1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Qnb Finansbank Tarım Kredisi Şartları 2020
Qnb Finansbank Tarım Kredisi Şartları 2020

Qnb Finansbank Tarım Kredisi Şartları 2020

A+A-

Tarım işiyle uğraşmak kuşkusuz son derce zor ve emek isteyen bir iştir. Dünyanın en eski mesleklerinden biri olan çiftçilik bu yüzden her türlü saygıyı hak etmekte ve ihtiyaç halinde gerekli desteği görmesi gerekmektedir. Özellikle günümüzde bir ülkenin tarım alanında dışa bağımlı olmaması açısından daha da önemli hale gelen bu destek QNB Finansbank Tarım Kredisi imkanlarıyla çiftçilere sunulmaktadır. Gerek ellerindeki araçların modernizasyonu, gerek yeni araç alımı, gerekse çeşitli nedenlerden dolayı duydukları nakit ihtiyaçlarının karşılanarak çiftçilerin üretimlerine devam etmesini sağlamak adına bu destek son derece değerlidir. [caption id="attachment_1646" align="alignnone" width="300"]qnb finansbank tarım kredisi şartları qnb finansbank kredi şartları[/caption]

QNB Finansbank Kredi Oranları

Kredilerin geri ödenmesi için hesaplanan faiz oranları günün şartlarına göre değişmekle birlikte diğer imkanlar aşağıdaki gibidir.
  • Araç ve ekipman ihtiyacı duyan çiftçilere traktör, biçerdöver, romörk gibi araçların temini için sıfır alımlarda fatura değeri üzerinden % 75 oranında destek sağlanır. 6 yıla kadar vade imkanı tanınan bu kredilerde ikinci eller için ise kasko değeri üzerinden % 60 oranında destek verilmektedir.
  • Tarla alımlarında sunulan vade imkanı 120 aya kadar varabilirken, yapılacak ekspertiz araştırması sonucunda hazırlanacak raporun % 50 ile 75’i arasında bir tutar kredi kullanımına açılabilir.
  • Yatırım ya da işletme amacı ile talep edilen kredilerde ise 84 aya kadar varan vade seçenekleri sunulmuştur.
QNB Finansbank Tarım Kredisi geri ödemeler konusunda hasat zamanlarından sonrasına tarih vererek çiftçilerin elini rahatlatmaktadır.

QNB Finansbank Tarım Kredisi Şartları

Tarım kredisi başvurusu yapmak isteyenlerin aşağıda belirtilen evrakları eksiksiz ve doğru şekilde temin etmeleri halinde taleplerine gerekli yanıt verilmektedir.
  • Çiftçilik belgesi ya da kısa adı ÇKS olan Çiftçi Kayıt Sistemi Belgesi
  • Nüfus cüzdanı aslı
  • Firma adına başvuru yapılıyorsa vergi levhası ve gelir gider tablosu
  • Kontrollü örtü altı kayıt belgesi
  • Bankanın talep ettiği diğer evraklar
QNB Finansbank Tarım Kredisi kullanmak isteyenler için gerekli olan bu evraklar sunulduktan sonra kısa bir süre içinde talebe cevap verilmektedir. En geç 1 ay kadar olan bu süre sonunda ihtiyacınız olan desteği alabilirsiniz.