devlet yardımı devlet destekleri kosgeb destekleri maddi yardım
DOLAR
9,5111
EURO
11,0840
ALTIN
545,88
BIST
1.455
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Az Bulutlu
18°C
İstanbul
18°C
Az Bulutlu
Cuma Az Bulutlu
19°C
Cumartesi Az Bulutlu
19°C
Pazar Sağanak Yağışlı
16°C
Pazartesi Çok Bulutlu
14°C

Köye Ev Yaptırmak İçin Bireysel Gereksinim Kredisi 2020

Köye Ev Yaptırmak İçin Bireysel Gereksinim Kredisi 2020

Köye Ev Yapmak İçin İzlenmesi Gereken Resmi Prosedür Nedir

Köye Ev Yapmak İçin İzlenmesi Gereken Resmi Prosedür Nedir ? Tarımsal ekonomik faaliyetlerde kullanılmak üzere; tarımsal alanlarda kümes, ahır, ağıl, depo, soğuk hava deposu, yemlik ve yem hazırlama tesisleri, mandıra, balık üretim tesisleri, arı hane, su ve yem deposu, gübre ve silaj çukuru yapımları ve bu tesislerin açılarak etkinliğe geçilebilmesi amacıyla kesinlikle alakalı kurumlara müracaat yapılarak yapı ruhsatının alınması gereklidir. Köye ev yaptırmak için devlet desteği sağlanmaktadır. Ruhsat alındıktan sonra bireysel gereksinim kredisi ‘ne müracaat edebilirsiniz. Peki tarımsal alanda yapı izni nasıl alınır? bu sorunun yanıtı ise; tarım arazilerinin değişik amaçlarla kullanılmasını engellemek ve hangi mecburi durumlarda tarım arazilerinin kullanılabileceğine dair bütün usuller yönetmelikle belirlenmektedir.

Bireysel gereksinim kredisi

Bireysel gereksinim kredisi

Köye Ev Yaptırmak İstiyorum

Köye Ev Yaptırmak İstiyorum. Çiftçilerin tarımsal üretime teşvik edilmesi amacıyla, seçenek alanlarda kümes, ahır, ağıl, depo, soğuk hava deposu, yemlik ve yem hazırlama tesisleri, mandıra, balık üretim tesisleri, arı hane, su ve yem deposu, gübre ve silaj çukuru ile plan ve projeleri İl müdürlüğü doğrultusunda incelenerek tarımsal nitelikli olduğuna karar verdiği başka tesislerle alakalı olarak Bayındırlık ve İskan Müdürlüğü ya da belediyelere, belediye sınırları dışında kalan yerler için müracaatların İl özel idarelerine ve oradan da İl müdürlüğüne yollanır. Bütün tarımsal faaliyetlerin ruhsatı için İl müdürlüğü doğrultusunda bu talepler incelendikten sonra tesislerin ideal görülmesi durumunda projede verilebilecek olan miktarda alana izin verilir.

Köye Ev Yapmak

Köye Ev Yapmak. Alternatif alan bulunamaması durumunda ise plan ve projeleri İl müdürlüğünce incelenip, tarımsal nitelikli olduğuna karar verildikten sonra, bütün tarımsal faaliyetlerde üretilecek olan ürünlerin işlenmesi ve değerlendirilmesi ile alakalı tesisler için gereksinim duyulan tarım arazileri, işletme için İl müdürlüğü doğrultusunda tarım dışı kullanıma tahsis edilmektedir.

Köye Ev Yapmak İçin Devlet Desteği

Köye Ev Yapmak İçin Devlet Desteği. Bankalar, köyde ev gerçekleştirme için genellikle bireysel gereksinim kredisi verirler. Eğer köyde tarım ya da hayvancılık işi ile meşgulseniz, Ziraat Bankasına başvurmanız en iyi seçenektir.

Köye Ev Yaptırmak İçin Kredi Veren Bankalar

Köye Ev Yaptırmak İçin Kredi Veren Bankalar. Ayrıca tarımsal alanlarda yapı izni alarak tarımsal hedefli yapılar yapılabilmektedir. Mutlak tarım arazilerinde toplam inşaat kısmı emsal sayısal değeri 0,20′ dir. Çiftçinin gerçekleştireceği arazide barınabileceği kadar yapı emsale dahildir ve yapılacak yapı için izin verdiği inşaat kısmı 75 m2′ yi geçmeyecek şekilde izin verilmektedir. Mutlak tarım arazilerinde bu şartlar mevcuttur. Marjinal tarım arazilerinde ise tarımsal alanlarda tarımsal hedefli yapılar için toplam inşaat kısmı E(Emsal): 0,30’dur. Çiftçinin barınabileceği yapı emsale dahildir ve inşaat kısmı 150 m2′ yi geçmeyecek şekilde izin verilmektedir.Bu şartları karşıladığınız takdirde bireysel gereksinim kredisi alabilirsiniz.

Refinansman kredisi hesaplama

İnşaat kredisi


Yorumlar

 1. Psikoloq dedi ki:

  Köy hayatında yaşamak istiyorum fakat küçüklüğüm metropollerde geçtiği için benim için çok zor olacak ama yinede denemden bilemiyorum çocuklarla gitmek zor olacak

 2. miller7 dedi ki:

  Babam köydeki eski evimizin yetersiz ve eski yapı olduğu için devlet bankaları sayesinde faiz oranları minumum şekilde ve belediyelerden imar kat planı gibi ücret taleplerini ücretsiz şekilde sağlamakta.

 3. zekaiucan dedi ki:

  Kentlerden köylere geri dönüş başlıyor ve bu yazıdaki gibi kredi talebi olacak olanlar mutlaka olacaktır. Şahsen böyle bir kredi olduğundan haberim yoktu ve faydalı bilgiler olduğuna inanıyorum. Köye dönecekler kredi başvurusu yaparken faydalı bilgiler bulacaktır.

 4. Yunus Emre dedi ki:

  Köydeki insanların maddi durumu göz önüne alınınca böyle kredilerin verilmesi köydeki insanların masraflarını bir nebzede azaltıyor.

 5. robertokim dedi ki:

  Büyükşehir yasası öncesinde herkes kafasına göre ev veya benzeri yerler yapabiliyordu ama yasa ile birlikte zorlaştı bu işler. Artık belediyeden şantiye izini, tadilat izini adı altında bir sürü para ödemeniz gerek. Çifçilerimize yarı olur umarım yazı.

 6. brnkrc dedi ki:

  Aslında köyde yaşamak fikri büyük şehirlerden sıkılmış insanlar için çoğu zaman çok cazip gelse de sanırım bir çoğumuz bunu yapmaya cesaret edemiyoruz. Emeklilikten sonra sanırım bu hayalimi gerçekleştireceğim.

 7. CoinOtag dedi ki:

  Köylüye destek artırılmalı ve bu alanda mümkün olabildiğince düşük faizli krediler çıkarılmalıdır. Günümüz üretimin eksikliği, köylü nüfusun şehirlere akın etmesiyle de büyük bir hal almıştır.