SAĞLIK

Sağlık Bakanlığı Kontenjan Açtı

Sağlık Bakanlığı, ATT dışında hiçbir bölüme kontenjan vermedi

Sağlık Bakanlığının Şubat 2020 sözleşmeli sağlık personeli alımında, Acil Tıp Teknisyenleri dışında diğer sağlık teknisyenlerine hiç kontenjan vermemesi tepki topladı

Sağlık Bakanlığının yapmış olduğu 2019/7 ve 2020/4 tercih işlemlerinde Sağlık Teknisyeni bölümlerinden sadece ‘Acil Tıp Teknisyeni’ bölümü mezunlarına kontenjan açılmıştır. Bunun dışındaki diğer sağlık teknisyenliği bölümü mezunlarına ise hiçbir kontenjan verilmedi.

Liseye geçiş sınavında yüksek puanlarla bu bölümleri tercih edip, 4 yıllık eğitim sonrasında Sağlık Meslek Liselerinden mezun olan adaylar, geçmiş alımlara güvenerek KPSS sınavına girdiklerini ancak kendilerine kontenjan verilmemesini bir haksızlık olarak görüyorlar.

Röntgen, Anestezi, Laboratuvar, Çevre Sağlığı teknisyenleri ile Tıbbi Sekreterler, ayni eğitim düzeyinden sadece bir bölüme 606 kontenjan verilirken diğer bölümlere hiç kontenjan verilmemesinin kendilerini hayal kırıklığına uğrattığını belirtiyorlar.


Daha Fazla Göster

3 Yorum

  1. Öncelikle Bilgiler İçin Çok Teşekkürler Bu Tip Bilgilerin İnsanlara Daha çok Faydalı Olması İçin Daha Sık Paylasılmalı Bu benım sahsı kanaatım

  2. Bu konu hakkında sağlık bölümlerinin atamaları olduğundan bu bölümü seçip öğrenim görmekte olan bir sürü mezun varken atama yapılmaması doğal olarak tepkiye sebep olacaktı zaten.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu