediyeye iletiyor.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarafından Yapılan Yardımlar Nelerdir?

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi maddi açıdan sıkıntı yaşayan dar gelirli vatandaşların ihtiyaçlarına göre nakdi yardım yapacağını açıkladı. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi il sınırları içerisinde yaşayan kişilere sosyal yardım da öncelikle veriyor. Maddi olarak sıkıntı yaşayan kişiler bu yardımlardan yararlanabilecek. Bunun dışında yardıma muhtaç kişilere erzak ve gıda dağıtımı yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olağanüstü felakette evini kaybeden kişileri de destek olmaya devam ediyor. Ayrıca hastaneye ulaşım ücretini karşılayamayacak kadar kötü durumda olan vatandaşlara da el uzatıyor. Maddi problemler yüzünden eğitimlerine ara veren öğrencilere de burs imkânı sağlanıyor. Isınma giderleri kış aylarında karşılanarak sobası olmayanları ise soba hediye ediliyor. Nakdi yardımlar gizlilik çerçevesinde yürütülürken, vatandaşın onurunu zedelemeye özen gösteren Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yoksul ve yardıma muhtaç kişilere de yardım ediyor. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nde bulunan aşevi ise her gün yetimlere ve öksüzlere sıcak yemek dağıtmaya devam ediyor. Ramazan aylarında iftar çadırları düzenlenerek yardıma muhtaç kişilerin karnını doyuran Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ücretsiz erzak ve gıda kolileri de dağıtıyor. Yoksul ailelerin muhtaç çocuklarına kırtasiye yardımı dışında mont ve kaban gibi kıyafetlerde dağıtıyor. Yaşlılara ve engellilere yönelik tıbbi araç ve gereç dağıtımı yapmayı da ihmal etmiyor. Şehitler için taziye çadırları düzenleyerek yoksul şehit asker ve gazi yakınlarına da nakdi yardımlarda bulunuyor. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi maddi sıkıntı çeken muhtaç ve yoksul ailelerin yeni doğan bebekleri için bebek beşiği ve maması gibi temel ihtiyaçlarını karşılayarak bu yardımların sürekli hale getiriyor. Osmaniye Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu hakkında detaylı bilgiler açıklandı. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu yapmak için Alo 153 üzerinde ulaşım sağlanarak başvuru yapılacak. Çağrı merkezleri vatandaşlar için hafta sonu da açık olacak. Yardım başvurusu yapmak için Alo 153 hattı arayıp kişi almak istediği yardım türünü belirtecek. Yardım türleri bazı dönemlerden dolayı güncelliğini kaybetmek adına kişi bilgi edinme hakkını kullanabilir. Ayrıca Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu için https://www.tekirdag.bel.tr/birim/203 adresinden de iletişim sağalayabilirsiniz.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yardım başvuru sorgulama işlemleri yapmak isteyen kişi Alo 153 numaralı hat üzerinden arama sağlayabilir. Bunun dışında kişi ulaştığı yardım hattından yapmak istediği başvurusunu karşı tarafa iletiyor. Başvuru işlemleri ise yoğunluğa göre değişiklik gösterebiliyor.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Tekirdağ il sınırları içerisinde ikamet edenler Büyükşehir Belediyesi’ne ait telefon numarası arayıp yetkili kişilere ulaşabilir. Bunun ardından yapılan güncel sosyal yardımları başvuru şartları ve gerekli belgeleri öğrenebiliyorlar. Vatandaşlar soru ve önerilerini Alo 153 numaralı hat üzerinden yetkili kişilere iletiyor.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Formu

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu yaptığınız form doldurma işlemleri alınan bilgiler neticesi çağrı merkezi üzerinden yapılmaktadır. Yardım başvurusu esnasında kişiden birtakım bilgiler istenecektir. Bu bilgiler ile başvuru sağlanacaktır. Başvuru esnasında kişiden iletişim bilgileri ve kişisel bilgiler gibi sorular sorularak sisteme kayıt edilmektedir.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi gıda yardımı başvurusu Tekirdağ iletişim merkezi üzerinden yapılıyor. Ayrıca Alo 153 numaralı hat üzerinden de kişi arama sağlayarak gıda yardımı başvurusunu yapmak istediğini karşı tarafa iletecek. Başvurunun olumlu olması durumunda aylık olarak vatandaşa gıda yardımı yapılacak. Bu sayede ailenin gıda yardım ihtiyacı da karşılanmış olacak

