1. HABERLER

  2. YAPI

  3. Sosyal Konut Sahibi Olmak İsteyenlere Üzücü Haber Geldi! Bu Gelişme Herkesi Üzdü!
Sosyal Konut Sahibi Olmak İsteyenlere Üzücü Haber Geldi! Bu Gelişme Herkesi Üzdü!

Sosyal Konut Sahibi Olmak İsteyenlere Üzücü Haber Geldi! Bu Gelişme Herkesi Üzdü!

Sosyal konut projesine başvurular devam ederken alınan bilgiler neticesinde projeye başvuruda bulunmak isteyen vatandaşlar ise ne zaman son bulacağına dair araştırmalar yaparken konuya dair resmen açıklama yapıldı ve işte haberin tüm detayları..

A+A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı ile başlayan ve Cumhuriyet tarihinin en büyük projeleri arasında yer alan sosyal konut projesine başvurular devam ederken alınan bilgiler neticesinde Ekim ayının sonuna kadar başvurularını devam edeceğine yönelik açıklamalar da peş peşe yapıldı.

Ekim ayının sonuna yaklaşılması ile birlikte alınan bilgiler neticesinde 31 Ekim tarihine kadar sosyal konut projesine başvurular devam ediyor. Bunun ile birlikte 31 Ekim tarihinden sonra sosyal konut projelerine başvurular kapatılacak. Ankara ve İstanbul gibi büyük şehirlerin içinde olduğu sosyal konut projesine başvurular sürerken Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ilk evim ilk iş yerim isimli proje için geri sayımın başladığını ifade etti.

Bunun ile birlikte sosyal konut projesinin son tarihi olan 31 Ekim tarihini işaret etti. E-devlet başvurularının dün itibarıyla sona eren TOKİ İlk Evim için Ziraat Bankası ve Halkbank üzerinden devam ediyor. Bunun ile birlikte alınan bilgiler neticesinde her ne kadar başvurular e-devlet üzerinden bitse de TOKİ için anlaşmalı bankalar yani Ziraat ve Halk Bankası üzerinden ise başvurular sürüyor.

Sosyal Konut Projesinde Son Günler

Bir çok vatandaşın kiracı olmaktan kurtulup ev sahibi olacağı sosyal konut projesine dair çalışmalar devam ederken Çevre ve İklim Değişikliği Bakanlığından TOKİ başvurularına yönelik detaylar da paylaşıldı. Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından 250 Bin Sosyal Konut Projesi kapsamında inşa ettirilecek konutlar için başvurular anlaşmalı bankalardan devam ederken alınan bilgiler neticesinde e-devlet üzerinden ise başvurular adeta durduruldu. T.C. Ziraat Bankası A.Ş. ve T. Halk Bankası A.Ş.'nin Proje İlinde bulunan yetkili Şubeleri ve E-Devlet aracılığı ile alınan başvurular için de geri sayım başladı.

Geçtiğimiz günlerde temel atma töreni gerçekleştirilen sosyal konut projesi birçok vatandaşa ev sahipliği yaparken bunun ile birlikte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise 2023 yılını işaret ederek sosyal konut projesine yönelik açıklamalarda bulundu. Her ne kadar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 2023 yılında çok daha iyi projelerin gündeme geleceğini söylese de sosyal konut projesinin 2023 yılında da devam edeceğine yönelik iddialar gündeme geldi. 3 büyük şehrin de içinde olduğu ve birçok şehirde temel atma töreni başlayan ilk evim ilk iş yerim isimli projeye başvurular için adeta gerim sayım başladı. Ekim ayının sonuna kadar ise sosyal konut projesine başvurular devam edecek.