1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Kredi Notu Nasıl Öğrenilir? Nasıl Yükseltilir? Kaç Olmalı?
Kredi Notu Nasıl Öğrenilir? Nasıl Yükseltilir? Kaç Olmalı?

Kredi Notu Nasıl Öğrenilir? Nasıl Yükseltilir? Kaç Olmalı?

A+A-

Kredi notu nasıl öğrenilir? Son günlerde özellik ile yolu bankadan geçen bireysel veya ticari müşterilerin sıklık ile duydukları bir uygulama olan Findeks kredi notu nedir ? anında cep telefonları ile ücretli veya ücretsiz yani bedava nasıl öğrenilebilir ? KKB yükseltmek için ne yapmalısınız ve kredi notunuz kaç olmalıdır gibi sıklık ile merak edilen soruların cevabını cetvel görseli ile bir de bizden dinleyin istedik.

Kredi Notu Nasıl Öğrenilir?

Dünya genelinde bir çok kurum veya kuruluş bankacılık işlemleri yapmaktadır. Haberler de sıklık ile duymuşsundur mutlaka ülkelerin bile bazı kuruluşlar kredi değerleri biçmektedir. Bu kuruluşların bir çoğu kaide değer alınmaz iken bazıları da ülkenin dolar, altın, borsa vb. bir çok yatırımlarını etkilemekte hatta ülkelerde ekonomik krize dahil yol açmaktadır. Saygın değere sahip kredi notu değer biçen firmalar ise moody’s, standard & Poor’ ve fitch gelmektedir. Ülkelerin kredi notları genel olarak alfabedeki A,B,C kelimeleri kullanılır ve ülkenin kredi değerine göre ise yanlarına + ve – işaretleri ilave edilmektedir. Yabancı yatırımcılar için bu not oldukça değerlidir. Aynı mantık ülke içlerinde küçük yatırımcı ve bireysel müşteriler içinde geçerli olup değerlendirme ise puan ile yapılmakta 1 den 1900 kadar dır. Ülkemizde ise hemen hemen tüm bankaların kabul ettiği firma ise Findeks denilen kurumdur. Kurum bankalar ile ortaklaşa hareket eder ve sizin geçmiş dönemde kullanmış olduğunuz bireysel veya ticari olarak ihtiyaç, araç, veya konut kredisi yada kredi kartı gibi bankacılık işlemlerinizi değerlendirir ve buna göre de size bir not verir ve bu nota göre de sizde kredi çekme veya kredi kartı çıkarma işlemlerinde bankalar tarafından değerlendirilirsiniz, işte findeks kredi notu nedir ? sorusunun en net cevabı da bu olmaktadır. Kredi Notu Nasıl Yükselir? Kredi Notu Kaç Olmalı?

Kredi Notu Ücretsiz Nasıl Öğrenilir?

Yolu bankalardan herhangi bir alış veriş ile düşen her kişinin bir kredi notu bulunmaktadır. Tüm bankalar artık kredi veya kredi kartı imkanı sunarken kişiye bu nota göre değer verir ve bu not değerine göre kredi limiti sağlar. Kendi kredi notunuzu ücretsiz ve ücretsiz olarak iki şekilde öğrenebilirsiniz. Ücretli olarak yaklaşık gold ve klasik paketler ile 5 ile 7 TL + KDV karşılığında öğrenebilirsiniz. Klasik kredi notu öğrenme paketi için BURAYI, Gold kredi notu öğrenme uygulaması için ise lütfen BURAYI tıklayınız! Bunlar ücretli olarak sınır ve sınırsız öğrenme yolu için en garanti yol ya peki kredi notunu ücretsiz nasıl öğrenebilir ? Bunun için yapmanız gereken her hangi bir bankaya gitmeniz ve kredi başvurusunda bulunmanız dır. Bireysel müşteriler departmanında görevli memura kredi başvurusu esnasın da kredi notunuzu öğrenmek istediğinizi söylerseniz size hiç sorun çıkarmadan söyleyecektir ya da maaş müşterisi olduğunuz bankanın mobil uygulamasını indirerek ücretsiz anında kredi notunuzu öğrenebilirsiniz.!

Kredi Notu SMS İle Nasıl Öğrenilir?

Hemen hemen tüm hatlar ile kredi notunuzu cep telefonundan anında öğrenebilirsiniz. Turkcell, Türk Telekom veya Vodafone hat sahipleri Findeks kredi notlarını öğrenmek için 9 TL bedeli ödemeyi gözden çıkarmaları gerekmektedir. Bu bedeli gözden çıkaranlar notlarını iyi, orta veya kötü olarak öğrenmeleri için cep telefonlarının SMS kısmana girerek Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaraları yazıp bir boşluk bırakıp ardından doğum yılını yazarak SMS'lerini 1112 ye gönderilebilirsin.

Kredi Notu Nasıl Yükseltilir?

Kredi notu düşük olanlar yani riskli gurupta olanlar kredi veya bankalardan kredi kartı alamaz ise notlarını nasıl yükseltebilirler? Bu biraz aslında zamana bağlı bir durumdur. Bunun için elinizde mevcut bulunan kredi kartlarını ve varsa kredinizi düzenli bir şekilde ödemeniz gerekmektedir. Kredinizi önce ödemeniz veya kapatmanız bile şayet sözleşmenizde mevcut bir madde yok ise kredi notunuzu düşürecektir. Düzenli bir şekilde tüm bankalar ile olan ödemelerinizi 2 yıl boyunca öderseniz kredi notunuz mutlaka yükselecektir.

Kredi Notu Kaç Olmalı?

Bankalardan yine kredi veya kredi kartı alabilmeniz için kredi notunuzun mutlaka riskli gurup içinde olmaması gerekmektedir.  Değerlendirme aşağıdaki kredi notu cetveli üzerin de gözüktüğü gibi 1 ile 1900 arasındadır. Kredi Notu Nasıl Öğrenilir? Nasıl Yükseltilir? Kaç Olmalı? 1 den 699 kadar olanların bankalar ile muhtemelen bir işi olmaz iken 699 ile 1099 arasında yer alan müşteriler ise risk raporuna göre ve başvuru yaptıkları pakete göre bir ihtimal bankanın inisiyatifleri doğrultusunda kredi kullanabilirler.