1. HABERLER

  2. BELEDİYE YARDIMLARI

  3. Kırklareli Belediyesi Yardım Başvurusu Ve Sorgulama
Kırklareli Belediyesi Yardım Başvurusu Ve Sorgulama

Kırklareli Belediyesi Yardım Başvurusu Ve Sorgulama

Kırklareli Belediyesi Tarafından Yapılan Yardımlar Nelerdir? Kırklareli Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama. Kırklareli Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası. Kırklareli Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

A+A-

Kırklareli Belediyesi yardım başvurusu yapmak dar gelirli durumu olmayan her vatandaşın hakkı olarak görülmektedir. Kırklareli il sınırları içinde ikamet edip ekonomik bir geliri olmayan, düzenli bir işte çalışmıyor olan aileler Belediyenin sunmuş olduğu bu yardımlardan yararlanabilir. Bu pandemi gibi zorlu süreçte halkının temel ihtiyaçlarını karşılamayı hedefleyen Kırklareli Belediyesi yardımlarını halktan esirgemiyor.

 Kırklareli Belediyesi Tarafından Yapılan Yardımlar Nelerdir?

Kırklareli Belediyesi Tarafından Yapılan Yardımlar Nelerdir? Belediye dar gelirli ihtiyacı olan vatandaşlara yönelik sosyal yardımlarda bulunuyor. Bu yardımlara örnek vermek gerekirse çocuklar için kırtasiye ve çanta yardımı, kira desteği, muhtaç asker ailelerine yönelik yardımlar, şehit ve gazi ailelerine yönelik çalışmalar Kırklareli Belediyesinin başlıca yapmış olduğu yardımlardır.

Kırklareli Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kırklareli Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? İlin az nüfuslu olması sebebiyle halkına fazla olanak sunamayan Belediye yardım başvurularını sadece Belediye Binasında yapıyor. Kırklareli Belediyesinin yapmış olduğu bu yardımlardan yararlanmak isteyen vatandaşlar gerekli bazı belge ve nüfus cüzdanıyla Belediyeye gitmelidir. Belediyede ki yetkili kişilere yardımlar hakkında bilgi alıp başvuru yapmak en doğrusu olacaktır.

Kırklareli Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Kırklareli Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama işlemini vatandaşlar sadece ama sadece Belediye binasında gerçekleştirebilirler. Yapılmış olan başvuru hakkında sorgulama işlemi yapmak isteyen vatandaş yetkili kişiye derdini anlatarak sorusuna cevap bulabilir.

Kırklareli Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Kırklareli Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası 0 506 507 39 22 olarak Belediye tarafından belirlenmiştir. Vefa sosyal destek hattı da bu numaraya dahil edilmek üzere bütün yardımlar tek numaradan gerçekleştiriliyor. Şehrin az nüfusu sebebiyle çoğu alanda yardım yapamayan Kırklareli Belediyesi elinde bulunan şartları kullanarak halkına destek olmaktadır.

Kırklareli Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Kırklareli Belediyesi Yardım Başvuru Formu Belediyede vatandaşın karşısına gelen ve doldurulması zorunlu olan bir formdur. Formda destek almak isteyen yardıma ihtiyacı olan bireyin mesleği, aldığı maaşı, hanedeki kişi sayısı gibi basit sorular sorulmaktadır. Vatandaşların bu sorulara doğru ve eksiksiz yanıt vermesi gerekiyor. Yanlış bilgi kişi hakkında yasal işlem yapılmasına neden olabilir.

Kırklareli Belediyesi Erzak Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kırklareli Belediyesi Erzak Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? Bu başvuru için yapılması gereken Belediyeye gidip gerekli bilgileri almak olacaktır. Yardımlar hakkında bilgi sadece Belediye binasında verilmektedir.

