1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Kredi Kartı Limit Artırımı Nasıl Yapılır?
Kredi Kartı Limit Artırımı Nasıl Yapılır?

Kredi Kartı Limit Artırımı Nasıl Yapılır?

A+A-

Kredi kartı kullanıcılarının en sık araştırma yaptığı konulardan bir tanesi kredi kartı limitlerinin nasıl arttırılacağıdır. Düşük tutarlı kredi kartınız var ise limit artırma işlemlerinden faydalanarak kredi kartı limitinizi yükseltebilirsiniz. Bankaların limit artırımları bankalar tarafından yapılır. Ancak limit artırma işlemleri yaparken dikkat edilen bazı noktalar vardır.

Bu noktalar ise; sizlerin kredi notunuza ve gelirinize istinaden yükseltilebilir. Kullanmış olduğunu kredi kartınızı düzenli olarak ödüyorsanız limit artırma konusunda oldukça şanslısınız demektir. Geliriniz de kredi yükseltmek için uygunsa istediğiniz tutarlarda kredi yükseltebilirsiniz. Kredi kartı limit hesaplamaları yapılırken sizlerin geliri göz önüne alınarak bir hesaplama yapılır ve belirlenen ücret karşılığında da kredi kartınız istediğiniz tutara ulaşır.

Kredi Limit Artırımı Nasıl Yapılır?

Kredi limit arttırma oldukça kolay bir işlemdir. Gelişen teknoloji ile birlikte çalışmış olduğunuz bankanın uygulamasından limit artırım talebinde bulunabilirsiniz. Dilerseniz de direkt çağrı merkezini arayıp talebinizi telefon üzerinden iletebilirsiniz. Kredi kartı ödemeleriniz düzenli ve geliriniz yüksek ise kredi kartı limitinizi kolaylıkla yükselterek kullanabilirsiniz.

Kredi Kartlarını Yükseltmede Sorun Yaşamamak İçin Yapmanız Gerekenler Nelerdir?

Öncelik olarak kredi kartı yükseltmede herhangi bir problem yaşamamak adına mutlaka düzenli ödeme yapmanız gerekir. Düzenli ödeme yapmadığınız takdirde kredi kartınızda herhangi bir yükseltme işlemi yapmak imkansızdır. Banka sizlerin kredi kartı ödemelerinizin ne kadar düzenli olduğunu, ne kadar sürede ödeme yaptığınızı ve ay, yıl içerisinde kredi kartı borcunuzu ne kadar süreli gecikmeli ödediğinizi banka bilir. Banka tüm bu bilgileri Findeks raporundan almaktadır. Sizlerin tüm bilgileri Findeks raporunda detaylı bir şekilde vardır.

Sizler kredi çekme talebinde, kredi kartı yükseltme talebinde bulunduğunuz zaman Findeks raporundan sizlerin tüm hareketleri çıkar. Alınan rapora göre de bankalar gerekli incelemeleri yaparak kredi kartınızın yükseltilip, yükseltilmeyeceğini belirler. Aynı zamanda kart yükseltim işlemlerinde geliriniz çok önemlidir. Almış olduğunuz gelire göre bir hesaplama yapılarak sizlerin kredi kartı bakiyeleri belli olur. Eğer geliriniz yükseldiyse sizler de kredi kartı yükseltim işlemlerinden faydalanabilirsiniz. Düzenli ödeme yaparak kredi kartınızı kolaylıkla yükseltebilirsiniz.