1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. SSK, SGK, Bağ-Kur Emeklileri Emlak Vergi Parasını Geri Alabilir! Emeklilere 13.000 TL Geri Ödeme Yapılıyor!
SSK, SGK, Bağ-Kur Emeklileri Emlak Vergi Parasını Geri Alabilir! Emeklilere 13.000 TL Geri Ödeme Yapılıyor!

SSK, SGK, Bağ-Kur Emeklileri Emlak Vergi Parasını Geri Alabilir! Emeklilere 13.000 TL Geri Ödeme Yapılıyor!

Emekli vatandaşların dikkatine! SSK, SGK, Bağ-Kur emeklilerine 13.000 TL para iadesi yapıyor! Tüm emekli vatandaşlar anında başvuru yapıp para iadesini alabilirler. Birçok kişiye geri iade müjdesi geldi! Emekli vatandaşlar 13.000 TL geri ödeme başvurularını nasıl yapacaklar? 5 Sene İçin Geri Ödeme Almak Mümkün Mü?

A+A-

Emekli olmuş, yetim ve de dul aylığı almış, şehit, gazi yakını olanların başvuru yapması durumunda ödemiş olduğu vergiler geri alınabilmekte. Aynı anda engelli vatandaşlara bu imkan sağlanmakta. 
Emlak Vergisi Geri Ödeme İmkanından Yararlanma

Emlak vergisi ödemelerinde yapılandırılmış olan borçların taksit ödemeleri dün itibari ile başladı. Emekliler yapmış olduğu ödemeleri geri alabilmekte. Emekli vatandaşlar için değil aynı vakitte gazi ve şehit yakını olan, dul ve yetim, engelli olan vatandaşlar için de geri ödeme imkanı sağlanmakta. Emlak vergisi geri ödeme imkanından faydalanmak için öncelik ile başvuru şartı aranmakta. Başvurular dilekçe ile yapılabilmekte. Tek dilekçe yazmanız durumunda ise 13.000 TL`ye kadar geri ödeme almanız mümkündür.
Gazi, şehit yakını, emekli aylığı, engelli aylığı, yetim ve dul maaşı alanların başvuru yapmaları durumunda ödemiş oldukları Emlak vergisi geri alınıyor. Brüt 200 metrekareyi geçmeyen konutlar için geçerli olmakta olan geri ödemeler de aynı vakitte bundan sonraki süreçte emlak vergisinden muaf tutulacaklar. Fakat Emlak vergisinden muaf olmak için söz konusu konutun ticarethane ve ya taksi plakası olmaması gerekmekte.
5 Senelik Geri Ödeme Nasıl Alabilirim?
Emekli vatandaşlara, yetim ve dul aylığı almakta olanlar, şehit ve gazi yakınları, engelli vatandaşlar, Gaziler Emlak vergisinden muaf tutulmanın yanında 5 senelik geri ödeme alabilmekteler. Dilekçe yazarak başvuru yapmanız durumunda 5 sene için toplamda 13.000 TL`ye kadar geri ödeme almanız mümkündür. Gereken şartları taşımaktaysanız hemen bir dilekçeyle bulunduğunuz belediyenin emlak servisine başvurun ve de geri ödeme imkanından faydalanın.