1. HABERLER

  2. BELEDİYE YARDIMLARI

  3. Kilis Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama
Kilis Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

Kilis Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

Kilis Belediyesi Tarafından Yapılan Yardımlar Nelerdir? Kilis Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Kilis Belediyesi Yardım Başvuru Formu. Kilis Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası.

A+A-

Kilis Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama; Kilisli muhtaç insanların yapmış olduğu başvurulardır. Güneydoğu Anadolu Bölgesinde ufak bir yeryüzü ölçümüne sahip olan Kilis Belediyesi nüfusunun az olmasına rağmen halkın yardım eli uzatıyor. Vatandaşlar yardım başvurusu için Belediye binasına giderek form doldururlar. Yardıma muhtaç insanların bazı belgeleri yanında bulundurarak Belediye binasına gelmeleri başvuru için yeterlidir. Kilis, şehir olarak geçimini tarım ve hayvancılık üzerinden sağlamaktadır. Ancak geçtiğimiz yıl tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs Kilisli vatandaşlara zor anlar yaşatmıştır. Bu durum insanların ihtiyaç sahibi duruma düşürmüştür. Kilis Belediyesi vatandaşların zor durumuna yetişerek onlara yardım elini uzatıyor.

Kilis Belediyesi Tarafından Yapılan Yardımlar Nelerdir?

Kilis Belediyesi Tarafından Yapılan Yardımlar Nelerdir? Kilis Belediyesi gıda ve erzak yardımı, kömür ve odun yardımları, giysi yardımı, eşya yardımları, mobilya yardımı, günlük sıcak yemek dağıtımları, şehit ve gazi yakınlarına yapılan yardımlar, dul kadınlara yönelik yapılan yardımlar, engelli vatandaşlara yapılan yardımlarını vatandaşlarıyla buluşturuyor. Kırtasiye yardımı, öğrenciler için burs yardımları, afetzedelere yönelik yapılan yardımlar, kira yardımı, kimsesiz yaşlılara yapılan yardımlar ise Kilis Belediyesinin yapmış olduğu diğer yardımlardır. Kimsesi olmayan vatandaşlar için evde bakım hizmetlerini faaliyete geçirerek rahat yaşam sunmayı amaçlamıştır. Pandemi sürecinden önce yaşlı ve hasta vatandaşlarına evde bakım hizmetleri yapan Kilis Belediyesi, bu zorlu süreçte yardımına ara vermiştir. İnsanlığı ve özellikle 65 yaş üstünü riske atmamak adına yardımlarına ara vererek de halkına yardımcı olmaktadır. Şehit ailelerine ayni ve nakdi yardımlarını sürdüren Kilis Belediyesi, evi olmayan vatandaşlar için çadırlar kurmakta. Eğitim faaliyetini devam ettiren öğrencilere burslar vererek destek çıkmakla kalmayıp ilköğretim öğrencilerine ise ayrı bir önem vermektedir. Eğitim dönemleri yaklaşırken araç-gereçleri eksik olan öğrencilerin eksiğini tamamlayarak bu desteğin ne kadar önemli olduğunu göstermiştir.

Kilis Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kilis Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? İhtiyaç sahibi aileleri denetim ve incelemeyle ayırt ederek ihtiyaçlarını gidermek Belediye tarafından bir amaç edinmiş bulunuyor. Belediyenin sunmuş olduğu bu yardımlardan yararlanmak için Kilis Belediye binasına gidilmesi gerekir. Bir diğer başvuru yöntemi ise TC kimlik numarası ile e-devletten başvuru yapmaktadır. Vatandaşlar TC kimlik numarası ile e-devletten başvuru formuna geçerek kolayca başvurularını tamamlayabilirler. İstenilen yardıma göre Belediye, vatandaşlardan bazı belgeler istemektedir. Başvuru için bu belgelerin vatandaşın yanında bulundurması gerekiyor.

Kilis Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Kilis Belediyesi yardım başvurusu sorgulama işlemini vatandaşlar başvurularını nereden yaptıysa oradan yapabilirler. Birey başvuru formunu e-devlet üzerinden yaptıysa yine aynı adresten form hakkında bilgi alabiliyor. Belediye binasına giderek formu dolduran vatandaşlar ise yine Belediye binasına gitmeleri gerekiyor. Belediye binasına giderek yapılan başvuru hakkında son durumu öğrenmek istediklerini yetkililere aktarması halinde kolayca başvurunun onay işlemi görüp görmediğini öğrenebilirler. Kilis Belediyesi yardım başvurusu ve sorgulama işleminizi, belediyeye ait Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü'nün internet sitesinden http://www.kilis.bel.tr/index.php/category/haber/birimler/sosyal-yardim-isleri-mudurlugu/ yapabilirsiniz.

Kilis Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Kilis Belediyesi Yardım Başvuru Formu içinde yardım alacak kişiye dair sorular bulunuyor. İhtiyaç sahibi vatandaşın meşgul olduğu iş,TC kimlik numarası, aylık geliri, hanedeki kişi sayısı ve ailenin maddi geliri hakkında gerekli olan sorular yer alıyor. Kilis Belediyesi yardıma muhtaç kişilerden bu formu eksiksiz ve doğru bilgilerle doldurmasını istiyor. Bunun sebebi ise vatandaş hakkında gerekli verileri toplayıp işlem sürecini bir an önce başlatacak olması. Belediye vatandaşın evli yoksa bekar mı sorularına yanıt almak adına da formda buna dair yer ayırmıştır. Belediye denetim ve inceleme amaçlı vatandaşın adresine zabıtalardan oluşan bir komisyon göndererek rapor hazırlanmasını talep ediyor. Belediye yardıma muhtaç insanları ise salt yöntemi yani bir diğer deyişle oy kararı ile seçmektedir. Karaman Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

Kilis Belediyesi Erzak Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kilis Belediyesi Erzak Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? Belediyeye bağlı olan Sosyal Hizmetler müdürlüğüne giderek erzak yardımından yararlanmak mümkün. Kilis Belediyesi belirli dönemlerde yapılan bu yardımda ailenin temel ihtiyacını karşılamayı hedefliyor. Bu sayede hem toplumsal refah hem de halkın takdiri artıyor. Erzak yardımı için ilgili daireye gitmeden önce Kilis Belediyesi telefon numarasına ulaşarak istenilen belge ve evraklar hakkında bilgi alınması gerekiyor.

