1. HABERLER

 2. GÜNDEM

 3. Kosgeb Kurul Toplantısı Soruları 2020 GÜNCEL
Kosgeb Kurul Toplantısı Soruları 2020 GÜNCEL

Kosgeb Kurul Toplantısı Soruları 2020 GÜNCEL

A+A-

Kosgeb Kurul Toplantısı Soruları

KOSGEB’den destek alabilmek isteyenlerin son adımı heyete girme ve sunum yapmaktır.Başlangıçta KOSGEB’in bu desteği size vermek istediğini düşünmelisiniz. Siz bu sunumu zorla yapmıyorsunuz ve burada olmayı siz istediniz. Olaya bu şekilde yaklaşmalısınız.KOSGEB kurulu ' nun hedefi size muhakkak kredi vermektir.

Kosgeb Kurul Onayı

İşinize inanın ve itimat duyun. Yoksa KOSGEB yetkililerine bu itimati veremezsiniz. İşinin her adımını bilmeli ve bu işi yapmaya aslında gönüllü olmalısınız. Eğer bu halde iseniz, KOSGEB Kurulu 'nu muhakkak geçebilirsiniz.

Kosgeb Soruları

İşin ilk kurulum adımında, işinizi takip edin. Kosgeb kurulu doğrultusunda size sorulacak soruların birçoğu işiniz ile ilgili olacaktır. Size sorulan sorular KOSGEB’e sunmuş olduğunuz iş planı içeriğinden sorulmaktadır.
 • Tedarikçilerden almış olduğunuz makine ve teçhizatlar,
 • İş yerinizde tespit edilen mamüller ve bu mamülleri kimlerin tercih edeceği,
 • Ne kadar sürede işletmenizin kâr etmeye başlayabileceği gibi sorular sorulmaktadır.
 • İşiniz her adımını bildikten sonra, sunum yeteneğiniz olmasa da, kurulda başarılı olursunuz.
[caption id="attachment_1509" align="alignnone" width="300"]Kosgeb kurulunun sorduğu sorular Kosgeb kurulunun sorduğu sorular[/caption]

KOSGEB İŞ PLANINI BAŞTAN SONA ÖĞRENİN

Eğer KOSGEB’e sunduğunuz iş planınızı danışmanlık firmasına ya da bir başkasına hazırlatmış iseniz, bu projeyi baştan sona ezberlemenizde fayda var. Her ne kadar işletmenin sahibi siz olsanız da, yetkililer size bu plandan sorular soracağından, yanıt olarak danışmanlık firması hazırladı demeniz hiç te ideal olmayacaktır. Siz olsanız, ne iş yaptığını bilmeyen birine 50 bin lira hibe sunar miydiniz? Kosgeb kurulundan %100 onay alabilmek amacıyla bu işin aslında para kazandıracağını ve sizin bu iş amacıyla biçilmiş kaftan olduğunuzu kanıt etmelisiniz.
 • Power Point uygulaması ile bir slayt gösterisi hazırlayarak KOSGEB Kurulu 'na sunabilirsiniz.
 • Video hazırlayabilir ya da hazırlatabilirsiniz.
 • Kurula giderken karşıda ki insanları öneme aldığınızı gösteren tarzda bir kıyafet giymeniz size artı puan kazandıracaktır.
 • Heyecanlanmayın, gerilim yapmayın, KOSGEB’in size hibe vermek amacıyla gönüllü olduğunu unutmayın. Kesin konuşun.
 • İşletmenizin size ve ekonomiye olan katkılarından bahsedin.
 • İleri ki dönemde ki hedeflerinizi anlatın. Karşınızda size destek vermek amacıyla mücadele eden ve sizi tarif etmeye çalışan KOSGEB yetkililerine iş planınız konusu ile ilgili ikna edin.
Halkbank İşyeri Açma Kredisi Hesaplama