1. HABERLER

  2. BELEDİYE YARDIMLARI

  3. Şanlıurfa Belediyesi Yardım Başvurusu Ve Sorgulama
Şanlıurfa Belediyesi Yardım Başvurusu Ve Sorgulama

Şanlıurfa Belediyesi Yardım Başvurusu Ve Sorgulama

Şanlıurfa Belediyesi Tarafından Yapılan Yardımlar Nelerdir? Şanlıurfa Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama. Şanlıurfa Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası. Şanlıurfa Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

A+A-

Şanlıurfa Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama 2021; Şanlıurfa Belediyesi yapacağı başvurular hakkında ki detayları açıkladı. Bunun ardından Şanlıurfa Belediyesi, yardıma muhtaç kişileri araştırarak yardım yapıyor. Türkiye’nin farklı kesimlerinde yardıma muhtaç kişiler mevcut. Yardıma muhtaç kişilere ulaşan Şanlıurfa Belediyesi, maddi açıdan yetersiz kişileri araştırmayı da ihmal etmiyor. Koronavirüs salgınından dolayı işten çıkarılan ya da yardıma muhtaç olan kişilerin elinden tutan Şanlıurfa Belediyesi, ekonomi olarak zorluk yaşayan vatandaşların yanında oluyor. Belediyeler bu anlamda maddi açıdan zorluk yaşayan vatandaşlara maddi yardım yapıyor.

Şanlıurfa Belediyesi Tarafından Yapılan Yardımlar Nelerdir?

Şanlıurfa Belediyesi maddi açıdan kötü durumda olan yardıma muhtaç vatandaşlara yapacağı yardımı açıkladı. Şanlıurfa Belediyesi, il sınırları içinde yaşayan kişilere nakdi yardım dışında başka yardımlar yapacağını da açıkladı. Düzenli geliri olmayan kişilerin sosyal yardımına koşan Şanlıurfa Belediyesi, koronavirüs salgını döneminde nakdi yardım yapıyor. Yaşlı ve engellilere düzenli olarak gıda ve erzak içeren koliler dağıtan Şanlıurfa Belediyesi, felakette afete maruz kalan vatandaşlarına da eşya yardımı yapıyor. Ulaşım ücretlerini karşılayamayacak kadar kötü durumda olan vatandaşlara yardım eli uzatmayı ihmal etmeyen Şanlıurfa Belediyesi, Maddi sorunları yüzünden eğitim hayatına devam edemeyen öğrencilere burs imkânı sağlıyor. Bunun dışında Şanlıurfa Belediyesi, sosyal ve ekonomik sorunlarını çözebilmek adına sosyal belediyecilik anlayışı çerçevesinde çalışmalarını yürütüyor. [caption id="attachment_4311" align="aligncenter" width="300"]Şanlıurfa Belediyesi Yardım Başvurusu Şanlıurfa Belediyesi Yardım Başvurusu[/caption] Ayrıca yoksul vatandaşlara kış aylarında kömür yardımı yaparken, sobası olmayan kişilere de soba hediye ediyor. Nakdi ve ayni yardım çalışmalarını büyük bir gizlilik içerisinde yürüten Şanlıurfa Belediyesi, vatandaşların onurunu zedelememeye özen gösteriyor. Hatta Şanlıurfa Belediyesi, sosyal yardımlara müracaat etmeyen kişilere muhtarlık aracılığı ile ulaşıyor. Şanlıurfa’da yer alan aşevi; her gün öksüzlere, yetimlere yemek dağıtımı yapmayı da ihmal etmiyor. Ramazan aylarında iftar çadırları düzenleyerek yardıma muhtaç ailelere sıcak yemek dağıtımı yapıyor. Şanlıurfa Belediyesi; fakir mahallelerde ve gecekondu tipi evlerde yaşayan vatandaşlara düzenli yardımlarda bulunuyor. Yoksul ailelerin çocuklarına mont, kaban, ayakkabı dışında kırtasiye malzemesi de hediye ediyor. Engellilere, yaşlılara yönelik çalışmalar başlatan Şanlıurfa Belediyesi, protez araç ve gereç yardımında da bulunuyor. Hatta Engelli vatandaşlarının tekerlekli sandalye ihtiyacını da karşılıyor. Şehit aileleri için çalışmalarını büyük bir titizlik çerçevesinde yürüten Şanlıurfa Belediyesi, şehit, asker ve gazi yakınlarına da sosyal yardımda bulunuyor. Maddi sıkıntı çeken ve yoksul ailelerin yeni doğan bebeklerine bebek maması ve bezi gibi yardımlar yaparak bunu sürekli hale getiriyor.

