1. HABERLER

  2. SOSYAL YARDIMLAR

  3. Maddi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu
Maddi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu

Maddi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu

Maddi yardım, dar gelirli vatandaşlara verilen ve geçim sıkıntısı bir nevi çözmek adına verilen yardım türüdür. Konumuzda Maddi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Cevabını detaylı bir şekilde anlatımı sağlanmıştır.

A+A-

İhtiyaç sahibi vatandaşlar ay sonunu çıkarmak adına büyük mücadele vermektedir. Bu tür problemlere karşı Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve sosyal hizmetler kurumları tarafından belli dönemlerde maddi yardım dağıtımı sağlanmaktadır. Maddi yardımlar dönemsel olarak değişerek dağıtılmaktadır.

Maddi Yardım Yapan Kurumlar Hangileri?

Maddi yardım yapan kurumlar listesi olarak;

  • Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı
  • Vakıflar Genel Müdürlüğü
  • Kaymakamlıklar
  • Belediyeler
  • Dernekler
  • Vakıflar
  • Ünlü iş adamları

Yer alan listede maddi yardımı belli dönemler içerisinde dağıtan kurumların listesi paylaşılmıştır.

Maddi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Maddi yardım başvuruları yapacağınız yere göre değişiklik göstermektedir. Belediye yardımları başvuruları için bulunduğunuz ilin belediyenin sitesi veya çağrı merkezine arama sağlayarak maddi yardım başvurusu hakkında bilgi alabilirsiniz.

E-devlet üzerinden başvuru sağlamak içinde sisteme giriş yaparak E-belediye Sosyal yardım Talebi bulunma yazarak ulaşabilirsiniz. Yer alan sistem güncel olarak belediyeden yararlanılan yardım türlerine ulaşım sağlayabilirsiniz. Başvuru formunu doldurarak işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Sosyal Hizmetler Müdürlüğünden başvuru sağlamak için de Sosyal Yardım Destek başvurusunda E-devlet üzerinden sağlayabilirsiniz. Ancak Sosyal Hizmetlerden başvurunuzda güncel olarak maddi yardım başvurusu açık olması gerekmektedir. Yılın belli zamanlarında yapılan yardım türleri de bulunmaktadır.

Dernek ve vakıfların maddi yardım başvuruları ise resmi internet siteleri üzerinden girerek başvuru tarihlerini göz atabilirsiniz. İletişim bilgilerinden ulaşım sağlayarak başvuru hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Yapılan yardımlar yaşadığınız ile göre değişim de gösterebilir.