1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Katarlılar Kovid-19 Virüsüne Karşı Devlete Destek Sağlıyor
Katarlılar Kovid-19 Virüsüne Karşı Devlete Destek Sağlıyor

Katarlılar Kovid-19 Virüsüne Karşı Devlete Destek Sağlıyor

A+A-

Katarlılar, yeni tip Kovid-19 virüsüne karşı mücadele kapsamında devlete destek olmak için ev ve iş yerlerini hibe edeceklerini, şirketler de ürün desteği sağlayacaklarını sosyal medya üzerinden yaptıkları paylaşımlarla duyurdu.

Katarlılardan Kovid-19 Virüsüne Karşı Devlete Destek

Katarlı vatandaşlar, herhangi bir çağrı olmaksızın sosyal medya hesapları üzerinden yaptıkları açıklamalarla sahip oldukları taşınmaz mülklerin bir kısmını salgın hastalığın yayılmasıyla mücadele kapsamında devlete tahsis edeceklerini bildirdi.

Otel sahibi Lehdan bin İsa el-Muhennedi, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, otelini hiçbir karşılık istemeksizin devletin tasarrufuna bırakacağını belirtti.

Cuma bin Şakar eş-Şahvani ise El-Hur şehrindeki 4 daire ve bir dükkandan oluşan apartmanının klinik olarak kullanılabileceğini, apartmanı salgın hastalıkla mücadele kapsamında hibe ettiğini kaydetti.

Katarlı iş adamı Macid el-Ganim ise karantina odası olarak otelinin kiralanmasını teklif etti. Ganim paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

"Canlarımız, çocuklarımız ve sahip olduklarımız Katar ve halkı içindir. 90 villa ve 78 odanın bulunduğu Salwa Resort, bu tür durumlarda sunabileceğimiz en az şeydir. Hepsi, devletin hizmetindedir."

Yine Katarlı süt ürünleri firması "Alwajba" Twitter hesabından açıklama yaparak, Sağlık Bakanlığının gözetiminde gerekli yerlere süt ürünlerini ücretsiz temin etmeye ve devlete virüsle mücadelede destek olmaya hazır olduklarını duyurdu.

İş adamı Nevvaf bin Hamed ise kendisi ve ortakları adına devlete destek sağlayacak. Karantina odalarındaki ihtiyaçların karşılanması kapsamında Sağlık Bakanlığına destek olacaklarını kaydetti.

Katar'dan Uzaktan eğitime destek

Ali bin Abdullah el-Mahmud ise sahip olduğu kafeteryayı hükümetin tasarrufuna bırakırken, Boom Construction Şirketi uzaktan eğitim kapsamında öğrencilere 500 tablet verileceğini açıkladı.

Katar Kriz Yönetimi Yüksek Komitesi, ülkede Kovid-19'a yakalanan kişi sayısının 442 olduğunu açıklamıştı. 4 kişinin de iyileşerek taburcu edildiğini duyurmuştu.

Katarlı vatandaşların devletlerine korona virüs ile mücadelede destek olması kamuoyu tarafından oldukça takdir topladı. Bu destek ile beraber virüsün zaman içerisinde halkın da bilinci sayesinde azalacağı vurgulandı.

Kovid-19 virüsü, son birkaç ayda binlerce kişinin ölümüne sebep oldu. Birkaç ülkenin dışında birçok ülke bu konuda seferberlik ilan etti ve gerekli mücadeleyi verme gayreti içerisine girdi.