Kırklareli Belediyesi Yardım Kolisi Başvurusu

Kırklareli Belediyesi Yardım Kolisi Başvurusu yapmamaktadır. Hayırseverler tarafından yardıma muhtaç insanların giderleri görülmeye çalışılıyor. Belediye az nüfustan ötürü çoğu yardımdan uzak kalmıştır. Çoğu yardımlarını Vefa destek grubu üzerinden gerçekleştiren Kırklareli Belediyesi bu sayede bütün yardımlarını hemen hemen tek çatı altına toplamıştır.

Kırklareli Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu

Kırklareli Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu adı altında Vefa Destek hattını kullanmaktadır. Herhangi bir ihtiyacı olan vatandaşlar Vefa destek hattını arayarak ihtiyaçlarını giderebilir. ALO 153 Vefa Sosyal Destek grubunu arayarak vatandaşlar istedikleri yardım hakkında bilgi alabilirler.

Kırklareli Belediyesi Esnaf Destek Paketi

Kırklareli Belediyesi Esnaf Destek Paketi olarak faaliyetler düzenlemektedir. Pandemi zamanından bu yana dükkanını kapatarak geliri olmayan esnaflar için 3’er ve 5’er bin TL’lik hibe destekleri Kırklareli Belediyesi tarafından esnafa sunulmuştur. Birinci derece esnaflara 3 bin ikinci derece esnaflara ise 5 bin TL’lik hibe verilecektir. Bu yardım bir defaya mahsus kılınmıştır. Birinci grupta yer alan kahvehane kafe ve çay bahçeleri okul ve personel servis şoförleri, düğün salonları, kantin ve kırtasiye, internet kafeler, hamam ve lunaparklar gibi işletme yerlerine bir defa geçerli olmak şartıyla 5 bin lira hibe desteği verilecek. Bu sayede esnafın dar gelirine bir nebze de olsa nefes aldıracak bir çalışma daha kayıtlara geçecektir.

Kırklareli Belediyesi Hasta Ve Yaşlılara Destek

Kırklareli Belediyesi Hasta Ve Yaşlılara Destek olarak Vefa Sosyal Destek grubu faaliyet gösteriyor. 65 yaş üstü ve hastaların ihtiyaçlarını gidermek amacıyla çalışan gönüllüler bu dönemde dışarıya çıkmaları riskli olan vatandaşların ihtiyaçlarını gideriyor. İhtiyaç sahibi insanların yerine alışverişe giden, markete giden, eczaneye giden gönüllü insanlar emeklerinin karşılığını insanların yüzünde oluşan tebessümlerle alıyor. Vefa destek grubunu jandarma, polis, öğretmen gibi meslek sahibi insanlar oluşturmaktadır. Öte yandan devlet memurları da bu gönüllü insanların arasında yer almaktadır.

Kırklareli Belediyesi Süt Yardımı Başvurusu

Kırklareli Belediyesi Süt Yardımı Başvurusu yapmamaktadır. Bunun sebebi ise nüfusunun az olmasıdır. Kırklareli Belediyesi nüfusunun az olması sebebiyle süt yardımı yapamamaktadır. Ancak toplu bir şekilde talep isteği oluşturulursa bu süt kampanyasını başlatmak mümkün olabilir. Vatandaş kendi çevresinden talep istekleri oluşturup Belediyeye giderek yetkili kişiler aracılığıyla bu yardımdan bahsedebilir.

Kırklareli Belediyesi Yardımlarından Kimler Yararlanabilir?

Kırklareli Belediyesi Yardımlarından Kimler Yararlanabilir? Kırklareli il sınırlarında oturan kimsesiz, yetim, engelli vatandaşlar, muhtaç asker aileleri, muhtaç insanlar Belediyenin bu yardımlarından yararlanmaktadır. Vatandaşlar Belediyeye giderek Kırklareli Belediyesinin yapmış olduğu yardımlar hakkında bilgi alabilirler. Kırklareli Belediyesi az nüfusuna rağmen halkına yardımcı olmaya çalışmaktadır. Vatandaşın sözünü dinleyen, her ihtiyacına bir çözüm bulan, vatandaşın sorununu kendi sorunu edinen bir Belediyedir.