1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. PTT E-devlet İş Birliği! 1250 TL Ödemeleri Hesaplara Yatacak!
PTT E-devlet İş Birliği! 1250 TL Ödemeleri Hesaplara Yatacak!

PTT E-devlet İş Birliği! 1250 TL Ödemeleri Hesaplara Yatacak!

PTT, E-devleti iş birliği açılarak 1250 TL nakit para hesaplara yatırılacak. Hangi ödemeler hesaplara yatırılması sağlanacak? Hangi başvuru yardım parası alınması sağlanacak? SGK çıkan karar kimler için geçerli? 2022 yılı girilmesiyle birlikte yükseltilen 1250 TL ödemesi için gerekli? Tüm detaylarıyla birlikte 1250 TL ödemesi haberimizde paylaşımı sağlanmıştır.

A+A-

SGK üzerinden yapılan ödemelerde artık PTT ile birlikte E-devlet üzerinden de 1250 TL ödeme alınacak! SGK tarafından yapılan bu ödemelerde SGK duyurusu yapıldı. PTT üzerinden yapılan bu ödemeler 2022 yılında artık 1.250 TL oldu. PTT üzerinden başvurusu yapılan ve ödemeleri de PTT üzerinden alınan bu ödemeler için zorunluluk kalktı ve artık e-devlet üzerinden de ödeme yapılmaktadır. 

SGK üzerinden yapılan duyuru sonrasında kişinin vefat etmesi halinde sigortalı olan kişinin tek seferde ödeme alınacağı bildirildi. Cenaze ödeneği olarak verilen bu ödemeler daha önce sadece PTT şartı ile verilmekteydi. Artık sadece PTT değil, e-devlet üzerinden de başvuru yapabilir ve hesabınıza atabilirsiniz. 

SGK Ödemesi Ne Kadar Sağlanacak?

Cenaze ödemesi almak isteyenler, kişinin vefatı itibariyle 5 yıl içinde bu ödemeyi alabileceklerdir. 2022 yılında gelen zamlar sonrasında bu ödemeler 1250 TL olmaktadır. Cenaze ödeneğinin tutarını belirleyen SGK, ayrıca kolay başvuru yöntemlerini de duyurdu. 

Ödeme Şartı Ne Üzerine?

Ödemeleri alabilmeniz için SGK tarafından belirlenen şartlara uygun olmanız gerekmektedir. İş kazası veya meslek hastalığı sonucu vefat eden kişiler ile birlikte, sürekli iş göremezlik geliri olan, malulen emekli olan ve yaşlılık aylığı alan kişilerin de aileleri faydalanmaktadır. 360 gün malullük, yaşlılık ve ölüm primi bildirilmiş olanların hak sahiplerine cenaze ödeneği verilmesi için ölüm tarihinde sigortalı olma şartı aranmayacaktır. Detayları öğrenmek için SGK resmi internet sitesine giriş yapabilirsiniz.