1. HABERLER

 2. EKONOMİ

 3. Refinansman Kredisi Hesaplama Refinansman Bankaları
Refinansman Kredisi Hesaplama Refinansman Bankaları

Refinansman Kredisi Hesaplama Refinansman Bankaları

A+A-

Refinansman Nedir

Refinansman Nedir ? Daha evvelce sarfedilen bir kredinin daha sonra daha ideal şartlarda yapılandırılmasına ya da diğer bir bankaya aktarma edilmesine refinansman  kredisi  denilmektedir. Günümüzde değişik nedenlerden insanlar kredi kullanmakta ve uzun seneler bu kredileri ödemeye çalışmaktadırlar. Kredinin vadesi ne kadar uzun olursa bankalara ödenen faiz oranları da bir o kadar yüksek oranda olmaktadır. İnsanların paraya acil olarak gereksinim duydukları dönemlerde bankaların vermiş oldukları kredilerin faiz civarlarına bakmaksızın kredi çekmek mecburiyetinde kalabilmektedirler. İlerleyen vakitlerde kredilerinin belirli bir oranlarını ödedikten sonra faiz oranlarında ciddi bir düşüş bulunduğunda ister kredilerini çektikleri bankadan isterlerse diğer bir bankadan daha düşük faiz ve vade olanakları ile kredi çekerek evvelceki kredilerini kapatmaktadırlar. Bu hallerde faiz oranlarının ve çekmiş oldukları kredi oranlarına göre binlerce lira kar elde edebilmektedirler. [caption id="attachment_1608" align="alignnone" width="300"]refinansman bankaları finansman kredisi veren bankalar[/caption]

Refinansman Kredisi

Refinansman Kredisi, Genellikle insanlar yüksek oran ve uzun vadede ev kredisi çekmektedirler. Ülkemizde parametre faiz oranlarından  her sene binlerce insan ev kredilerini refinansman yardımıyla yapılandırmaya çalışmaktadırlar. Bu olayı gerçekleştirmek isteyen müşterilerine basitlik gerçekleştiren banklar bulunduğu gibi zorlaştıran bankaların da adedi hafife alınmayacak kadar çoktur. Bankalar erken kapatılan ve devredilen krediler için vade adedine göre ekstra bir ücret talebinde bulunabilmektedir. Bu genelde %1 ile % 2 arasında görünmektedir. Bu tarz bir uygulamaya gidecek olan kredi kullanıcısı diğer bir bankadan kredi çekmeden evvelce borcunun bulunduğu bankadan bu kesinti için bilgi alması yararına olacaktır.

Refinansman Kredisi Hesaplama

Refinansman Kredisi Hesaplama. Refinansman kredisi çekmek isteyenlerin kalan borcu ile yeni çekeceği borcu arasındaki kar zarar analizini iyi hesaplaması gerekmektedir. Hem de refinansman kredisiyle bir evvelceki krediniz den taksit adedi olarak daha az olması gerektiği için ödeyeceğiniz paralar daha yüksek olacaktır. Bu sizin gelir gider hesabınızı yine gözden geçirmenizi gerektirmektedir. Bu tarz kredilerde ilk etap da bir kaç bin liralık kazançlarınız uzun vadede sizi sıkıntıya düşürecek hallere dönüşebilmektedir.

Refinansman Kredisi Veren Bankalar

 • Akbank,
 • İş Bankası
 • QNB Finansbank
 • Denizbank,
 • Vakıfbank,
 • Ziraat Bankası,
 • Türkiye Ekonomi Bankası,
 • Garanti Bankası,
 • Yapı ve Kredi Bankası

Ev Kredisi Refinansman

Ev Kredisi Refinansman, Genellikle ev kredisi çeken insanların kredi çektikleri vakitteki oranlar ile henüz ki oranlar arasındaki farkın yapılandırma için ideal bulunduğu düşünülse de hükümet doğrultusunda oluşturulan açıklamalara bakıldığında yakın bir vakitte yine bir faiz indiriminin olacağı anlaşılmaktadır. Bu tarz bir yapılandırmaya gidecek olan kredi borçlularının biraz daha beklemelerini tavsiye edebilirim.

Halkbank Refinansman Hesaplama

Halkbank Refinansman Hesaplama, Aynı vakitte şu an % 0,80 ile % 0,90 bandında gezen ev kredilerinin yakın bir vakitte % 0,65 ile % 0,70 aralığında olması beklenmektedir. Geçtiğimiz senelerde % 1 lerin üstünde olan kredileri çeken insanlar bankalara müracaat yaptıklarında refinansman için ret yanıtı almaktadırlar.