1. HABERLER

  2. SOSYAL YARDIMLAR

  3. Kart16 Nedir? Başvurusu Nasıl Yapılır?
Kart16 Nedir? Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kart16 Nedir? Başvurusu Nasıl Yapılır?

A+A-
Kart16 nedir? Başvurusu nasıl yapılır? Bursa Büyükşehir Belediyesi temel ihtiyaçları karşılamakta zorluk çeken vatandaşlarına yardım etmeye devam ediyor. Ülkemizde koronavirüs sıkıntılardan dolayı birçok vatandaş geçimini sağlamak da zorluk çekiyor. Bu tür zorlukları karşı yardım etmek adına Kart16 vererek temel ihtiyaçlar karşılanıyor.

Kart16 Nedir?

Kart 16 Bursa Büyükşehir Belediyesinin ihtiyacı sahibi olan gıda ihtiyacını karşılamak için kart türüdür. Vatandaşlar bu kart sayesinde erzak ihtiyaçlarını sağlıyorlar. Gelen erzak ile evlerde gıda ihtiyacı karşılanmış oluyor. Vatandaşın problemi çözülene kadar verilen kartta belirli süre boyunca verilmektedir.

Kart 16 Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kart 16 başvurusu internet üzerinden yapılmaktadır. Bursa Büyükşehir Belediyesi sitesine girerek başvurunuzu yapabilirsiniz. Başvurunuzun kabul olması için doğru bilgileri eksiksiz bir şekilde girmeniz gerekmektedir. Başvuru sonuçları yoğunluktan dolayı ve tespit edilene kadar uzun süre alabilir. Bursa Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kart 16 Başvuru Sorgulama Nasıl Yapılır?

Kart16 başvurularınızı e-devlet üzerinden sorgulama yapabilirsiniz. Ayrıca ALO 153 üzerinden destek alarak başvuru sonucunuzu öğrenebilirsiniz. ALO 153 çağrı merkezine isteğinizi belirterek destek alabilirsiniz. Başvuru sonuçları olumlu olması halinde telefonla bilgi de verilmektedir. Bu yüzden başvuru yaparken doğru bilgiler girilmesi başvurunun olumlu yönde etkilenmesine yol açar. Kart16 Nedir? Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kart 16 Başvuru Sonuçları

Kart 16 başvuru sonuçları yoğunluğa göre sonucu belli olmaktadır. Bu süre zarfında sabırla hareket edilmelidir. Başvuru yaparken bilgilerin doğru girilmesi gerekmektedir. Başvuru onaylanınca telefon üzerinden size bilgilendirme yapılacaktır. Belli bir zaman geçtiğinde bu durumu ALO 153 ya da e-devlet üzerinden öğrenebilirsiniz.

Kart 16 Limiti Ne Kadar?

Kart 16 limiti aylık gıda ihtiyacınız kadar verilmektedir. Teslim aldığınızda bilgi verilecektir. ALO 153 üzerinden de bu tür limiti sorabilirsiniz. Yüklenen bakiye sayesinde gıda alışverişlerinizi yapabilirsiniz. Her ay yüklenen bakiyelerde verilen süre içerisinde kullanılması gerekir. Kart limitleri sabit olarak belirlenir ve aile birey sayısına göre değişiklik gösterebilir. Vatandaşlar yüklenen bakiye belirli marketlerde alarak harcama yapabilirler.

Kart 16 Bakiye Sorgulama

Kart 16 bakiye sorgulama işlemleri için verilen kartta iletişim numaralarından ya da ATM üzerinden sorgulama yapabilirsiniz. Bu tür bilgiler için kart verildiği zaman iletişim hat numaraları verilir.