Kilis Belediyesi Yardım Kolisi Başvurusu

Kilis Belediyesi yardım kolisi başvurusu belirli dönemlerde yapılan yardım türüdür. Bu yardım kolilerinin içinde vatandaşın aylık gıda ihtiyacını karşılayacak gıda ürünleri bulunuyor. Bu sayede vatandaş aylık gelirinden gıda için para harcaması yapmayıp, kendi ihtiyaçlarına da para ayırabiliyorlar. Sistemde kayıtlı olan ailelere dönem olarak verilen bu yardımdan faydalanmak isteyen diğer vatandaşlar ise Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne giderek başvurularını yapabilirler. Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne gitmeden önce ilgili birimin numarasına ulaşarak istenilen evraklar hakkında bilgi alınması vatandaşa önemle rica olunur. Kilis Belediyesi Yardım Başvurusu

Kilis Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu

Kilis Belediyesi sosyal yardım başvurusu yapmak için yine Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne gidilmesi gerekiyor. İstenilen belgeler doğrultusunda hangi dönemlerde dağıtılacağını açıklayan Kilis Belediyesi başvuru sonucuna göre hareket ediyor. Kilis Belediyesi sosyal yardım adı altında yaşlı ve hastalara yönelik faaliyetler sürdürmektedir. Bu faaliyetleri ise Vefa Sosyal Destek grubuyla gerçekleştirmektedir.

Kilis Belediyesi Hasta Ve Yaşlılara Destek

Kilis Belediyesi hasta ve yaşlılara destek amaçlı faaliyetler sürdürmektedir. Vefa Sosyal Destek grubu adı altında yaşlı ve hasta insanları yalnız bırakmayan Kilis Belediyesi etkinlik ve çalışmalarla yaşlı vatandaşlarımın arkasındayım dedi. Bu sosyal destek ekipleri yaşlı ve kronik hastalığı olan vatandaşlar yerine alışverişe çıkıyorlar. 65 yaş üstü yaşlılar ve evinden çıkamayan kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşlar yerine alışverişe çıkarak, eczane işlerini, terzi vb. işlerini görerek yaşlılara hizmet eden Vefa destek grubu gönüllüleri ücretlerini ise eve teslimat anında gerçekleştiriyor. Yaşlıların bu zorlu süreçte dışarı çıkması sakıncalı olduğu için ihtiyaçlarını gören gönüllü vatandaşlar emeklerinin karşılığını yaşlıların yüzünde oluşan tebessümle alıyor.

Kilis Belediyesi Süt Yardımı Başvurusu

Kilis Belediyesi süt yardımı başvurusu yapmamaktadır.

Kilis Belediyesi Esnaf Destek Paketi

Kilis Belediyesi esnaf destek paketi adı altında esnaf sahiplerine ücretsiz dezenfektan takımı hediye etmiştir. Geçtiğimiz yıl ortaya çıkan koronavirüs sebebiyle dükkanını kapatmak zorunda kalan esnaflara bir defaya mahsus yardım kolileri dağıtılmıştı. Yakın bir süreçte ise yeniden kapılarını halka açan esnaflara dezenfekte setleri dağıtılmıştır. Tamamen ücretsiz dağıtılan bu dezenfekte setleri esnafın hijyenik kurallarına daha rahat uyması için yapılmıştır. Kilis Belediyesi dükkanı kapalı olan esnafa destek olarak reklamlarını dev ekranlarda yapılacağını duyurdu. Kapalı kalan süreç içerisinde dükkanların reklamlarını büyük tabelalarda duyurarak esnafın itibar kaybetmemesini isteyen Belediye, bu sayede esnafına maddi olarak değil manevi olarak destek çıkmıştır.

Kilis Belediyesi Yardımlarından Kimler Yararlanabilir?

Kilis Belediyesi Yardımlarından Kimler Yararlanabilir? Belediyenin yapmış olduğu bu yardımlardan kimsesiz insanlar, öksüz yetimler, dul kadınlar, aylık geliri olmayanlar, evini geçindirmekte zorlanan, doğal afetlere maruz kalan, engelliler, yoksul aileler ve çocukları faydalanabilir. Vatandaşların sadece zor durumlarında yanında olmayan Kilis Belediyesi, normal yaşam içerisinde de yardım yaparak halkının yüzünü güldürüyor. Halkın çoktan takdirini kazanarak üstüne koyarak devam etmek istemesi Belediyenin en doğal hakkıdır.

Kilis Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Kilis Belediyesi Yardım başvurusu telefon numarası olarak Belediyenin belirlemiş olduğu 0348 813 10 10 numarasıyla iletişime geçebilirler. Vatandaşlar bu numaraya ulaşarak başvuru formu, istenilen yardım ve birçok konu hakkında bilgi alabilirler. En çok 65 yaş üstü vatandaşlarla iletişime geçen Belediye yetkilileri güler yüzle karşılayıp kendilerini karşı tarafın yerine koymayı başararak yardımcı olurlar.