1. HABERLER

  2. BELEDİYE YARDIMLARI

  3. Mersin Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Ve Sorgulama
Mersin Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Ve Sorgulama

Mersin Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Ve Sorgulama

Mersin Büyükşehir Belediyesi Tarafından Yapılan Yardımlar Nelerdir? Mersin Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Mersin Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası.

A+A-

Mersinde ikamet eden ihtiyaç sahibi bireyler Mersin Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu yaparak gider sıkıntısını biraz da olsa çözmek istiyor. Mersin Büyükşehir Belediyesi ise vatandaşların bu ihtiyacını göz ardı etmeyerek onlara elini uzatmış, ayni ve nakdi yardımları ile onlara nefes aldırmıştır. İki yıldır dünyayı etkisi altına alan koronavirüs sebebiyle yardıma muhtaç insanların artması yoksulluğu arttırmış bulunmaktadır. Mersin Büyükşehir Belediyesi de yoksulluğun getirmiş olduğu bu soruna çözüm aramaya koyulmuştur. Buna çözüm olarak destek-yardım paketleri düzenlemektedir.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Tarafından Yapılan Yardımlar Nelerdir?

Mersin Büyükşehir Belediyesi Tarafından Yapılan Yardımlar Nelerdir? Dar gelirli ve ekonomik olarak hiçbir geliri olmayan Mersinli vatandaşlara yönelik nakdi ve gıda yardımları yapmaktadır. Bunlardan yanı sıra eğitim yardımı, askıda fatura yardımı, nakdi yardımlarla da vatandaşına sahip çıkmaktadır. Bu yardımların içinden askıda fatura yardımı hakkında söz etmek gerekirse bir ailenin zor dönemlerden geçtiği vakitlerde o ailenin faturaları hayırsever tarafından karşılanmaktadır.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Mersin Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Bu soru ihtiyaç duyup da yardım almak isteyen vatandaşların araştırdığı soruların başında yer almaktadır.  Bu ailelere ilgili Belediye tarafından sıkı denetim uygulanarak Halkkart adında destek verilmektedir. Belediyenin bu yardımı alması için koştuğu şartlardan biri bile yerine getirilmediyse başvuru onay işlemi görmüyor. Yardım başvurusu yapmak için Büyükşehir Belediyesinin internet sitesini ziyaret edebilirsiniz veya ilgili kuruma giderek de başvuruyu yapabilmek mümkün.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Mersin Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama işlemi yapmak için başvurunun üstünden birkaç hafta geçmesi gerekmektedir. Bireyler başvurunun üstünden belirli bir zaman geçtikten sonra Mersin Büyükşehir Belediyesi kriz masasıyla iletişime geçerek yapılan başvuruyu sorgulayabilirler. Başka bir yöntem olarak Belediyenin Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğünün çağrı merkezine ulaşarak başvuru hakkında son durumu öğrenebilmek mümkün.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Mersin Büyükşehir Belediyesi yardım başvuru formu içinde yardım alacak olan vatandaşın kişisel bilgileri sorulmaktadır. Bu bilgilerin içinde yardıma ihtiyacı olan kişinin ismi-soy ismi, meşgul olduğu işi, aylık geliri, hanedeki kişi sayısı vb. sorular yer alıyor. Ayrıca kişinin istedi yardıma bağlı kalarak kişinin maddi geliri üzerine de sorular sorulabilir. Yardımların süresi istenilen yardıma göre değişiklik göstermektedir.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Erzak Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Mersin Büyükşehir Belediyesi Erzak Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? Erzak yardımı adı altında yardım kartı dağıtan Büyükşehir Belediyesi ailenin yüzünü bir tık daha güldürebilmek adına bu kartları dağıtmaktadır. Bu kartlara ihtiyacı olan kişinin aylık ihtiyaç duyduğu gıda parası yüklenmektedir. Bu yardım kartı halk arasında Halkkart olarak bilinmektedir. Büyükşehir Belediyesi bu kartı gerekli incelemeler sonucu vermektedir. Mersin Büyükşehir Belediyesi bu yardım sayesinde aileyi ayakta tutarak topluma kazandırmayı hedeflemiştir. Bu yardım kartlarından yararlanmak isteyen dar gelirli ailelerin ilgili kuruma gidip başvuru yapmaları yeterlidir. Belediye Binasına gitmeyi vakti olmayan vatandaşlar ise Büyükşehir Belediyesinin resmi internet sitesine giderek başvuruyu tamamlamaları da bir diğer yöntemdir.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Yardım Kolisi Başvurusu

