1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Konut Alacaklara En Uygun Kredi Veren Banka Listelendi! En Uygun Konut Kredisi Veren Hangisi?
Konut Alacaklara En Uygun Kredi Veren Banka Listelendi! En Uygun Konut Kredisi Veren Hangisi?

Konut Alacaklara En Uygun Kredi Veren Banka Listelendi! En Uygun Konut Kredisi Veren Hangisi?

Ev sahibi olmak son zamanlarda ciddi sorun olmaya başladı. bu sorunlardan en büyük nedenlerinden biri de kredi fiyatlarının yüksek maliyete çıkması oldu. Faiz oranlarının yüksek olması yüksek ödemeleri neden oluyor. Şubat sonu gelmesi ile birlikte en uygun imkanı veren banka hangisi?

A+A-

Ev almak birçok vatandaşın hayali olarak yer alıyor. Ancak ev almak için kredi çekmek oldukça pahalı bir maliyete neden oluyor. Şubat ayının sonu gelmesi ile bankalarda faiz oranlarında değişikliğe gidildi. Bankalar yaptığı faiz güncellemelerini ihtiyaç, taşıt ve konut kredisi olarak belirlenmesini sağladı. Ancak yapılan faiz güncellemesinde Konut kredileri en kötü dönemini yaşıyor.

Devlet Bankaları Konut Kredisi Faiz Oranları

Devlet bankaları konut kredileri için faiz oranlarını yüzde 1,20 ve yüzde 1,29 arasında tutuyor.

Özel Bankalar Konut Kredisi Faiz Oranları

Özel bankalar ise faiz oranlarını oldukça yüksek tutuyor. Faiz oranları bankaların yüzde 1,96 ve yüzde 1,99 arasında yer almasıyla katı maliyeti ile yerine getiriyor.  Devlet bankalarından daha fazla oran vermesiyle birlikte vatandaşların konut kredisi çekmesi olağan gözükmüyor. Özel bankalardan daha çok ihtiyaç ve taşıt kredilerine önem vermeye başladı.

Bahar döneminden sonra faiz oranlarında değişim meydana gelebilir. Ancak bu durum uzun süreç içerisinde gelebileceği de yer alıyor. Dünya ekonomisinde çatlaklık vermesinden dolayı ülkemizde de ciddi sıkıntılar yaşanıyor.

İlerleyen zamanlarda ne tür politika izlenecek merakla bekleniyor. Eğer faiz oranları bu şekilde satılmaya devam edilirse ev almak için vatandaşlar için büyük hayal olarak yerini alacak. Vatandaşlar ev fiyatlarında yükselmesi durumunda alım gücünün de azaldığı da yer alıyor. Yabancılar tarafından daire satışları şu andan itibaren gerçekleştirilmeye devam ediliyor.