1. HABERLER

  2. BELEDİYE YARDIMLARI

  3. Kütahya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Ve Sorgulama
Kütahya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Ve Sorgulama

Kütahya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Ve Sorgulama

Kütahya Belediyesi Tarafından Yapılan Yardımlar Nelerdir? Kütahya Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası. Kütahya Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

A+A-

Kütahya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama 2021; Kütahya Belediyesi sosyal yardımları online olarak da kabul ettiğini açıkladı. Bunun dışında Kütahya Belediyesi, koronavirüs salgını kapsamında yardıma muhtaç kişilere yardım eli uzatmaktan geri durmadı. Yardıma muhtaç kişilere para yardımı sunan Kütahya Belediyesi, koronavirüs salgını kapsamında yardıma muhtaç birçok kişiye gıda ve erzak yardımı yapıyor. Bunun dışında fakirlik belgesi bulunan kişiler Kütahya Belediyesi tarafında verilen sıcak yemek yardımından yararlanma hakkına da sahip oluyor. Ayrıca kendisine bakacak kimsesi olmayan yaşlı, engelli ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşlara da yardım ediyor. Kütahya Belediyesi, yardıma muhtaç yaşlı ve engellilere evde temizlik imkânı sunmayı da ihmal etmiyor. Kütahya Belediyesi yardıma muhtaç ailelerin çocuklarının eğitim masrafları dışında yol harcamalarına da ön ayak oluyor. Bu makalemizde Kütahya Belediyesinin sosyal yardım türleri hakkında açıklama yaptık. Kütahya Belediyesinin sosyal yardım türlerinden nasıl yararlanılacağına dair bilgiler haberin devamında yer alıyor.

Kütahya Belediyesi Tarafından Yapılan Yardımlar Nelerdir?

Kütahya Belediye tarafından yapılan nakdi ve ayni yardımlar hakkında tüm detaylar açıklandı. Kütahya Belediyesi, erzak ve gıda yardımı, evde yaşlı bakım hizmeti, para yardımı, yoksul şehit, gazi ve asker ailelerine yönelik yardımlar, sosyal destek kartı yardımı, engelli vatandaşlar için yapılan yardımlar, sıcak yemek dağıtımı, kömür, odun vb. yakacak yardımı, evde temizlik hizmeti, dul kadınlar için yapılan yardımlar, kira desteği, öğrenciler için ulaşım desteği, giysi yardımı, yeni doğan bebekler için bebek bezi ve bebek maması yardımları, eşya ve mobilya yardımı, afetzedelere yönelik yardımlar, kırtasiye ve eğitim desteği yardımlarında bulunuyor. Koronavirüs pandemisinden dolayı vatandaşlara gıda kolisi dağıtımında bulunan Kütahya Belediyesi sıcak yemekleri yoksullara dağıtmayı ihmal etmiyor. Alınan bilgiler neticesinde aşevini ücretsiz olarak yardıma muhtaç kişilere yemek dağıtılıyor. Ayrıca aylık net ortalama geliri asgari ücretin 1/3 ünün ya da daha azına tekabül eden kişilere hane halkı kişi başı hesaplanarak sosyal destek kartları veriliyor. Bu kartlar ŞOK ve BİM market gibi belirli mağazalarda kullanılıyor. Yardıma muhtaç ve yoksul vatandaşlara verilen sosyal destek kartlarına belli aralıklarla yüklenen limitleri temizlik ve kişisel bakım gibi ihtiyaçlarında kullanabiliyor. Kartların yükselen limitler ise ailenin ya da kişinin muhtaçlık durumuna göre değişiklik gösteriyor. Kütahya Belediyesi muhtarlığından alınan fakirlik belgesi kişinin para yardımı alıp almayacağını kararlaştırıyor. Bunun dışında Kütahya Belediyesi yangın, sel ve deprem gibi doğal afetlere maruz kalan vatandaşlara barınma, para, gıda ve giysi gibi birçok alanda destek sağlıyor. Geliri olmayan ya da geliri olsa bile evde bakacak bir yakını bulunmayan engelli, yaşlı ve kronik hastalara evde temizlik hizmeti veren Kütahya Belediyesi onların evini temizlemek için görevliler tutuyor. Bunun dışında öksüz, yetim, muhtaç ve şehit çocuklarına para yardımında bulunan Kütahya Belediyesi fakir ailelerin üniversite ya da lise eğitimi gören çocuklarına da yardım eli uzattı. Kış ayında odun ve kömür gibi yakacak malzemesi olmayan kişilere de yardım ederek durumu iyi olan kişiler tarafından bağışlanan ev eşyalarını da yoksulları dağıtıyor. Yoksul ailelerin çocuklarının kırtasiye ihtiyaçlarını da karşılıyor. Evi sağlıksız halde olan kişilerin evine onaran Kütahya Belediyesi boya, onarım, badana gidi yardım desteği de sunuyor. Kirası ödeyemeyecek durumda olan ailelere de maddi destek sağlıyor. Engelli vatandaşlara sosyal yardım alanında destek sunan Kütahya Belediyesi bu kişilere baston, tekerlekli sandalye ve akülü tekerlekli sandalye dağıtıyor. Ayrıca şehitler için taziye çadırları düzenleyerek fakirler aile ve kişilere yemekler dağıtmayı ihmal etmeyen Kütahya Belediyesi, bütçesi doğrultusunda eşi vefat eden kadınlara ve çocuklara da sahip çıkıyor.

