1. HABERLER

  2. SOSYAL YARDIMLAR

  3. Süt Kuzusu Başvurusu Nasıl Yapılır?
Süt Kuzusu Başvurusu Nasıl Yapılır?

Süt Kuzusu Başvurusu Nasıl Yapılır?

A+A-

Süt kuzusu başvurusu nasıl yapılır? Bu proje ile İzmir Büyükşehir Belediyesinin yapmış olduğu ihtiyaç sahibi ailelerin süt dağıttığı projedir. İzmir Büyükşehir belediyesinin üretici kooperatiflerinde üretilen sütler sağlıklı bir şekilde dağıtılmaktadır. Bu proje 240 okulda ve 210 bin çocuğa ulaştırılmasıyla beraber tüm Türkiye için de örnek proje olarak görülmektedir. Projede 1-5 yaş aralığında çocuklara süt yardımı verilmektedir. Her çocuk için 8 litre süt verilmektedir.

Süt Kuzusu Başvurusu Nasıl Yapılır

Süt Kuzusu başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar muhtarlık ya da Süt Kuzusu Birimlerine belgelerini yollayarak veya oraya giderek başvurularını iletebilirler. Başvurularının yapılması için belli belgeler istenmektedir. Süt kuzusu için gerekli belgeler;
  • Anne, Baba ve Süt Kuzusu projesi için çocuk ve çocuklarının kimlik fotokopileri
  • Boşanma halinde olması halinde
  • Boşanma Mahkeme kararı fotokopisi ve çocuğun velayetinin olduğu belge
  • Resmi nikah olmaması durumunda nüfus müdürlüğünden alınan nüfus kayıt örneğinin alınması bu belgelerle birlikte başvuru evraklarınızı ileterek süt kuzusu projesine başvuruda bulanabilirsiniz.
İBB Halk Süt Başvurusu Nasıl Yapılır?

Süt Kuzusu Başvurusu Dilekçe Örneği

Süt Kuzusu için başvuru dilekçesi yazmanız gerekmektedir. Bu dilekçe muhtarlık ya da sosyal hizmetlere gittiğinizde verilecektir. Verilen dilekçe de adres ve çocuk hakkında bilgi verilecektir. Ayrıca telefon numarası ve ad soyadı bilgileri de yazılarak imza ve tarih atılarak gerekli belgelerle teslim edilmesi gerekmektedir. Verilen bilgilerin eksiksiz bir şekilde yazılması gerekmektedir. süt kuzusu başvurusu nasıl yapılır?

Süt Kuzusu Başvurusu Sorgulama

Süt Kuzusu Başvurusu yapılması halinde Hemşehri İletişim Merkezi HİM üzerinden başvurularını sorgulayabilirler. HİM İletişim Merkezi telefon numarası 444 40 35 numaralı hat üzerinden ulaşabilirler. Burada yapmış olduğunuz başvurula ilgili bilgilerinizi vererek detaylarını sorabilirsiniz.

Süt Kuzusu Başvurusu Nereye Başvurulur?

Süt kuzusu başvurusu muhtarlık ve süt kuzusu birimlerinden yapılmaktadır. Süt Kuzusu başvurusu için dilekçe ve gerekli evraklara sahip olmanız gerekmektedir. Bu evraklarla başvuru yapılarak değerlendirilme sürecine girecektir. Süt Kuzusu Birim Adresleri Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü 1. Laleli Mahallesi Menderes Caddesi No:418 Gürçeşme Zübeyde Hanım Huzurevi Buca - İzmir 2. Milli Kütüphane Cad. No:41/A Z47 (Katlı otopark altı) Konak/İZMİR Telefon: 293 45 97 Faks: 293 11 31

Süt Kuzusu Kaç Aylıkken Verilir?

Süt Kuzusu projesinde 12 aylık olduğunda süt yardımı başlamaktadır. Çocukların gelişimi bu zamanlarda daha fazla arttığı için ekstra besin ihtiyacı duyarlar. Buna göre hazırlanan projede çocuk 12 aylık olduğundan itibaren süt yardımı başlamış olur. Bu süreç içerisinde 5 yaşına kadar süt yardımı devam etmektedir. Maddi durumu olmayan vatandaşlar için rahatlatıcı yardım kaynağı olarak geçmektedir.

İzmir Süt Kuzusu Hangi İlçelerde Var?

Süt Kuzusu projesinde tüm ilçelere sağlanmak adına büyümeye devam ediyor. Hizmet verilen ilçeler olarak Bayraklı, Balçova, Bornova, Çiğli, Buca, Gaziemir, Karşıyaka, Güzelbahçe, Karabağlar, Konak, Narlı dere ilçelerinin hepsine yapılmaktadır. Ayrıca Torbalı, Urla, Menderes, Seferihisar, Kemalpaşa, Menemen, Foça, Aliağa ilçelerine bağlı 96 merkez mahallerine süt yardımları gitmektedir.