1. HABERLER

  2. BELEDİYE YARDIMLARI

  3. Şırnak Belediyesi Yardım Başvurusu Ve Sorgulama
Şırnak Belediyesi Yardım Başvurusu Ve Sorgulama

Şırnak Belediyesi Yardım Başvurusu Ve Sorgulama

Şırnak Belediyesi Tarafından Yapılan Yardımlar Nelerdir? Şırnak Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası. Şırnak Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

A+A-

Şırnak Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama 2021; Şırnak ilinde yaşayan yoksullara yardım eli uzatan belediye tüm detayları vatandaşlar ile paylaştı. Yoksullara yardım eli uzatan Şırnak Belediyesi, 2021 yılında yapılacak olan erzak, gıda ve para yardımı ile alakalı yardımların devam ettiğini açıkladı. Bunun dışında Doğu Anadolu Bölgesi'nin tarihi şehirleri arasında bulunan Şırnak Belediyesi pandemi döneminde ekonomik olarak sıkıntı yaşayan vatandaşların nakdi yardımlarda bulunuyor. Bu makalede Şırnak il sınırları içerisinde yaşayan dar gelirli, muhtaç ve yoksul vatandaşlar için belediye tarafından sosyal yardımlara dair bilgilendirme yapılacak. Şırnak Belediyesi tarafından yapılan yardımların detayları açıklanacak.

Şırnak Belediyesi Tarafından Yapılan Yardımlar Nelerdir?

Şırnak Belediyesi tarafından pandemi sürecinde hızlanan yardım çalışmaları kimsesiz, muhtaç ve yoksul vatandaşlara ayni ve nakdi yardımlar açıklandı. Bu yardımlar içerisinde giysi, kira, mobilya, eşya, sağlık, engelliler için yapılan yardımlar, muhtaç, dul kadınlar için yapılan yardımlar, mültecilere yapılan yardımlar, gıda ve erzak yardımı, kömür odun ve benzeri yakacak yardımı, para yardımı, eğitim yardımı, muhtaç ve kimsesiz yaşlılar kronik hastalar için yapılan yardımlar, muhtaç ve kimsesiz asker şehit ve gazi yakınlarına yapılan yardımlar, afetzedeler için yapılan yardımlar ve kırtasiye yardımları yer alıyor. Şırnak Belediyesi aynı ve nakdi yardımları büyük bir gizlilik çerçevesinde yürütüyor. Bunun dışında ihtiyaç sahibi insanlara muhtar yardımı ile ulaşıyor. Şırnak'ta mültecileri unutmayan belediye, sahipsiz ve kimsesiz mültecilere eşya, para ve gıda yardımı gibi yardımlar yaparak onlara umut oluyor. Şırnak ili içerisinde yaşayan ve maddi yetersizlik içerisinde bulunan vatandaşlara erzak ve gıda kolileri dağıtarak başvuru sahiplerinin çocuklarının da temel ihtiyacını karşılayarak daha sağlıklı yaşayabilmeleri neden öncülük ediyor. Bunun dışında yoksul aile çocuklarına giysi yardımı yapan Şırnak Belediyesi anne ve babalarına da kıyafet yardımı, mobilya ve eşya yardımı yapıyor. Hediye koltuk, buzdolabı, yatak ve malzemelerle de yardıma muhtaç olan vatandaşların konforlu ve rahat yaşayabilmesi olanak sağlıyor. Şırnak Belediyesi yangın, sel ve deprem gibi doğal afetlerden sonra evsiz kalan kişilere para yardımı, eşya ve gıda yardımı bulunmayı ihmal etmiyor. Evi olmayan vatandaşlara kira yardımı yapmaktan çekinmeyen Şırnak Belediyesi, fakir ailelerin birikmiş kiralarını ödüyor. Bunların yanı sıra bakımsız, sağlıksız ve konforsuz halde olan yoksullara onarım ev bakımı tadilat gibi hizmetler sunan Şırnak Belediyesi engelli ve yaşlılar için verdiği evde kişisel bakım hizmeti ile de vatandaşların sağlığını gözetiyor. Kişisel bakım hizmeti sayesinde engelliler, yaşlılar ve kronik hastalar muayeneden geçiyor. Yani bu kişiler doktora gitmeden evlerine gelen doktorlar sayesinde sağlık durumunu öğrenebiliyor. Belediye tarafından görevlendirilen temizlik personelleri ise yardıma muhtaç kişilerin evlerini temizliyor hatta onları için sıcak yemek bile yapıyor. Şırnak Belediyesi kimsesi olmayan evini temizleyecek ve yemek yapacak durumda olmayan kişilerin ihtiyaçlarını karşılayarak engellilere ve yaşlılara yardımcı olmuş oluyor. Eğitim ve kırtasiye yardımları ile lise, ilköğretim ve üniversite öğrencileri de destek olmayı ihmal etmeyen Şırnak Belediyesi öğrencilerin geleceğe daha güvenle ve umutla bakabilmeli adına onlara ekonomik olarak yardımda bulunuyor. Kaban, önlük ve mont gibi temel ihtiyaçlarını da ücretsiz bir şekilde karşılayan Şırnak Belediyesi, il merkezindeki ya da köylerdeki yardıma muhtaç çocuklara sahip çıkıyor.

