1. HABERLER

 2. MEMUR

 3. Sınavsız Devlet Memuru Nasıl Olursunuz ? 2021
Sınavsız Devlet Memuru Nasıl Olursunuz ? 2021

Sınavsız Devlet Memuru Nasıl Olursunuz ? 2021

A+A-

Sınavsız Devlet Memuru Alımı

Fetö mensubu devlet memurlarının kamu kurumlarından ihraç edilmesi kamu da detaylı kadrolarda memur açığı ortaya getirdi. KPSS imtihanı evvel fazlası aday bir umut imtihana girdi ve boşalan kadrolara yerleşme hayali kurdu. Ülkemizde devlet memuru olmak amacıyla en az lise mezunu olmak koşul koşulurken Kamu personel seçme ve yerleştirme sınavında başarılı bulunduğunuz taktirde memur olmak amacıyla az da olsa bir kapı aralanmış oluyor. KPSS'nin memur alımı amacıyla en büyük etkenlerden biri bulunduğunu hepimiz biliyoruz. Bu imtihana giren bütün memur adayları canla başla çalışmakta ve hırslı bir şekilde adımlar atmaktadır.

Sınavsız Devlet Memuru Olma Şartları

Bu imtihanla memur olmak eskisi kadar basit değildir. Memur olabilmek amacıyla en az 70 puan aranırken barajı geride bıraktığımız öğrenciler amacıyla sözlü mülakatlar söz hususu olmaktadır. Sözlü mülakattan geçmek de sanıldığı kadar basit değildir. Bütün bu aşamaları geride bıraktığımız ve tercih yapmış bulunduğu memurluklara atanan vatandaşlarımız amacıyla yaşam koşulları basit bir hal almaktadır. sınavsız devlet memuru

Memur Olmanın Avantajları Nelerdir ?

Devlet memuru bulunduğunuz taktirde işiniz garanti altındadır. Yüz kızartıcı hiçbir suç işlemezseniz şayet memuriyetiniz emekli imkan kadar devam edecek ve yüksek gelirler elde edeceksiniz. Haftasonları tatil olması başka faydalardan biridir. Sabah 8 akşam 5 saatleri arasında çalışmaktadırlar. Yıllık izinleri ve resmi tatilleri, Bayram günler tatildir. Bütün bu saymış bulunduğumuz faydalar memurlar için gerektiğince önemlidir. Memur olmak isteyen ve bir türlü başarılı olamayan memur adaylarının da bu üstünlükleri düşünerek daha hırslı bir şekilde çalışmasını isteriz.

Sınavsız Devlet Memuru Alımı 2021

Vatandaşımızın kafasına yer eden KPSS gerçekte fazlası kuruma atanmanıza destek sağlarken imtihansız geçiş hakkından yararlanmak isteyen memur adaylarının da bu husus üstünde detaylı bir şekilde durması gerekmektedir. Bazı kurum ve kuruluşlar kendi personelini kendisi seçerek onlara devlet memuru olmalarına hak tanımaktadır. Bu hal karşısında imtihan koşul koşulmadığından fazlası vatandaşımız bu kurumlara müracaat yapmaktadır. Başvuru tarihlerinin ilk gününden son gününe kadar kalabalık olan bu bölge mesai saati bitiminde işlemlerini bitirmiş olmaları gerekmektedir.

Sınavsız Memur Alımı Yapacak Olan Kurumlar

 • Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreterliği Memurları
 • Bakan Yardımcı Kadroları
 • Başbakan Baş Müşaviri Alımları
 • Başbakan Müşavir Kadroları
 • Başbakanlık Basın Müşaviri Kadroları
 • Bakanlık Müşaviri Kadroları
 • Avukat ve Şube Müdürü Uzmanları
 • Bakanlar Kurulu Sekreterliği Kadrosu
 • Din İşleri Yüksek Kurul Üyesi
Bu memurlara müracaat yapmak amacıyla öncelikli olarak müracaat formunuzu tamamlamış olmalısınız.

Sınavsız Devlet Memuru Nasıl Olunur

KPSS Sınavı ardından internet üstünden oluşturulan atamalar bir yana, şayet memur özel bir kurumun memuriyetine müracaat yapar ise, mülakat adı verdiği seçme sistemi döneme girmektedir. Bu sistemde imtihan ardından lüzumlu evraklar teslim edilir ve alıncak personel sayısına kadar kurulan seçme komisyonu doğrulusunda adaylar sözlü imtihana çağırırlar. Bu imtihanda her ne kadar genel kültür ve mesleki bilgi gerektiren sorular sorulabilse de, asıl gaye bireyin devlet memurluğuna ideal olup olmadığının tespitidir. Komisyonlar konuşmasına, hitap tarzına, karakteristik özelliklerine göre mülakata giren adaylara puan verirler. İşte bu puanlar KPSS ve başka notlar ile birleştirilerek bireyin temel puanı oluşturulur. Bütün yazılı imtihanlardan 100 alan bir aday, başvurmuş bulunduğu meslek amacıyla ideal olmayabilir. işte bu hale mülakat imtihanı ile karar verilmektedir.