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Erzak Yardım Başvurusu

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi erzak yardımı yapılan yardım türleri arasında yer alıyor. İçerisinde bulunan erzak yardımında temel gıda ihtiyacı bulunarak zor durumda kalan vatandaşlara verilmektedir. Bu yardım ile birlikte koronavirüs döneminde ailelerin bir nevi bütçesine de katkı sağlanıyor. Erzak yardımı başvurusuna Alo 153 hat üzerinden başvuru sağlanabilecek. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Yardım Kolisi Başvurusu

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yardım kolisi başvurusu olarak Alo 153 numaralı hat üzerinden arama sağlanmaktadır. Yapılan yardım kolisinin içerisinde dönemsel olarak gıda içeren yardım malzemeleri bulunmaktadır. Ailelerin aylık olarak yemeklerini yapabileceği yardım kolisi sosyal hizmetler tarafından dağıtılıyor.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım başvurusu çağrı merkezi hat üzerinden alınmaktadır. Sosyal yardımlar engelli ve yaşlı bireylere verilmekle birlikte zor durumda kalan ailelere de yapılmaktadır. Alo 153 numaralı hat üzerinden uygun başvuru sağlanabilir. Ayrıca yardım türleri hakkında kişi 153 numaralı hat üzerinden detaylı bilgi alabilir.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Hasta ve Yaşlılara Destek

Tekirdağ'da yaşayan yaşlı ve kronik hastaların pandemi sürecinde yardımına koşan vefa sosyal destek grubu bu kişilere ihtiyaçlarına yönelik alışveriş yapıyor. Markete gidemeyen ya da markete gönderecek yakına olmayan engelliler, gönüllülerden gitmelerini rica edebiliyorlar.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Süt Yardımı Başvurusu

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi'nin süt yardımı başvurusu bulunmamaktadır.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Yardımlarından Kimler Yararlanabilir?

Tekirdağ il sınırları içerisinde yaşayan ya da engelli sağlık raporu fakirlik belgesi gibi raporları büyükşehir belediyesi teslim eden kişiler nakdi yardımlardan yararlanabilecek. Ayrıca kişi e-devlet üzerinden de başvuru yapabilir. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi başvuruları değerlendirdikten sonra kişileri birbirleriyle karşılaştırıyor. Yapılan karşılaştırma sonrasında en muhtaç kişiler tespit ediliyor. Başvuran kişi tarafından tespit edilen belgelerin doğruluğu kamu kurumları tarafından inceleniyor. İncelemede bulunan komisyon maddi yetersizlik içerisinde bulunan kişinin yaşam şartlarını kontrol etmek için ailenin evine giderek rapor tutuyor. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi görevlileri tarafından oluşturulan rapor, kurula giderek salt çoğunluk tarafından olumlu ya da olumsuz karar veriliyor. Ayrıca bu yardımlardan haksız yere yararlanan kişi hakkında Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi cezai işlem uyguluyor. Yardımlardan ihtiyacı olmadığı halde yararlanan kişiler bu ücreti faizi ile ödemek zorunda kalıyor.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Esnaf Destek Paketi

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi esnaf destek yardımı koronavirüs zamanında en çok zarar gören yerlerden biri de esnaflara yardım amacı ile öne çıktı. Bu süreçte esnaflar kepenkleri kapatmak zorunda kalarak iş verimini düşürmeye başladı. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi bu yardım türü dönemsel olduğunu açıkladı. Esnaf destek paketinden yararlanmak isteyen kişiler 153 numaralı hat üzerinden ilgili birimlere ulaşabilir. Burada çağrı merkezine bağlanan vatandaş esnaf destek başvurusu ile ilgili detayları karşı taraftan öğreniyor.