Şırnak Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Şırnak Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Şırnak Belediyesi il sınırları içerisinde yaşayan dar gelirli ve ihtiyaç sahibi kişilere askeri ihtiyaçlarını karşılayarak, maddi duruma gücü olmayan vatandaşları tespit ediyor. Belediyenin nakdi ve aynı yardımlarına bağlı oldukları belediyeye gidip yardıma muhtaç kişilerinin başvuru formunu kolaylıkla doldurabileceği biliniyor. Alınan bilgiler neticesinde başvurular belediye dışında e-devlet üzerinden de yapılabilecek. Bu durumda e-devlet şifresi olan yardıma muhtaç kişiler T.C. kimlik numaraları ve e-devlet şifreleri ile sisteme giriş yaparak sosyal yardım başvuru formunu doldurabiliyor.

Şırnak Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Şırnak Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama işlemi Şırnak Belediyesi e-devlet ya da belediyeye giderek yardım başvurusu sorgulanacağını açıkladı. Bunun dışında Şırnak Belediyesi, sosyal yardım başvuruların her ikisine de e-devlet üzerinden ulaşılabileceğini söylüyor. Sosyal yardımları başvuruda bulunan kişi belediyeyi arayarak ya da belediyeye giderek durum hakkında bilgi sahibi olabilir. Yani vatandaş başvurunun kabul edilip edilmediğini, hangi yardımları almaya hak kazandığını yine belirtildiği üzere belediyeyi arayarak ya da belediyeye giderek öğrenebilecek. Şırnak Belediyesi yardım başvurusu sorgulama http://www.sirnak.bel.tr/ internet adresinden yapılabiliyor.

Şırnak Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Şırnak Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası Şırnak Belediyesi yetkilileri ile iletişime geçmek isteyen kişi yardım başvurunun sonuçlanıp sonuçlandığını sorgulamalı. Ardından başvuru için gerekli şartlar ve belgeler hakkında yetkili kişilerle iletişim sağlayan vatandaş, bilgi almak için Şırnak Belediyesi’ne ait telefon numarasında arayabilecek. Vatandaş sosyal yardımlar ile alakalı görüş ve önerileri için 0486 216 12 05 numaralı hat üzerinden yetkili kişileri ulaşarak yardım başvurusu hakkında detaylı bilgileri alabilecek. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu

Şırnak Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Şırnak il sınırları içerisinde yaşayan ihtiyaç sahipleri, yoksullar ve kimsesizler ihtiyaç duydukları sosyal yardımlara ve ekonomik durumlarına dair yetkili kişilere bilgi vererek sosyal yardım başvuru formu doldurabilecek. Bu formun ardından ihtiyaç sahiplerinin yardımları başvurabilecekleri ya da belediyenin bu kişilerin maddi duruma daha iyi bilgi edinmeleri sağlanacak. Doldurulan form ile ihtiyaç sahiplerinin muhtaçlık seviyesi ile tespit edilecek. Bu forumda muhtaç sahibi kişinin yetkili kişiler aylık kazancı, mesleği, aylık gideri ve geliri isteyecek. Şırnak Belediyesi her ay sosyal yardım başvurusu aldığından ve bütçe sınırlı olduğundan sadece fakirlere ve muhtaç kişilere yardım ediyor. Belediye en muhtaç kişileri tespit ederek başvuru formundaki bilgileri değerlendiriyor. Ardından başvuru formunda yanlış bilgi paylaşmak ise yasal suç kabul ediliyor. Alınan bilgiler neticesinde yardımlara ihtiyacı olmadığı halde kendini muhtaç gösteren kişi, tüm yardımları faizi ile birlikte Belediye’ye geri ödemek zorunda kalacak. Geri alınan yardımlar ise Şırnak Belediyesi tarafından gerçek ihtiyaç sahibi kişilere dağıtılacak.

Şırnak Belediyesi Gıda Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Şırnak Belediyesi en çok başvurulan yardımlardan birisi de gıda yardımı oluyor. Şırnak Belediyesi gıda yardımı başvurusu detaylarını açıkladı. Gıda yardımı başvurusunda bulunmak isteyen kişi e-devlet üzerinden gerekli yerlerle iletişime geçebilecek. Şırnak Belediyesi, sosyal yardım başvurusunda gıda yardımından yararlanmak isteyen kişi listesinden yardımlar arasında gıda yardımını işaretleyecek. Bunun dışında para yardımı, yakacak yardımı, araç ve gereç yardımı ve engelli yardımı gibi listelenen diğer yardımlardan da aynı forum üzerinden ulaşabilecek.

