1. HABERLER

  2. FİNANS

  3. Nefes Aldıracak İhtiyaç Kredisi Kampanyası Başladı! En Uygun İhtiyaç Kredisi Veren Banka Belli Oldu!
Nefes Aldıracak İhtiyaç Kredisi Kampanyası Başladı! En Uygun İhtiyaç Kredisi Veren Banka Belli Oldu!

Nefes Aldıracak İhtiyaç Kredisi Kampanyası Başladı! En Uygun İhtiyaç Kredisi Veren Banka Belli Oldu!

Bankalar ihtiyaç kredisi alacaklara gerekli indirimleri yapmaya başladı. İhtiyaç kredisi alacak olanlara en uygun en düşük faizli ihtiyaç kredisi veren bankaları sıraladık ve sizler için ortalama maliyet hesabı yaptık. En düşük faizli ihtiyaç kredisi veren banka hangisi?

A+A-

Türkiye ekonomik göstergelerinin kesintiye uğraması, vatandaşların ekonomik zorluklarla karşılaşmasına neden oldu. Bütçe kesintileri nedeniyle vatandaşların ek nakit desteğine ihtiyacı var. Bu sorunun çözümü ihtiyaç kredisi bankalarından yararlanmaktır. Banka ihtiyaç kredisi kullanan vatandaşlar maddi sıkıntılarına geçici çözümler bulabilmektedir.


Uygun kredi veren bankalar!

Bankalar son dönemde genel kredi vermek istemediler. Bu nedenle ihtiyaç kredisi çekmek isteyen kişiler özellikle bazı bankalarda yüksek maliyetlerle karşılaşabilmektedir. Ancak piyasa koşullarına göre uygun faiz oranlarıyla ihtiyaç kredisi veren bankalar da bulunmaktadır. QNB Finansbank, Halkbank ve Ziraat Bankası bu bankalardan biridir. Bu bankalardan ihtiyaç kredisi alan müşteriler nakit sorunlarını çözmek için diğer bankalara göre daha makul finansal çözümler bulabilmektedir.

ZİRAAT Bankası 30 Bin Lira Kredi Taksit Hesaplama
Banka, Ziraat Bankası'nda ihtiyaç kredisi kullanmayı tercih eden müşterilerden aylık kredi faizinin %1,55'ini almaktadır. 36 ay 30.000 TL ihtiyaç kredisi kullanan müşteriler, maliyet hesaplamalarına göre vade süresi boyunca her ay 1.150 TL kredi taksitini bankaya ödeyecektir. Bu kredilerin yıllık geri ödeme maliyetinin %25 olduğu ve 3 yıl süreceği söyleniyor.

HALKBANK 30.000 TL kredi limiti hesaplama
Halkbank, uygun maliyetlerle ihtiyaç kredisi veren bankalardan biridir. Halkbank, bir kamu bankası olarak hali hazırda piyasa koşullarına daha düşük maliyetle uyum sağlamakta ve aylık %1,63 faiz oranı ile ihtiyaç kredisi sağlamaktadır. Halkbank müşterileri 36 ay vadeli 30.000 TL ihtiyaç kredisi kullanmakta ve vade boyunca her ay 1.168 TL kredi taksitini bankaya ödemektedir. Raporlara göre 36 ay vadeli kredinin toplam maliyeti 42.072 lira.