1. HABERLER

  2. BELEDİYE YARDIMLARI

  3. Kayseri Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Ve Sorgulama
Kayseri Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Ve Sorgulama

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Ve Sorgulama

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Tarafından Yapılan Yardımlar Nelerdir? Kayseri Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Kayseri Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama.

A+A-

Kayseri Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu yapan bireylere bu zorlu pandemi sürecinde yardımlar yapmaktadır.  Bu yardımlarını 2021 yılında da devam ettirmekte olan Büyükşehir Belediyesi Koronavirüs sebebiyle zor duruma düşen vatandaşın elinden tutarak onları yeniden topluma kazandırmaktadır. Her gün belirli esnaflarla birlikte ihtiyacı olan evlere ekmek dağıtan Kayseri Büyükşehir Belediyesi engelli vatandaşlara ise tekerlekli sandalye ve medikal cihazlardan ücretsiz teslim yapıyor. Kişinin başvuru formunu doldurması halinde harekete geçip dertlerine ortak olmayı hedeflemiştir Büyükşehir Belediyesi.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Tarafından Yapılan Yardımlar Nelerdir?

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Tarafından Yapılan Yardımlar Nelerdir? Belediye olarak erzak yardımları, yakacak yardımları, mobilya ve eşya yardımları, giysi yardımları, sosyal yardım kartı, para yardımı, kira desteği, şehit ve gazi ailelerine yönelik yardımlar, dul kadınlara yönelik yardımlar yapıyor. Hayata yeni gözlerini açan bebeklere yönelik yapılan yardımlar, engellilere yapılan yardımlar, çocuklar için eğitim ve giysi desteği, öğrenciler için burs desteği ve günlük olarak sıcak yemek dağıtımı ise Kayseri Büyükşehir Belediyesinin yaptığı bir diğer yardımlardır. Her yıl düzenli olarak ihtiyaç sahiplerine sosyal yardım kartı Kayseri Büyükşehir Belediyesi, büfelerle birlikte her gün muhtaç insanlara ücretsiz ekmek temin temin ediyor. Vatandaşlar Belediyeyi arayarak kendilerine yakın olan büfeleri öğrenebilirler. Fakirlik durumları incelenmiş olan ailelere ise para yardımı yapan Büyükşehir Belediyesi dul veya kocası cezaevinde olan kadınlara da nakit yardımı olanağı sağlıyor. Sağlık raporuyla gelen engelli vatandaşları da unutmayan Kayseri Büyükşehir Belediyesi tekerlekli sandalye dağıtımı yapıyor.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Yardım başvuruları Belediye binasına giderek veya e-devlet üzerinden yapılabilir. Yardımdan yararlanmak isteyen vatandaşlar Belediyeye giderken yanlarında nüfus kimliklerini unutmamalıdır. Aksi takdirde vatandaş Belediye Binasında işlem göremez, yardım başvurusunda bulunamaz. Başvuru formunda istenilen yardımı bizzat belirtmekte fayda vardır. Bu sayede Belediye vatandaşlara belge şartı koşabilme hakkına sahip olmaktadır.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Kayseri Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu sorgulama işlemi başvuruya dair soruların cevaplanması adına vardır. Vatandaşlar başvurularına dair iki farklı yöntemle sonuçlarını öğrenebilirler. Vatandaşlar belediyeye giderek yapılan başvuruyu sorgulayabilir, bilgi alabilirler. Vatandaşlar başvuru hakkında son durumu evlerinden çıkmadan da öğrenebilirler. E-devlet üzerinden yaptıkları başvuruyu sorgulayabilir, onay sürecini görebilirler.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Kayseri Büyükşehir Belediyesi yardım başvuru formu kişiye ait sorularla donatılmıştır. Yardıma ihtiyacı olan kişinin mesleği, aylık geliri, hanedeki kişi sayısı ve sigorta üzerine sorular bulunan formda bir nevi vatandaşın maddi durumları göz alınıyor. İhtiyaç sahibi insanların istedikleri yardımları tam olarak bulunan başvuru formunda kişi hangi yardıma ihtiyaç duyuyorsa kolaylıkla belirtebilir. Belediye başvuru formu sayesinde ailenin ekonomik durumunu öğrenip hakkında işlem yapabiliyor. Belediyenin doldurması zorunlu kıldığı başvuru formu yanlış ve yalan bilgilerle doldurulduğu takdirde kişi hakkınca yasal işlem yapılıyor. Yani yalan bilgilerle yardımdan yararlanan kişiler aldıkları yardımların parasını nakit olarak Belediyeye geri ödüyor. Bu nedenle yardıma muhtaç olan kişi bu formu oldukça dikkatli doldurmalı.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Erzak Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Erzak Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? Belediye erzak yardımını yılda iki defa Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramında yapmaktadır. İhtiyaç sahibi ailelere erzak ve gıda yardımı düzenleyerek ailelerin gıda ihtiyacını karşılayan Kayseri Büyükşehir Belediyesi bu sayede refah seviyesinde de ciddi artışlar göstermiştir. Bu erzak yardımdan yararlanmak isteyen vatandaşlar sosyal birimlere başvurmalı. Sosyal Hizmetler binasına giderek yardımlardan yararlanmak ve bilgi almak mümkün.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Yardım Kolisi Başvurusu