Şırnak Belediyesi Erzak Yardımı Başvurusu

Şırnak Belediyesi'nin en çok tercih edilen yardımlardan bir diğeri ise erzak yardımı oldu. Erzak yardımına yani yardım kolisine bağlı oluna ilçe Belediyesi’nden online olarak e-devlet üzerinden başvuru sağlanabilecek. Bunun dışında kişi Şırnak Belediyesi tarafından verilen erzak yardımına başvuru yapabilmek için listelenen yardım formları arasında erzak yardımını işaretleyerek gerekli bilgileri ilgili kurumlara teslim edecek.

Şırnak Belediyesi Yardım Kolisi Başvurusu

Şırnak Belediyesi yardım kolisini yılda 2 defa olmak üzere ihtiyaç sahibi ailelere teslim ediyorlar. Bunun dışında yardıma muhtaç aileleri devamlı verilen yardım kolileri Şırnak Belediyesi tarafından yapılmaktadır. Şırnak Belediyesi, yardım kolisi başvurusu belediyenin resmi internet sitesi üzerinden yapılıyor. Şırnak Belediyesi Yardım Başvurusu

Şırnak Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu

Şırnak Belediyesi Vefa Sosyal Destek Grubu gönüllüleri tarafından çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. Pandemi sürecinde engelli, 65 yaş üstü yaşlılar, kronik hastalar ihtiyaçlarını karşılamak üzere vefa sosyal destek grubu kuruldu. Ayrıca pandemi sürecinde kronik rahatsızlığı olan ya da dışarı çıkamayacak kadar kötü durumda olan yaşlılar Şırnak gönüllülerine 112, 155 ya da 156 telefon numara aracılığıyla ulaşabiliyor. Marketten çay, eczaneden ilaç ve pazardan meyve aldırmak ya da bankadan para çektirmek için her türlü ihtiyacı karşılayan gönüllüler, yaşlı ve engellilere yardım ediyor. Polis, jandarma ve bekçi tarafından yardım talepleri farklı meslek gruplarını mensup olan Şırnak vefa gönüllüleri tarafından yapılıyor. Gönüllüler ihtiyaç duyulan malzemeleri sahiplerine ulaştırıyor.

Şırnak Belediyesi Hasta Ve Yaşlılara Destek

Şırnak Belediyesi, il sınırları içerisinde yaşayan yaşları ve kronik hastaları destek oluyor. Markete gidemeyen yaşlılara desteğini esirgemeyen Şırnak Belediyesi, kronik hastalar ve engellileri de bu süreçte unutmuyor. Markete gidemeyecek kadar müşkül durumda olan engelli, yaşlı ve kronik hastaların imdadına gönüllüler koşuyor.

Şırnak Belediyesi Süt Yardımı Başvurusu

Şırnak Belediyesi'nin süt yardımı başvurusu bulunmamaktadır.

Şırnak Belediyesi Yardımlarından Kimler Yararlanabilir?

Şırnak Belediyesi başvuruları değerlendirirken yardıma muhtaç olduğunu tespit edilen kişilere 4 hafta içerisinde dönüş yapıyor. Fakat bu süre yoğunluk durumuna göre de uzayabiliyor. Şırnak Belediyesi, dar gelirli ailelere yardıma muhtaç kişilere, kimsesizlere, öksüzlere, sokak çocuklarına, gazi, yetimlere, şehit ve asker yakınlarına, dul kadınlara, kimsesiz ve yoksul yaşlılara yardım eli uzatıyor. Bunun dışında Şırnak Belediyesi yardım, başvuru ile kendilerine ulaşan kişilerin dışında yoksul olduğu tespit edilen kişilere muhtarlık aracılığı ile ulaşıyor. Ayrıca yardımlardan önce yardıma muhtaç olan kişilerden fakirlik belgesi, engelli belgesi, SGK maaş dökümü, ölüm belgesi ve sağlık raporu gibi birçok belge ilgili kurumlar tarafından isteniyor. Yaşlılara, işsiz gençlere, yetişkinlere, muhtaçlara, dar gelirlilere kişi başı aylık ortalama asgari ücretin 1/3 ü ya da altına denk gelen kişilere ise yardımlar sunuyor. Şırnak Belediyesi yardım başlamadan hemen önce vatandaşların ikamet adresine giderek incelemede bulunuyor. İncelemenin ardından komisyon aileye dair bir rapor hazırlayarak ilgili birimlere iletiyor. Şırnak Belediyesi değerlendirme kurulu salt çoğunluk kararıyla kişinin yardıma muhtaç olup olmadığına dair bir liste hazırlıyor.

Şırnak Belediyesi Esnaf Destek Paketi

Şırnak Belediyesi'nin esnaf destek paketi bulunmamaktadır.