1. HABERLER

  2. BELEDİYE YARDIMLARI

  3. Samsun Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Ve Sorgulama
Samsun Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Ve Sorgulama

Samsun Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Ve Sorgulama

Samsun Büyükşehir Belediyesi Tarafından Yapılan Yardımlar Nelerdir? Samsun Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası. Samsun Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

A+A-

Samsun Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama 2021; Samsun Büyükşehir Belediyesi ihtiyaç sahibi vatandaşların pandemi sürecinde zor günler yaşamasının ardından bir takım yardım başvurularının detaylarını açıkladı. Samsun Büyükşehir Belediyesi yapmış olduğu yardımlar sayesinde birçok vatandaşın ihtiyacını giderdi. Koronavirüs pandemisi döneminde birçok vatandaş ekonomik sıkıntılar yaşarken Samsun Belediyesi, yaptığı yardımlar ile yardıma muhtaç ailelerin yüzünü güldürdü.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Tarafından Yapılan Yardımlar Nelerdir?

Samsun Büyükşehir Belediyesi yardım paketleri hakkında detayları açıkladı. Birçok alanda yardım yapan Samsun Büyükşehir Belediyesi yardıma muhtaç ailelere, yaşlılara ve engellilere yardım etmeye devam ediyor. Bu yardımlar içerisinde erzak yardımı, gıda yardımı, sağlık yardımı, ulaşım yardımı, engelli yardımı, ayni yardım, maddi yardım, eğitim yardımı, kıyafet yardımı ve afet yardımı bulunmaktadır. Samsun il sınırları içerisinde yaşayan muhtaç kişilere sosyal yardım da öncelik veriliyor. Bunun dışında SGK kaydı olmayan kişilerde bu yardımdan öncelikli olarak yararlanıyor. Alınan bilgiler neticesinde engellileri düzenli olarak erzak ve gıda içeren koliler dağıtan Samsun Büyükşehir Belediyesi olağanüstü felaketten dolayı afete maruz kalan vatandaşlara da yardım eli uzattı. Hastaneye ulaşım ücretini karşılayamayacak kadar kötü durumda bulunan kişilere yardım eden Samsun Büyükşehir Belediyesi maddi sorunlardan dolayı eğitim hayatına ara veren öğrencilere de nefes oldu. İhtiyaç sahibi kişilerin ekonomik ve sosyal sorularını çözmek adına birtakım çalışmalar başlatan Samsun Büyükşehir Belediyesi yoksul ve muhtaç vatandaşları kış aylarında yakacak yardımı yapıyor. Nakdi ve ayni yardım çalışmalarını gizlilik çerçevesinde yürütme kararı alan Samsun Büyükşehir Belediyesi başvuruda bulunamayan kişileri muhtarlık aracılığı ile tespit ediyor. Samsun'da bulunan aşevi ise öksüzlere yemek dağıtımı yapmaya devam ederken, Ramazan aylarında iftar çadırları milyonlarca ailenin karnını doyuruyor. Engellilere ve yaşlılara yönelik yardım çalışması başlatan Samsun Büyükşehir Belediyesi, yardıma muhtaç ailelerin çocuklarına da kaban ve mont gibi kıyafetlerde atıyor. Bunun dışında şehitler için taziye çadırları düzenleyerek maddi alanda sıkıntı çeken ailelerin doğan bebekleri içinde birtakım temel malzemeleri hediye ediyor.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Samsun Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusunda bulunmak isteyen kişi Samsun il sosyal yardımlaşma ve dayanışma birliğine giderek başvurusunu yapabilir. Alınan bilgiler neticesinde kişi başvuruya gitmeden önce mutlaka telefon ile ilgili birimlerden bilgi almak zorunda. Samsun Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu sorgulama işlemi kolay bir şekilde gerçekleştirilebiliyor. Bunun dışında belediyenin kendi internet sitesi ve e-devlet üzerinden sisteme giriş yapılarak sorgulama işlemi devreye giriyor. Yardım başvurusunda bulunmak isteyen kişi Samsun Büyükşehir Belediye sayfasına girerek sorgulama işleminin ardından başvuruda bulunabilecek. Samsun Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu yapmak için https://samsun.bel.tr/icerik/sosyal-hizmetler adresine giderek detayları bulabilirsiniz.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Samsun il sınırları içerisinde yaşayan kişiler Samsun Büyükşehir Belediyesi ait telefon numarasını arayarak gerekli bilgileri öğrenebilecek. Bunun dışında yetkili kişilerden gerekli bilgileri öğrenen vatandaş Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan güncel sosyal yardımları ve başvuru şartlarını öğrenebiliyor. Sosyal yardım başvurusunda bulunmak isteyen kişi belediyeyi arayabiliyor.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Samsun Büyükşehir Belediyesi yardım başvuru formu doldurduktan hemen sonra vatandaş, sosyal yardımlardan yararlanabilecek. Ayrıca bunun için gereken işlem belediyenin resmi internet sitesinde yayınlanacak. Sosyal yardımlarda bulunmak isteyen vatandaş belediyenin internet sitesine girerek iletişim formunu doğru bilgilerle doldurduktan sonra geri dönüş bekleyecek. Ardahan Belediyesi Yardım Başvurusu