Kütahya Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kütahya Belediyesi yoksul, fakir, dar gelirli ve muhtaç ailelere yardım eli uzatmaya devam ediyor. Kütahya Belediyesi sosyal yardımlarından yararlanmak isteyen kişiler belediyeye giderek ya da başvuru formunu doldurarak sosyal yardımlardan yararlanmak nasıl sahip oluyor. Bunun dışında belediyenin yardımlarına kendi internet sitesi üzerinden de başvuru yapmak mümkün oluyor. Kişi başvuru formunda maddi durumuna ve yararlanmak istediği yardıma dair soruları yanıtlamalı.

Kütahya Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Kişi Kütahya Belediyesinin yaptığı yardım başvurularını sorgulamak için belediyeye bizzat gidebilir. Alınan bilgiler neticesinde belediyeye gitmek yerine Kütahya Belediyesini arayarak ya da e-devlet üzerinden başvurusunu son durumun da takip edebilir. Kütahya Belediyesinin resmi internet sitesi üzerinden yapılan başvuruları sorgulamak isteyen vatandaş başvuru formunda bahsettiği hotmail ya da mail adresini düzenli olarak kontrol edebilmelidir. Bunun dışında belediyenin online başvurularına dönüş gerçekleştirebilmeleri için formda bulunan güncel telefon ve mail bilgileri paylaşmayı güncellemeyi ihmal etmemelidir.

Kütahya Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Kişi yardım başvuruları hakkında son durumu öğrenmek, takip etmek ve yardımları dair detaylı bilgi edinmek için gereken belgeleri öğrenmek adına Kütahya Belediyesini arayabilir. Vatandaş her türlü görüş, soru, talep ve önerileri için Kütahya Belediyesi ait olan 0850 283 43 43 numaralı hat üzerinden merak ettiği tüm sarıları öğrenerek, sosyal yardımlar hakkında detayları yetkili kurumlara sorabilir.

Kütahya Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Kütahya Belediyesinin resmi internet sitesi üzerinden ya da e-devlet üzerinden başvuruların dışında belediyeye giderek vatandaş başvuru formunu doldurabilecek. Yardıma muhtaç vatandaş tarafından doldurulan bu form belediyelere giderek kişinin yardımı ne kadar ihtiyacı olup olmadığı ya da muhtaçlık seviyesi ölçülecek. Kütahya Belediyesi Sosyal yardımlarına başvuran vatandaşın aylık geliri, aylık hane kazancına yönelik soruların dışında hanedeki kişi sayısı, fatura ödemeleri ve ev giderlerine yönelik sorular sorulacak. Bunun ardından belediye değerlendirme kurulu üyeleri doldurulan formdaki bilgileri karşılaştırarak yardıma en muhtaç kişiye karar verdikten sonra formdaki bilgiler araştırılmaya başlanacak.

