1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Meclis Az Önce Açıkladı: Emeklilere 4400 Lira Ödeme Yapılacak!
Meclis Az Önce Açıkladı: Emeklilere 4400 Lira Ödeme Yapılacak!

Meclis Az Önce Açıkladı: Emeklilere 4400 Lira Ödeme Yapılacak!

Emeklilere yeni Müjde meclisten geçti. Emekliler geçim zorluğu çekmesinden dolayı yeni bir kampanya oluşturuldu. Kampanya içerisinde yer alan sistemde bankalar üzerinden yararlanması sağlanacak. Meclis onayından geçen sistem üzerinde 4400 TL ödeme sağlanacak bir kampanya oluşturulması sağlandı. Yeni oluşturulan düzenek hakkında detaylı bilgiler haberimizde paylaşılmıştır.

A+A-

Kamu bankaları tarafından verilecek olan 4400 TL tutarında yeni bir kampanya oluşturuldu. Yapılan kampanya üzerinde nakit avans olarak verilecektir. Onaylanması halinde direk hesaba yatırma sağlanarak kullanımı açılacaktır.

 Kamu bankalarına özel oluşturulan bu kampanya içerisinde Ziraat Bankası, Halk Bankası ve Vakıfbank tarafından verilerek dağıtımı sağlanacak. Yapılan sistem sadece emekliler için geçerli olacak.

Emeklilere Nakit Avans Fırsatı

Mecliste yapılan ön görüşmelerde emeklilere özel nakit avans sistemi devreye girdi. Sistem üzerinde 4400 TL dağıtımı sağlanarak nakit avans verilmesi sağlanacak. Başvuruları yapabilmek için kredili mevduat hesabı açılması gerekiyor. Başvuru yapıldıktan sonra kişinin telefon numarasını kısa süre içerisinde onay mesajı geliyor.

Onaylı olan kişiler banka hesaplarından direkt olarak çekim sağlayabilirler. Kamu bankalarında herhangi bir hesabı yoksa banka şubelerine giderek işlemlerini yaptırabilirler. Kredi özelliği olarak da yer alan bu sistem üzerinde 12 aya kadar taksitlendirmede sağlanabiliyor.

Vatandaşlar sistem üzerinde istediği gibi vade oranı sağlayarak ödemede kolaylıkla sağlanabiliyor. Faiz oranı olarak da küçük miktarda koyulması ile ihtiyaçlarını giderebilecek pozisyonda yer alıyor. Ayrıca emekliler bu Nakit avans sistemini borç kapatma sistemi olarak da kullanabilirler. Kredi notları iyi olması halinde özel kredi miktarları da oluşturulabiliyor. Ortalama olarak kredi notunun 1200 puan olması gerekmektedir. Detaylı bilgiler için Halkbank, Ziraat Bank veya Vakıfbank şubelerine giderek veya çağrı merkezleri üzerinden işlemlerinizi yaptırabilirsiniz.