1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Desteği
Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Desteği

Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Desteği

A+A-

Kredi notu düşük olanlar kredi çekemiyordu. Cumhurbaşkanı'n yapmış olduğu açıklama sonucu sicil affı çıkana kadar veya kredi notu 0 olanlar kredi çekebilecekler. Pandemi'den dolayı vatandaşlarımız kredi çekmeye yönlendi. Sicili düzgün olanlar çekti olamayanlar çekemedi bu zor günlerde sicili bozuk olanlar mağdur durumda kaldı. Yapılan son açıklamaya göre bu sorun ortadan kalkıyor. Vatandaşı sevindiren haber geldi. Kredi almak isteyen vatandaşlarımız  için bazı bankalar kredi puanı düşük olsa da kredi vermektedir. Kredi notu 0 olanlara kredi veren bankalar farklı faiz ve vade seçenekleri ile müşterilerine hizmet vermeye başladı. Bankalar mesaj  ile ayrıca mobil bankacılıkkta müşterilerine kredi imkanı sunmaktadır. Fakat sicili bozuk olan veya kredi puanı sıfır olanlar bu engele takılarak kredi alamıyorlardı.

Kredi Notu Sıfır Olanlar Nasıl Kredi Alır?

Kredi notu 0 sıfır olanlar nasıl kredi alır sorusuna sizler için açıklık getiriyoruz. Daha önce kredi kartı veya herhangi bir  kredi kulllanmamış olanların kredi  puanları  0 olur. Haliyle bu kişiler bankaların gözünde riskli grupta değildir. Müşteri toplamak kredi kullandırmak  için bu risk gurubunda olmayan  kişilere bazı bankalar kredi vermeye başladı. Daha öncesinde bu kişilere  kefil veya maaş bodrosu olmadan kredi verilmezdi. Artık bazı bankalar veriyor.

Kredi Notu 0 Olanlara Hangi Bankalar Kredi Verir?

Kredi notu 0 olanlar ahangi bankalar kredi verir sizler için sıraladık. Kredi notunuzun 0 olmasına rağmen size kredi verebilecek olan bankalara bakacak olursak sırasıyla Burganbank, ICBC, Citibank, Arap Türk Bankası, Fiba Banka, Alternatif Bank bu bankaların başında gelen bankalardır. Bu bankaların tamamı Türkiye Bankalar Birliği içerisinde bulunan bankalardır. Kolay kredi çekilebilecek bankalar arasında da bu bankalar yer almaktadır.

Bankalar Haricinde Kredi Veren Firmalar

Kredi notunuz düşük veya sıfır bütün bankaları denediniz kredi vermediler. Üzülmeyin alternatifler bitmiyor. GSM operatörleride kredi vermeye başladı. Evet yanlış duymadınız artık gsm operatörleride kredi veriyor. Şartları ise faturalı hat kullanmanız ve düzenli fatura ödemeniz. Düzenli fatura ödüyorsanız 5000Tl kadar  kredi alabilirsiniz.