1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Kişisel Blog
Kişisel Blog

Kişisel Blog

A+A-

Kişisel blog, bir yazar tarafından yazarın kimi zaman hayatı kimi zaman da ilgi ve deneyim sahibi olduğu alanlar üzerinde oluşturduğu resmi olmayan samimi bir dilin kullanıldığı internet üzerindeki online günlüklerdir.

Son dönemlerde oldukça popüler olan bu kişisel blogların özellikle blog yazarının odaklandığı alanlar hakkında birçok içerik okunmaktadır.

Günümüzde kişisel bir blog açabilmek için programlama dillerini bilmenize gerek bulunmamaktadır. Blog içeriğine karar verdikten sonra bloğunuza bir isim vermeniz gerekecektir. Kendi isminizi kullanabileceğiniz gibi anlaşılabilir ve akılda kalıcı bir isim de bulabilirsiniz. Bloğunuzu oluşturabilmek için birçok alt yapıya da internet üzerinden ulaşabilmeniz mümkündür.

Bloglarda Tasarımın Önemi

Kişisel blog ilk başlangıçta çokça profesyonel olmasa da her bloğun mutlaka akılda kalmasına yardımcı olacak bir tasarıma da sahip olması gerekmektedir. Yayına hazır hale getirmeden hemen önce bloğun kendine has ve özel bir tasarıma sahip olması okurlarının gözünde ayrı bir değere sahip olmasını sağlayacaktır. Böylece bir nevi kendi imzanızı da atmış olacaksınız. İmkanlar doğrultusunda ücretli bir tema satın alarak da kişisel blog tasarımınızı yapılandırabilirsiniz.

Ardından bloğunuz tam anlamıyla hazır olduktan sonra ilk yazınızı kişisel bloğunuzda yayınlayabilirsiniz.

Serhatpehlivan.com

Kişisel blog sayfalarından biri olarak web tasarımlarında bir firmanın neleri yapması gerektiğine ya da marka imajınıza nasıl değer katmayı sağlayabileceğinize dair makaleler başta olmak üzere, dijital dünyada tanınırlığınızı arttırmak için neler yapmanız gerektiğine yönelik bilgilendirmelerin bulunduğu içeriklerin yer aldığı aynı zamanda web sitenizin arama motorlarında nasıl çok daha fazla görünür kılabileceğinize yönelik bilgilendirmeleri görebileceğiniz içerikler yer almaktadır.

 E-ticaret ve Google Adwords konusunda yapılması gerekenlere yönelik birçok bilgi içeriğini de içeren blogda, sosyal medyaya yönelik; reklam yönetimi, sahte takipçiler, dijital pazarlama süreçleri ve marka yaratmanın yöntemlerine istinaden birçok makale de bulunmaktadır. Aynı zamanda matematik ve yabancı dil gibi konularda sizlere yardımcı olabilecek, yön gösterebilecek yazıları da blog üzerinden ulaşabilirsiniz.

Bu kategoriler dışında zaman yönetimi, kitap önerileri, film ve dizi önerileri gibi daha birçok işinize yarayacak ve hakkında bilgi sahibi olmak isteyeceğiniz yazı içeriklerine ulaşabileceğiniz kendi alanında yeniliklere ve gelişimlere açık bir blog sayfası olarak serhatpehlivan.com alanında yer alan diğer kişisel blogların arasında ön planda yer almaktadır.