Şanlıurfa Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Şanlıurfa Belediyesi yardım başvurusunun koşulları hakkında merak edilen soruları yanıtladı. Yardıma muhtaç vatandaşların en çok araştırdığı konuların başında yer alıyor. Alınan bilgiler kapsamında Şanlıurfa Belediyesi, ‘Sıcak Yuvam’ adlı yardım kampanyası kapsamında çalışmalarını yürütüyor. Şanlıurfa Belediyesi, pandemi sürecinde işsiz kalan vatandaşlar dışında eşi vefat eden, çalışamaz durumda olan, kişilere de yardımını esirgemedi. Ekonomik olarak gelir kaynağı olmayan ya da düşük ekonomik geliri olan vatandaşlara yardım ediyor. Alınan bilgiler kapsamında yardı başvuruları belediye sayfası üzerinden yapılıyor. Kişi il-ilçenin belediyelerine giderek bu yardımdan yararlanmak istediğini söyleyebilir. Bunun dışında vatandaş Sıcak yuvam isimli kampanyaya başvuruda bulunmak için de belediyeyi ziyaret ederek başvuru yapmak istediğini söyleyebilir. Sağlık ve Sosyal İşler Daire başkanlığı Sosyal Yardım Şubesi tarafından yardım kampanyası hakkında detaylı bilgiler alınabilmektedir.

Şanlıurfa Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Yardım başvurusu yapan vatandaşlar, başvuru sonucunun en erken şekilde sunulmasını istiyor. Bunun haricinde vatandaş başvuru sonuçlarını yakından takip ederek, ilgili birimlere yöneliyor. Alınan bilgiler neticesinde başvuru sorgulama işlemi, en çok araştırılan konuların başında yer alıyor. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi yardım başvuru sorgulama ekranı da vatandaşların sürekli baktıkları bir site haline geldi. Kişi hangi yardıma başvurduğunu ve nereden başvuru yaptığını ilgili birimlere iletiyor. Bunun ardından tüm dijital ya da direkt başvurularınızı e-devlet üzerinden takip ediyorlar. Şanlıurfa Belediyesi yardım başvurularını ve detaylarını https://www.sanliurfa.bel.tr/icerik/43/4/sosyal-yardimlar resmi web sitesi  üzerinden takip edebilirsiniz. Belediye yardımlarına başvuruda bulunan vatandaş ise belediyenin resmî web sitesi üzerinden başvuru takibi yapabilecektir. Hatta direkt başvurularınızın takibi için de belediyenin ilgili birimleri vatandaş tarafından aranabilmektedir. Ağrı Belediyesi Yardım Başvurusu

Şanlıurfa Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Alınan bilgiler neticesinde yardım yapmak isteyen vatandaşların Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi İletişim bilgilerine gereksinim duyuyor. Ayrıca Şanlıurfa Belediyesi İletişim bilgileri dışında detayları için ise https://www.sanliurfa.bel.tr/iletisim adresinden de bilgiler alınabilmektedir. Şanlıurfa Belediyesi Beyaz Masa Telefon Numarası da vatandaş tarafından aranabilmektedir. Beyaz masa iletişim bilgileri ise ALO 444 22 63’tür. Beyaz masa ile 08.00 ile 24.00 saatleri arasında vatandaşa hizmet vermeye devam ediyor.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Şanlıurfa Belediyesi tarafından yapılan yardım başvuru hakkında detaylı bilgiler açıklandı. Şanlıurfa Belediyesi tarafından sunulan tüm yardımlar için vatandaş başvuru formunu doldurmak zorunda. Yardıma muhtaç kişi, yardımın türü ve ne yardımı alacağı duruma bağlı olarak başvuru formunu doldurmak ile yükümlüdür. Ayrıca bu formlarda genel olarak başvuruda bulunan kişilerin genel bilgileri istenir. Bunun dışında kişinin ekonomik geliri de bu formlar aracılığı yetkili kurumlara aktarılır. Başvuru formlarını ilgili başvuru kanalı üzerinden gerekli birimlere gönderilir. Ardından Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi yardım başvuru formu yanlış bilgiler ile dolduran kişileri teyit ederek, işlem başlatır.

