1. HABERLER

 2. GÜNDEM

 3. KOSGEB İhtiyaç Kredisi Nasıl Alınır? Başvurusu ve Şartları Nelerdir?
KOSGEB İhtiyaç Kredisi Nasıl Alınır? Başvurusu ve Şartları Nelerdir?

KOSGEB İhtiyaç Kredisi Nasıl Alınır? Başvurusu ve Şartları Nelerdir?

A+A-

KOSGEB ihtiyaç kredisi nasıl alınır? KOSGEB tarafından yeni işletme kuracaklara ya da işletmesini genişletecek olanlara ihtiyaç kredisi temin ediliyor. KOSGEB ihtiyaç kredisi nasıl alınır denildiği zaman yollar ikiye ayrılmaktadır. Doğal olarak ayrılan yollar için izlenmesi gereken adımlarda iki şekilde ayrılmaktadır. İşletme kurmak veya büyütmek adına verilen ihtiyaç kredisi nasıl alınacağını iki adımda da siz ticari faaliyet gösteren ve göstermek isteyenler için başlıklar halinde ayrıntılı olarak sayfamızda yer verdik. KOSGEB ihtiyaç kredisi başvurusu yaparak siz de işletmenizi kurabilir ya da işletmenizi büyütebilirsiniz. Peki KOSGEB ihtiyaç kredisi nasıl alınır? Şartları nelerdir? Başvurusu nasıl yapılır? konularını açıklayalım.

KOSGEB İhtiyaç Kredisi Nasıl Alınır?

İşletme sahibi KOBİ, esnaf veya işletme kurmak isteyen erkek yada kadın girişimci KOSGEB başvurusu yaparak ihtiyaç duydukları devlet kredilerini açılacak dükkan veya açık olan iş yeri için alabilirler. KOBİ ve girişimci olarak KOSGEB ihtiyaç kredisi başvurusu iki şekilde gerçekleşmektedir. İlk olarak işletme sahipleri için ihtiyaç duydukları krediler KOSGEB tarafından nasıl alınacağına değinelim, sonrasında sıfırdan işletme kurmak isteyenlerin izlemesi gerektikleri adımları belirtelim.

KOSGEB İhtiyaç Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

İşletmenizin ihtiyaçlarını devlet destek imkanları dahilinde gerçekleştirmek isteyen kobi statüsündeki işletmeler sitemizde yer alan KOSGEB destekleri programlarından aşağıdaki şartları sağlamaları durumunda giderebilirler.
 1. Kurulu olan işletme kobi statüsünde yer alması gerekmektedir.
 2. Faal olan işletme sahibinin kendi bünyesinde yer alan meslek odasına kayıtlı olması gerekmektekdir
 3. İşletmenin KOSGEB veri tabanına kayıtlı olması gerekmektedir.
 4. İşletme KOBİ beyannamesi doldurması ve bilgi dokümanı çıktısı alması gerekmektedir.
 5. İşletme KOSGEB destekleri programlarından ihtiyaç duyduğu için iş planı projesi hazırlaması gerekmektedir.
Yukarıda yer alan adımları sırası ile tamamlayan işletmeler sitemizde yer alan tüm destek programlarından rahatlık ile faydalanabilirler. KOSGEB İhtiyaç Kredisi Nasıl Alınır? Başvurusu ve Şartları Nelerdir?

KOSGEB İhtiyaç Kredisi Şartları Nelerdir?

KOSGEB iş yeri ihtiyaç kredisi yeni iş kurmak isteyen girişimcilere hibe ve faizsiz olarak iki şekilde verilmektedir. Hibe ve faizsiz KOSGEB ihtiyaç kredisi başvurusu yapmak isteyen girişimciler ilk olarak KOSGEB kursları olarak bilinen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi alması gerekmektedir. Her il ve ilçede KOSGEB birimleri tarafından tamamen ücretsiz olarak verilen eğitimlere 18 yaşını doldurmuş olan tüm vatandaşlarımız  katılım gösterebilirler. Uygulama sırası ile aşağıdaki gibi başlayıp ilerlemektedir.
 1. KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi için KOSGEB birimlerine başvuru yapınız.
 2. KOSGEB yeterlilik testlerini başarılı bir şekilde geçiniz
 3. KOSGEB iş planı projesi hazırlayarak KOSGEB kuruluna onaylatınız.
 4. Girişimcilik Destek Programı başvurusu yapınız
KOSGEB Girişimcilik Desteği Nasıl Alınır? Bu adımları sırası ile yerine getiren bay veya bayan girişimciler KOSGEB den ihtiyaç duydukları hibe ve faizsiz krediyi işletme giderleri için temin edebilirler. Girişimcilerimizin dikkat etmesi gereken en önemli adım ise hiç şüphesiz iş planı projesidir. Projesi sunum yaparak onay alınmayan kurulmuş olan işletmeler devlet desteklerinden faydalanamaz, bu neden den dolayı projenizi hazırlarken daha etkileyici ve yaratıcı olmanızı öneririz. Kurum özellikle üretim amaçlı kurulan işletmeler için oluşturulan iş planı projelerini daha dikkate almaktadır.