Mersin Büyükşehir Belediyesi Yardım kolisi başvurusu belirli zamanlar içerisinde yapılmakta olup devamlı süren bir yardım değildir. Bu yardım ilgili birimlerin incelemesi sonucu yapılan bir yardımdır. Başvurunun kabul durumuna göre harekete geçen birimler verilen adrese kadar getirmektedir. Bu sayede ailenin aylık gıda ihtiyacı da Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanmaktır. Yardım hakkında bilgi almak için Mersin Büyükşehir Belediyesi Kriz Masası Destek hattı veya Mersin Büyükşehir Belediyesi Halkla İlişkiler çağrı merkezine ulaşım sağlanması sonucunda bilgi edinmek mümkündür.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu

Mersin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu amacıyla kurulan Mersin Vefa Destek grubu ihtiyaç sahibi aileleri yalnız bırakmıyor. Bu amaçla yaşlılara sosyal desteğin tam olması gerektiğini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı gönüllü insanlarla bir araya geldiklerinde bunu dile getirdi. Bu başvuruyu da kriz masasının iletişim numarası üzerinden sağlayabilirsiniz.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Süt Yardımı Başvurusu

Mersin Büyükşehir Belediyesi Süt Yardımı Başvurusu yapmamaktadır. Lakin öğrencilere yönelik çocuklar evde sütleri kapıda kampanyasını geçen yıl faaliyete geçiren Mersin Büyükşehir Belediyesi bu yardıma da pandemi sebebiyle ara vermektedir.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Hasta Ve Yaşlılara Destek

Mersin Büyükşehir Belediyesi hasta ve yaşlılara destek amaçlı 65 yaş üstü insanlara ve hastalara yönelik faaliyetler sürdürmektedir. Mersinli yaşlı vatandaşlar için talepleri üzerine gıda için alışverişe çıkmakta olup markete gidiyor, eczaneden ilaçları alıyor ve bankadan paralarını çekiyorlar. Dışarıya çıkmaya fiziki durumu müsaade etmeyen vatandaşlar 112, 155 , 156 numaralarını arayarak yetkili kişilerden diledikleri konu hakkında yardım alabilirler.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Esnaf Destek Paketi

Mersin Büyükşehir Belediyesi Esnaf Destek Paketi olarak 8500 esnafın su giderlerinin 500 lirası Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanmaktadır. Pandemi sürecinde işleri yolunda gitmeyen esnafına da destek çıkan Büyükşehir Belediyesi bu yardımıyla esnafa rahat bir nefes aldırmanın peşinde. Esnaf destek paketi için yardım almak isteyen vatandaşlar Mersin Büyükşehir Belediyesinin resmi internet sayfasını ziyaret etmelidir.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Yardımlarından Kimler Yararlanabilir?

Mersin Büyükşehir Belediyesi Yardımlarından Kimler Yararlanabilir?  Öksüzler, yoksullar, engelliler, muhtaç dul kadınlar, gazi, asker ve şehit aileleri Büyükşehir Belediyesinin düzenlemiş olduğu bu yardımlardan faydalanabilirler. Yardıma muhtaç olan bireyin Belediyeye bazı evraklar teslim etmesi gerekmektedir. Örneğin engelli bir vatandaş bu yardımdan faydalanmak istiyorsa sağlık kurulunun raporunu Belediyeye teslim etmek zorundadır.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Mersin Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası olarak Kriz Masası telefon numarası 0324 533 37 21, Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü telefon numarası da 444 2 153 Bu numaralardan herhangi birini arayan vatandaş istedikleri yardım hakkında kolayca bilgi alabilirler.