1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. İnşaat Kredisi Nasıl Alınır Konut Tamamlama Kredisi 2020
İnşaat Kredisi Nasıl Alınır Konut Tamamlama Kredisi 2020

İnşaat Kredisi Nasıl Alınır Konut Tamamlama Kredisi 2020

A+A-

Ziraat Bankası İnşaat Kredisi

Ziraat bankası İnşaat Kredisi İnşaat yapan müşterileri için kredi olanağı sağlıyor. Bu kredi cinsini ise İnşaat tamamlama kredisi olarak adlandıran banka, Evinizin inşaatına bir tuğlada bizden sloganı ile müşterileri için 120 aya kadar vade olanağı gerçekleştiren Ziraat bankası bu kredi yardımıyla bir çok müşterisine ev sahibi olma olanağı da sunmaktadır.

İnşaat Kredisi Şartları

İnşaat Kredisi Şartları Banka bu kredi olanağını sağlarken aynı vakitte müracaatta tespit edilen müşterilerinden belirli şartları tamamlamalarını istemektedir. inşaat kredisi şartları ise sırası ile aşağıda yer almaktadır
  • İnşaat durumundaki konutun yüzde yetmiş standardına ulaşmış olması gerekmektedir.
  • 120 aya varana kadar vade imkanlarından yararlanmış olmaları gerekmektedir.
  • Kredi vadesi süresince yaşam ve konut sigortası yapılmaktadır.
  • İnşaatı için müracaatta bulunmuş olduğunuz gayrimenkul üstüne ipotek yapılmaktadır.
  • Gerekli görülürse ek teminat talep edilebilir. Müracaatta bulunmak dilediğiniz taktirde, size en yakın Ziraat Bankası şubesine müracaat yapılabilir ve detaylı bilgi edinebilirsiniz.
[caption id="attachment_1597" align="alignnone" width="300"]İnşaat Kredisi 2020 İnşaat Kredisi 2020[/caption]

İnşaat Kredisi Veren Bankalar 2020

İnşaat Kredisi Veren Bankalar 2020, Türkiye Halk bankası uzun yıllardır hayalini kurmuş olduğunuz evin gerçek olması amacıyla size destek veriyor. Aynı vakitte banka kendi evinizi hayalinizdeki gibi inşaa etmenize yardımcı olacaktır. Banka inşaat kredisi için müracaatta tespit edilen müşterilerine 120 aya varan vade imkanları sunmaktadır. İnşaat düzeyinin yüzde yetmiş olması gerekmektedir. Konut kredisi için verdiği ekspertiz değerinin yüzde seksen seviyesinde olması gerekmektedir. 100.000 Liralık kredi müracaatında tespit edilen müşteri 120 aylık vade olanağını tercih ettiğinde faiz seviyesi %1,29 lira olarak belirlenmiştir. Bu kredi için 500 lira da tahsis ücreti eklenecek ve başka masraflar ise, 805,76 liradır. Toplamda senelik maliyet seviyesi ise, 19.7619 olarak belirlenmiştir.

Vakıf Bankasından Hızlı Bitirme Kredisi

Vakıf Bankasından Hızlı Bitirme Kredisi, Vakıf bankası müşterileri için kredi inşaat kredisi olanağı verirken aynı vakitte müşteri memnuniyetine de ehemmiyet göstermektedir. Hızlı kredi olanağından yararlanan müşterilerimiz hayalini kurmuş oldukları evlerini bu sayede tamamlamış olacaklardır. Bu krediden yararlanan müşteriler inşaatın devamı durumunda kredinin yalnızca aylık faiz oranlarını ödeyeceklerdir. İnşaat tamamlandıktan sonra kredi borcunuzu üyelere pay ederek ödeyebilirsiniz. İnşaat düzeyinin yüzde yirmi ile yüzde seksen arasında olması gerekmektedir, İnşaat belediye sınırları ortamında olması gerekmektedir, Arsa üstünde inşaat adına kayıtlı kat irtifakı tesisi sağlanmış olmalıdır.

Türkiye İş Bankası Konut Tamamlama Kredisi

Türkiye İş bankası konut tamamlama kredisi yardımıyla inşaatınızı tamamlayacak ve hayalinizdeki evi kurmuş olacaksınız. İş bankasının kredi olanağından yararlanmak dilediğiniz taktirde 120 aya varana kadar vade imkânına sahip olacaksınız. Kredi için üst limit evin uzman değerinin % 75′i kadar karşılanacaktır. Başvurulan kredinin kaynak kullandırımı destekleme fonu ve banka sigorta muameleleri vergisinden muaftır.

Şekerbank Konut Tamamlama İnşaat Kredisi

Şekerbank Konut Tamamlama İnşaat Kredisi belirli bir düzeye kadar yapılmış fakat şimdilik yapımı sonlanmamış konutlar için kredi olanağı sunmaktadır. Bu krediler ile beraber konutunuzun inşası devam eder iken dilediğiniz gibi tasarlayabilirsiniz. Krediler Türk Lirası cinsinden kullandırılmaktadır. Kredinin vadesi en çok 120 ay (10 yıl) olmaktadır. Konuta eksper doğrulusunda bir değer biçilecektir. Belirlenen bu değere göre kredi limiti hesaplanmaktadır. Eksperin tespit ettiği değerin en çok yüzde 60′ ı kadar kredi kullanabilirsiniz. Krediyi erken kapatmanız durumunda sizden erken kapatma ücreti tahsil edilecektir. Kredi için kefil gösterme zorunluluğu bulunmamaktadır. Fakat banka lüzumlu gördüğü hallerde kefil talep edebilmektedir. Ev tadilat ve tamirat kredisi alabilirsiniz.

İnşaat Tamamlama Kredisi Veren Bankalar

İnşaat Tamamlama Kredisi Veren Bankalar, Sizde Müteahhitlere inşaat kredisi veren bankalar ve şubelerine başvurarak, yatırımınız için finansman olanağı sağlayabilirsiniz. Böylece yarım kalan konutlar tamamlanma olanağı bulacaktır. Hem de konut kredisi alabilmek isteyenler 2020 senesi için Ziraat Bankası ve Halkbank doğrulusunda sunulmaya başlayan yüzde 0,98 faizli kredilere müracaat yapılabilir. Detaylı bulguyu banka şubelerinden alabilirsiniz. Konut kredisi kdv iadesi Köye ev yaptırma kredisi