Samsun Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Samsun Büyükşehir Belediyesi düzenli olarak yardımlar yapıyor. Kişi Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin gıda yardımı olup olmadığına belediyenin resmi internet sayfasından öğrenebilir. Samsun Büyükşehir Belediyesi gıda yardımı yapıyorsa bu yardımdan yararlanmak isteyen vatandaş muhtarlıktan fakirlik belgesi alarak gıda yardımından düzenli olarak yararlanmak istediğini ilgili kurumları iletir.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Erzak Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Samsun Büyükşehir Belediyesi erzak yardımı başvurusu ile alakalı detayları açıkladı. Yardıma muhtaç ve ihtiyaç sahibi ailelerin başvuru yapması için erzak yardımı ile alakalı detaylı bilgiler paylaşıldı. Alınan bilgiler neticesinde başvuru şartları yerine getirildiği takdirde vatandaş tarafından doldurulan bilgiler ilgili kurumlar tarafından detaylı incelemeye alınır. Bu incelemenin ardından erzak yardımından yararlanıp yararlanamayacağı kişiye iletilir. Samsun Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu

Samsun Büyükşehir Belediyesi Yardım Kolisi Başvurusu

Samsun Büyükşehir Belediyesinin yardım kolisi başvurusu bulunmamaktadır.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu

Samsun Büyükşehir Belediyesi ihtiyaç sahibi kişilerin koronavirüs döneminde yanında olmayı unutmadı. Samsun Büyükşehir Belediyesi yardıma muhtaç kişilere ve dar gelirli aileleri birçok alanda yardım eli uzattı. Sosyal yardımlardan yararlanmak isteyen vatandaş Samsun Büyükşehir Belediyesinin yanı sıra bağlı oldukları ilçe belediyesi giderek de başvuruda bulunabilecek. Vatandaşlar temizlik ve gıda malzemesi dışında birçok alandaki ihtiyaçlarını Samsun Büyükşehir Belediyesi sayesinde karşıladı. Samsun Büyükşehir Belediyesi temel ihtiyaç destek kartı ile ihtiyaç sahibi ailelerin temel ihtiyaçlarını karşıladı. İhtiyaç destek kartı ile yardıma muhtaç aileler koronavirüs döneminde de rahat bir nefes aldı. Başvuruların ardından yapılan incelemeler sonrasında yardıma muhtaç ailelerin tespit edilmesi ile banka sayesinde gerekli işlemler başlatıldı. Bunun ardından ailelere yardım kartı gönderilerek temel ihtiyaçlar ve ihtiyacı karşılandı. İhtiyaç destek kartı sayesinde birçok aile rahat nefes alırken kart kullanımında alkol ve tütün ürünlerinin alınması da engellendi. Antalya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu

Samsun Büyükşehir Belediyesi Hasta Ve Yaşları Destek

Samsun Büyükşehir Belediyesi yaşlı ve kronik hastalara pandemi sürecinde büyük bir destek gösterdi. Samsun Büyükşehir Belediyesi pandemi sürecinde yaşlılara ve kronik hastalara destek olarak markete gidemeyen birçok kişinin imdadına yetişti. Markete gidemeyecek kadar kötü durumda olan yaşlılara ve kronik hastalara destek olan Samsun Büyükşehir Belediyesi bu süre zarfında gönüllülerden markete gitmelerini rica etti. Bunun haricinde de para çektirmek ya da eczaneden ilaç aldırmak isteyen kişilerin yardımına da gönüllüler koştu. Yaşlılar, engelliler ve kronik hastalar yardım için 112 155 ve 156 destek hattını arayabiliyor.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Yardımlarından Kimler Yararlanabilir?

Samsun il sınırları içerisinde yaşayan SGK maaş bordrosu, engelli sağlık kurulu raporu ve fakirlik belgesi gibi belgeleri belediye ya da büyükşehir Belediyesine teslim eden kişiler nakdi yardımlara müracaat etmeye hak kazanacaktır Bunun haricinde e-devlet üzerinden yapılan başvurular ise ön başvuru olarak kabul ediliyor. Başvuruda bulunan vatandaşların belgelerini incelemeye alan Samsun Büyükşehir Belediyesi başvuruları birbiri ile karşılaştırarak en muhtaç aileleri tespit ediyor. Bunun ardından başvuru sahibi tarafından teslim edilen belgelerin doğruluğu araştırılarak vatandaşın evlerine inceleme komisyonu gönderiliyor. Nakdi ve sosyal yardımlarda bulunan vatandaşların evleri bu komisyon sayesinde incelenerek maddi yetersizlik içerisindeki kişinin yaşadığı sosyal ekonomik durum ilgili birimlere teslim ediliyor. Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından teslim edilen rapor görevliler tarafından incelemeye alınarak salt çoğunluğa göre başvuru olumlu ya da olumsuz sonuçlanır. Samsun Büyükşehir Belediyesi yardımlarından haksız yere yararlanan kişiler tespit edilerek cezai yaptırıma maruz bırakılır. Bunun ardından belediyenin nakdi ve ayni yardımlarından yardıma muhtacı olmayan kişilerin yararlanması ile birlikte bu yardımlar o kişiler tarafından faizi ile birlikte ödeniyor.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Esnaf Destek Paketi

Samsun Büyükşehir Belediyesi koronavirüs salgını döneminde esnaflarına sahip çıkıyor. Koronavirüs pandemisi döneminde esnaflarını unutmayan Samsun Büyükşehir Belediyesi esnaf destek paketi ile para ve gıda yardımında bulunuyor. Pandemiden dolayı ekonomik sıkıntı çeken esnaflar işyerlerini kapatarak maddi olarak gerileme yaşadı. Bu destek programından yararlanmak isteyen esnaflar Samsun Büyükşehir Belediyesi giderek başvuru yapabilecek.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Süt Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Samsun Büyükşehir Belediyesinin süt yardımı başvurusu bulunmamaktadır.