Kayseri Büyükşehir Belediyesi yardım kolisi başvurusu da diğer koli yardımları gibi sadece Ramazan ayında yapılmaktadır. Dar gelirli bireylerin yükünü hafifletmek adına düzenlenen bu yardımdan yararlanmak için Belediyeye gidilmesi gerekiyor.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu adı altında vatandaşlarına sosyal yardım kartları dağıtmaktadır. Muhtaç ailelere yönelik yardımlar için yapılan bu kartlar ailenin aylık gıda ihtiyacını karşılayacak şekilde bakiye yüklemeleri yapılarak kullanılır. Vatandaşlar bu sosyal yardım kartları hakkında bilgi almak için ALO 153 Kayseri sosyal hizmetler ile iletişime geçebilirler.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Hasta Ve Yaşlılara Destek

Kayseri Büyükşehir Belediyesi hasta ve yaşlılara destek adı altında Kayseri Vefa destek grubu faaliyetini sürdürmektedir. Vefa sosyal destek grubu 65 yaş üstü yaşlıların ve hasta vatandaşların yardımına koşuyor. Evden çıkmaları sakıncalı olan bu bireyler yerine alışverişe çıkarak, market ve eczane gibi işlerini hallederek yaşlılara yardımcı olan destek ekipleri eşyaların ücretlerini evlere teslimat esnasında alıyor. Jandarma, polis, öğretmen gibi meslek sahibi insanlardan oluşan Vefa sosyal destek grupları yaşlıların elinden tutarak rahat yaşam sürmelerini hedefliyor.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Süt Yardımı Başvurusu

Kayseri Büyükşehir Belediyesi süt yardımı başvurusu yapmamaktadır. Ancak okul öğrencilerine yönelik halk süt dağıtımı yapan Kayseri Büyükşehir Belediyesi sağlıklı gelecek imajını velilere vermiştir.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Yardımlarından Kimler Yararlanabilir?

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Yardımlarından Kimler Yararlanabilir? Kayseri sınırları içinde oturan, gerekli şartları yerine getiren ve dar gelirli insanlar Belediyenin sunmuş olduğu bu yardımlardan faydalanabilirler. Başvuru formunu dolduran vatandaşlardan bazı belgeler isteniyor. Örneğin engelli bir yardıma muhtaç bireyden sağlık kurulu raporu isteniyor ki yardıma müsait mi sorusuna cevap alabilsin. Yaşlı bireyler, dul kadınlar, şehit ve gazi aileleri ve yetimler bu yardımdan yararlanabilirler.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Esnaf Destek Paketi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi esnaf destek paketi covid19 sürecinde de devam etmektedir. Farklı proje ve çalışmalarla esnafına sahip çıkan Büyükşehir Belediyesi bu zorlu süreçte de esnafına destek çıkıyor. Geçtiğimiz yıl mayıs ayından itibaren esnafların dezenfekte işlemini üstlenerek esnafa hijyenik esnaf rolünü de katmış bulunuyor. Bu destek paketi sayesinde 1600 berber ve dükkanın dezenfekte edildiği Kayseri Büyükşehir halkında bildirildi. Kayseri Büyükşehir Belediyesi bu yardımı ücretsiz bir şekilde yapıp dar geliri olan esnafa da sorun çıkarmamıştır.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası 0352 222 89 60 olarak Belediye tarafından belirlenmiştir. Vatandaşlar bu numarayla iletişime geçerek ihtiyaç duydukları yardım hakkında bilgi alabilirler. Kayseri il sınırlarında oturan muhtaç veya dar gelirli olma şartı olan her vatandaş Kayseri Büyükşehir Belediyesinin sunmuş olduğu bu yardımlarından yararlanabilir.