Kütahya Belediyesi Gıda Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kütahya Belediyesi düzenli olarak gıda yardımı yapıyor. Kişi gıda yardımı başvurusundan yararlanmak için belediyeye gitmek yerine e-devlet üzerinden de gıda yardımı başvurusu yapabilir. Bu formda bulunan sosyal yardım türleri içerisinde yer alan gıda yardımı seçeneğini işaretleyen vatandaş başvurusunu gerçekleştirebilir. Gıda yardımı başvurusu kabul edildiği takdirde kişiye makarna, peynir, bulgur ve zeytin gibi malzemeler içeren gıda kolileri görevliler tarafından kişinin ev adresi ücretsiz bir şekilde teslim edilir. Alınan bilgiler neticesinde muhtarlıktan fakirlik belgesi alan vatandaş ya da aile gıda yardımından düzenli olarak da yararlanma hakkına sahip oluyor.

Kütahya Belediyesi Erzak Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kişi, Kütahya Belediyesi erzak yardımlarından yararlanmak için belediyeye gidebilir. Belediye dışında vatandaş e-devlet üzerinden de erzak yardımı başvurusunda bulunma hakkına sahiptir. Başvuru formunda bulunan sosyal yardım türleri içerisinde erzak yardımı işaretleyen vatandaş, erzak yardımı başvurusunu gerçekleştirme aşamasında geçmiştir. Erzak yardımı başvurusu kabul edildiği takdirde kişiye 1 aylık malzeme içeren koli belediye ekipleri tarafından vatandaşın evine teslim edilir. Muhtarlıktan fakirlik belgesi alarak Kütahya Belediyesi götüren vatandaş, erzak yardımından düzenli olarak yararlanma hakkına sahip oluyor.

Kütahya Belediyesi Süt Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kütahya Belediyesinin süt yardımı başvurusu bulunmamaktadır.

Kütahya Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu

Kütahya Belediyesi vefa sosyal destek grubu çalışmalarını aralıksız olarak devam ederken pandemi sürecinde de birçok vatandaşın elinden tuttu. Kütahya'da bulunan vefa sosyal destek grubu il sınırlarında yaşayan 65 yaş üstü yaşlılara, kronik hastalara ve engellilere alışveriş yapıyor. Mesela Kütahya vefa sosyal destek grubunu arayan kişiler makarna ve ekmek gibi temel ihtiyaçları dışında markete giderek almak yerine vefa sosyal destek grubunun gönüllerinden rica ediyor. Bu kişiler yaşlı, engelli ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarının ihtiyaçlarını alırken teslimatı ücretsiz bir şekilde yapıyor. Bunun dışında emeklilik maaşları ya da aylık maaşları da bankadan gönüllüler tarafından çekilerek sahibine teslim ediliyor. Temizlik ve ilaç malzemesi gibi ihtiyaçlarında gönüllüler tarafından karşılanıyor. Engelli, yaşlı ve kronik rahatsızlığı bulunan kişiler 112, 155 ve 156 numaralı hat üzerinden vefa sosyal destek grubuna ulaşabiliyor.

Kütahya Belediyesi Yardım Kolisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kütahya Belediyesi tarafından yardım kolileri belediyenin resmi internet sitesi üzerinden ya da e-devlet üzerinden yapılmakla birlikte kişi belediyeye giderek başvuru yapma hakkına sahiptir. Başvuru formunda yardım kolisi seçeneğini işaretleyen vatandaş başvurusu gerçekleştirebilir.

Kütahya Belediyesi Hasta Ve Yaşlıları Destek

Kütahya Belediyesi vefa sosyal destek grubu ile yaşlılara ve engellilere destek olmaya devam ediyor. Bu kişilere yardım eli uzatan Kütahya Belediyesi yaşlı, engelli ve kronik hastaların ihtiyacını karşılıyor.