Şanlıurfa Belediyesi Gıda Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Pandemi sürecinde vatandaşın temel ihtiyaçları arasında bulunan gıda yardımı hakkında detaylar açıklandı. Şanlıurfa Belediyesi gıda yardımı yapılacak olan ailelere yardım yapıyor. Yardıma muhtaç vatandaşalar Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi gıda yardı başvurusu yaparak bu yardımdan yararlanabilir.

Şanlıurfa Belediyesi Erzak Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Şanlıurfa Belediyesinin erzak yardımı başvurusu bulunmamaktadır.

Şanlıurfa Belediyesi Yardım Kolisi Başvurusu

Şanlıurfa Belediyesi pandemi sürecinde yardım kolisi ile vatandaşların evlerine destek veriyor. Yardım kolisi yılda 2 defa olmak üzere yardıma muhtaç vatandaşlara ulaştırılır. Bunun haricinde 2 defa verilmesine karşın bazı ihtiyaç sahibi ailelere düzenli olarak yardım kolisi dağıtılmaktadır.

Şanlıurfa Belediyesi Süt Yardımı Başvurusu

Şanlıurfa Belediyesinin süt yardımı başvurusu bulunmamaktadır.

Şanlıurfa Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu

Şanlıurfa Belediyesi sosyal yardımların detaylarını paylaştı. Şanlıurfa Belediyesi ihtiyaç sahibi olan vatandaşlara gıda yardım dışında 15 yaşından küçük bireylerin yer aldığı ailelere de yardım desteğinde bulunuyor. Bunun dışında ihtiyaç sahibi olup da evi kötü durumla olan kişilere de proje kapsamında destek oluyor. İlk kez bebek sahibi olan ve bebeğinin ihtiyaçlarını karşılayamayacak durumda olan kişiler sosyal yardımlardan öncelikli bir şekilde yararlanıyor.

Şanlıurfa Belediyesi Hasta ve Yaşlılara Destek

Şanlıurfa Belediyesi pandemi sürecinde sokağa çıkamayacak kadar yaşlı olan kişilere yardı ediyor. Bunun dışında engelli bireylerinde elinden tutan Şanlıurfa Belediyesi, markete gidemeyen vatandaşların yerine bu süre zarfından gönüllü birlikleri oluşturdu.

Şanlıurfa Belediyesi Yardımlarından Kimler Yararlanabilir?

Şanlıurfa Belediyesi tarafından yapılan yardımların kimlere verileceği belirlendi. Ekonomik geliri olmayan vatandaşlar, nüfusu çok olduğu halde gelen gelirin yetersiz olması, kronik hastalıklar nedeniyle çalışamaz durumda olmak, yardıma muhtaç olmak, kaza sonucunda çalışamaz duruma gelmek, eşi vefat edenler bu yardımlardan yararlanma hakkına sahiptir. Ayrıca e-Devlet üzerinden yapılan başvurular ise ön başvuru niteliğinde değerlendirmeye alınacak. Şanlıurfa Belediyesine ait yardımdan yararlanmak isteyen kişinin, Şanlıurfa il sınırları içerisinde ikamet etmesi gerekiyor. Maddi olarak kötü durumda olan kişilerin teyit edilmesi ile ilgili birimler, ekonomik olarak durumu iyi olmayan vatandaşa ulaşarak sosyal ve nakdi yardımdan yararlanacağını söylüyor.

Şanlıurfa Belediyesi Esnaf Destek Paketi

Koronavirüs pandemi döneminde Şanlıurfa Belediyesi, esnaf destek paketi hakkında açıklama yaptı. Bu dönemde ekonomik olarak etkilenmiş esnafa el uzatan Şanlıurfa Belediyesi, kıraathane, kahvehane, kantin gibi işletme sahibi kişilerin sosyal yardıma başvuru yapacağını açıkladı. Bu makalede Şanlıurfa Belediyesinin verdiği başvuruları açıkladık.