1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır? Sorgulama
Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır? Sorgulama

Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır? Sorgulama

A+A-

Kredi kartı başvurusu nasıl yapılır? Günlük alışverişlerimizde özellikleriyle birlikte birçok yararı bulunan kredi kartı başvurusu yapmak isteyen kişiler olabilir. Bu tür kredi kartı çıkarmak isteyen kişiler kredi kartı başvurusu nasıl yapılır araması yapabiliyorlar. Kredi kartı başvuruları iki türlü yapılmaktadır. Kredi kartı çıkarmak istediğiniz bankanın sitesine girerek başvurunuzu yapabilirsiniz. Bunun yanında istediğiniz bankanın şubesine giderek de başvurusunu yapabilirsiniz. Kredi kartı başvurularınız da en önemli detay olarak ise geliriniz olmaktadır. Bazı bankalar geliriniz olsa dahi kredi kartı başvurusu reddedilme olasılığı vardır. Maaş aldığınız bankadan yaparsanız size özel limitli kart çıkarmaktadır. Kredi notunuza göre verilen limite göre kart çıkmaktadır. Yapılan başvuru sonrasında onaylanması halinde kartınız yollanacaktır.

Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kredi kartı başvurusu yapmak için öncelikle kriterleri yerine getirdiğinizden emin olmanız gerekiyor. Kriterleri yerine getirdiğinizi düşünüyorsanız, hangi bankadan kredi kartı almak istiyorsanız o bankanın şubesine giderek müşteri temsilcisiyle görüşme yaptıktan sonra kredi kartı sahibi olabilirsiniz. Bunun dışında anlaşmalı olduğunuz bankaların mobil uygulamalarına giriş yaparak da kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz. Kredi Kartı Yapılandırma Nedir? Nasıl Yapılır?

Kredi Kartı Başvurusu Sorgulama

Kredi kartı başvurusu sorgulama işleminizi, cep şubelerinden yapabilirsiniz. Bunun yanında başvuru yaptığınız bankanın müşteri temsilcisini arayarak da kredi kartı başvurunuzun ne durumda olduğunu öğrenebilirsiniz. Diğer bir seçenek de, bankanın internet sitesine giriş yaparak sizden istenilen bilgiler girildiği takdirde kredi kartınızın hangi aşamada olduğunun takibini gerçekleştirebilirsiniz.

En Kolay Kredi Kartı Veren Banka Hangisi?

En kolay kredi kart veren banka dememiz aslında pek doğru olmaz. Kredi kartına sahip olmanız tamamen sizin kriterlerinize bağlı olan bir durumdur. Kredi notunu yüksekse, ödemelerinizi düzenli yapıyorsanız ve maaşınız iyiyse kredi kartına sahip olabilirsiniz. Size en kolay kredi kartı verecek banka, maaş anlaşmalı olduğunuz bankadır. Diğer bankalara başvuru yaptığınız takdirde sizden bir çok evrak isteyecektir.

Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Onaylanır?

Kredi kartı başvurusu yaptığınızda onaylanma aşaması birkaç günü bulmaktadır. Banka sizin sicilinizi inceleyerek hareket edecektir. Daha önceden kredi kartı çıkardıysanız bunun ödemelerini göz atarak sorun olup olmadığını bakmaktadır. İlk defa kredi kartı çıkarıyorsanız banka gelirinize göre hareket etmektedir. Gelirinizin olması ve sigortalı olması halinde başvurunuz kabul edilecektir. Kabul edilmesi halinde bankanın size tanımladığı limitli kredi kartı kısa süre içerisinde size ulaştıracaktır. Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır? Sorgulama

Kredi Kartı Almak İçin Ne Gerekir?

Kredi kartı almak için bazı şartlara uygun olmanız gerekiyor. Bu şartlar;
  • 18 yaşını doldurmuş olmasınız. Eğer 18 yaşını doldurmamışsanız ebeveny tarafından başvuru yapılması ve sözleşmenin imzalanması gerekiyor.
  • Kredi notunuzun düşük riskli grubunda olması gerekiyor.
  • Düzenli gelirinizin olması gerekiyor.

Kredi Kartı Başvuru Sonucu Kaç Günde Belli Olur?

Kredi kartı başvuru sonucu her banka için ortalama olarak 7-10 iş günü arasında değişmektedir. Şu da göz önünde bulundurulmalıdır ki; kredi kartı başvuru sahibine teslim edildiği için, kurye tarafından teslim edileceği zaman başvuran kişi teslim almalıdır. Aksi takdirde kurye teslim etmeyebilir. Bu da kredi kartınızın elinize ulaşma süresini uzatacaktır. Kredi Kartı Limit Arttırma Nasıl Yapılır?

Kredi Kartı Başvurusu Nasıl İptal Edilir?

Kredi başvurusu yapıldığında iptal edilmesi için başvuru yaptığınız bankanın müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. Arama yapıldığında başvuru iptali için istek yollayarak bu durumu yapabilirsiniz. Eğer tam onaylanmamışsa işlem kısa süre içerisinde yapılır. Ancak kredi kartı açılmış ise kredi kartını iptal ederek de bu şekilde işleminizi yapabilirsiniz.

Kredi Kartı Limiti Nedir?

Kredi kartı limiti bankanın size vermiş olduğu harcama para limitidir. Bu tür kart limitleri kredi notunuza göre ve gelirinize göre verilmektedir. İlk kez yeni başvuranlar az limitle başlar. Yapılan ödemeler de zamanında olmasıyla birlikte kredi limitleri daha yükselmektedir. Bu tür limitlerin yükseltilmesiyle bankaya karşı onay vermeniz halinde kredi kartı limitiniz otomatik olarak yükseltilmektedir.

Kredi Kartı Kredi Notu Kaç Olmalı?

Kredi kartı kredi notu olarak sorunsuz bir şekilde almanız için 1500 kredi notu puanı biraz daha kolay şekilde olmasına neden olacaktır. Kredi notunun 1000 puanlarda olması risk teşkil edecektir. Kredi kartının kullanımı yoğun olmasıyla birlikte kişilerin ödeme zorlukları çekmesinden dolayı bankalar sabit gelire ayrı önem vermeye başladı. Yaptığınız başvurularda istediğiniz kredi limiti verilmeyebilir. Bu tür durumlarda ödemelerinize dikkat etmeniz gerekmektedir.