Kütahya Belediyesi Yardımlarından Kimler Yararlanabilir?

Kütahya Belediyesi Sosyal Yardımlarından Kütahya il sınırları içerisinde yaşayan muhtaçlar, fakirler, kimsesizler, engelliler kendisine bakacak kimsesi olmayanlar yetimler, yaşlılar, pandemi sürecinde işleri kötü olan esnaflar, işsizler, yoksul dul kadınlar ve işler çıkarılanlar yararlanabilir. Bunun dışında gıda, giyim, sağlık, barınma ve eğitim gibi en temel ihtiyaçları bile karşılamakta zorluk yaşayan kişiler Kütahya Belediyesinin aktive aynı yardımlarına başvurma hakkına sahiptir. Belediye yardımları sürekli olmaktan ziyade seferli ya da tek seferle olarak da yapılmaktadır. Bundan dolayı Kütahya Belediyesi yardım edecek kişiden muhtaçlık seviyesini göz önünde bulunduruyor. Engellilerin, yaşların ve kimsesizlerin yardımlara başvurduktan hemen sonra formda belirtilen bilgilerin doğruluğu kanıtlanması adına kurumlardan birtakım belgeler almasını Kütahya Belediyesi rica ediyor. Mesela nakdi yardımları başvuran muhtaç ve fakir ailelerin muhtaçlık belgesi lise ya da üniversite öğrencilerin okullarında öğrencilik belgesi anne ve babalarından maaş bordrosundan belediyeye teslim etmeleri önemle rica ediliyor. Bunun ardından teslim edilmesi gereken belgeler yardım türüne göre değişiklik gösteriyor. Kütahya Belediyesi para yardımlarına ve ayni yardımlara başvuran kişilerin aylık ortalama gelirini araştırıyor. Bunun dışında belediye başvuru sahiplerinin formunu inceledikten hemen sonra kendisine teslim edilen bilgileri ön araştırmadan geçirerek inceleme komisyonuna aktarıyor. Başvuruda bulunan kişilerin ailesinin ekonomik ve sosyal durumu inceleme komisyonu tarafından incelenerek Kütahya Belediyesi gönderiliyor. Belediye tarafından oluşturulan kurul, başvuru formunu inceler. Bu incelemenin ardından komisyonundan alarak kişinin teslim ettiği belgeler son bir kez daha incelemeden geçiyor. Ve salt çoğunluk kişinin yardıma muhtaç olup olmadığına karar veriyor. Mesela düzenli bir geliri olmayan yoksul ailelere, engellilere ya da yaşlara yardımlarda öncelik veriyor. Belediyeyi yanıltmak adını yanlış bilgiler paylaşan kişile,r tespit edilerek bütün cezai yaptırım faiziyle birlikte geri ödenmek zorunda kalınıyor.

Kütahya Belediyesi Esnaf Destek Paketi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kütahya Belediyesi esnaf destek paketi ile esnaflarını sahip çıkmayı ihmal etmedi. Esnaf vatandaşlarını pandemi sürecinde unutmayan Kütahya Belediyesi esnaf destek paketi ile bu kişilere gıda ve para yardımında bulunuyor. Koronavirüs pandemisinden dolayı ekonomik sıkıntı yaşayan esnafların işyerleri belirli bir süre içerisinde kapalı kaldı. Bundan dolayı Kütahya Belediyesi esnaf destek paketi ile vatandaşa yardım eli uzattı. Alınan bilgiler neticesi bu pakete başvurmak isteyen kişilerin Kütahya Belediyesi bizzat gitmeleri gerekmektedir. Bu makalemizde Kütahya Belediyesi sosyal yardımların da dair merak ettiğiniz tüm soruları yanıtladık. Sizlerde Kütahya'da yaşıyorsanız Kütahya il ya da belediye yardımlarını dair her türlü soru ve görüşlerinizi yazımızın yorum kısmına bırakabilirsiniz.