1. HABERLER

 2. EKONOMİ

 3. PTT’den 171 TL Destek Parası Verilecek! Başvuranın Hesabına Yatıyor!
PTT’den 171 TL Destek Parası Verilecek! Başvuranın Hesabına Yatıyor!

PTT’den 171 TL Destek Parası Verilecek! Başvuranın Hesabına Yatıyor!

Devlet destekleri bakıma muhtaç ve sıkıntıda olan kişilere yardım sağlamaktadır. Yardım paraları PTT üzerinden yatırım sağlanmaktadır. PTT yardım parası alabilmek için gerekli şartlar neler? Fiziksel olarak başvuru yapmak için hangi aşamalardan geçmesi gerekiyor? Tüm detayları ile yardım parası haberimizde açıklanmıştır.

A+A-

Hali hazırda ön planda olan olumsuz hayat koşulları ve sürekli olarak gelen zamlar vatandaşın belini büktü. Birçok vatandaş geçinme konusunda oldukça zor günler geçiriyor. Benzine, gıda maddelerine ve elektrik faturalarına yansıtılan zamlar geçim sıkıntısını daha da arttırmış oldu. Gelen zamlar ile birlikte vatandaşlar faturalarını ödemekle zorluk çekmeye başladı. Geçim sıkıntısından kaynaklı bu durum devlet tarafından da ele alındı. Bu konuda vatandaşlara nakit para desteği elektrik tüketim desteği vermeye başladı. Bu doğrultuda faturalar için ailelere fert sayısına göre değişiklik arz eden nakit para desteği verileceğini belirtti.

Ailelere PTT aracılığı ile ödeme yapan devlet bu ödemeleri şu şekilde gerçekleştiriyor. Ödemeler 103 TL ile 206 TL arasında değişebiliyor. 4 kişilik bir aileye 171 TL nakit destek sağlarken, 5 kişilik olan bir aileye ise 206 TL tutarında nakit destek sağlıyor. Yapılacak ödemelerde kişi sayısı temel alınıyor. 1 ile 2 kişi için 103 TL, 3 kişi için 137,33 TL, 4 kişi için 171,67 TL ve 5 kişi için 206 TL nakit destek imkânı sunuluyor.

PTT Şubeleri Yardım Başvurusu

Devletin sunmuş olduğu bu destekten faydalanmak isteyen vatandaşlar sürekli olarak araştırma yapıyor. Nasıl başvuru yapacağı konusunda bilgi sahibi olmak isteyenler araştırma yaparak soruların cevabını bulmaya çalışıyor. Kimliği ve elektrik faturası ile PTT şubelerine giderek başvuru yapan vatandaşlara ödeme yapılıyor. Bunun yanı sıra kronik hasta olan vatandaşlar bu işlemi evden çıkmadan da yapabilecek.

Ödemeler Kimler İçin Sağlanacak?

Destekten faydalanabilecek kişiler bakanlık tarafından belirlendi. Bu listede yer alanların dışında kalan kişilere ödeme yapılmayacağı belirtildi.  Ödeme yapılacak kişiler:

 • Eşi Vefat Etmiş Kadınlara Yönelik Nakit Yardım Programı
 • Muhtaç durumda olan asker ailelerine yönelik yardımlar
 • Asker çocuğu olanlara yönelik yardımlar
 • Öksüz yetim olanlara yönelik yardımlar
 • Çoklu doğum yapanlar
 • Engelli aylığı olanlar
 • Yaşlı aylığı alanlar
 • Kronik hastalığı olanlar
 • Şartlı eğitim alanlar
 • 65 yaş üstü olanla

Destek Başvuruları NeredenYapılacak?

Ödemelerden faydalanmak isteyenler PTT ye faturalarını getirerek başvurularını yapabilirler. Fatura ile başvuru yapıldıktan sonra nakit para alınabiliyor