1. HABERLER

  2. BELEDİYE YARDIMLARI

  3. Kars Belediyesi Yardım Başvurusu Ve Sorgulama
Kars Belediyesi Yardım Başvurusu Ve Sorgulama

Kars Belediyesi Yardım Başvurusu Ve Sorgulama

Kars Belediyesi Tarafından Yapılan Yardımlar Nelerdir? Kars Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Kars Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama. Kars Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası.

A+A-

İhtiyaç sahibi ailelere 2021 yılında da sosyal yardımlarını sürdüren Kars Belediyesi, dar geçimli ailelere rahat yaşam sürebilmeleri için onlara destek eli uzatıyor. Koronavirüs sebebiyle dar gelirli muhtaç ailelere gıda yardımlarından ziyade giysi, odun ve yakacak, yardım kolileri dağıtmaktadır. Düzenli bir geliri olmayan vatandaşların giderini biraz da olsa azaltmak için çaba gösteren Kars Belediyesi yaptığı yardımlarla da bunu kanıtlamaktadır. Vatandaşlar Kars Belediyesi yardım başvurusu yaparak belirli şartları yerine getirmesi halinde bu yardımdan yararlanmaktadır.

Kars Belediyesi Tarafından Yapılan Yardımlar Nelerdir?

Kars Belediyesi Tarafından Yapılan Yardımlar Nelerdir? Kars Belediyesi ayni ve nakdi olarak erzak ve gıda yardımları, kömür ve odun yardımları, giysi yardımları, eşya ve mobilya yardımları, kira desteği, yaşlılar için evde kişisel bakım hizmeti, engellilere yapılan yardımlar yapmaktadır. Afetzedelere yapılan yardımlar, muhtaç asker, şehit ve gazi yakınlarına yapılan yardımlar,  dul kadınlara yapılan yardımlar, çocuklar için kırtasiye ve giysi yardımları, öğrenciler için burs yardımları ise Kars Belediyesinin sunmuş olduğu bir diğer yardımlardır. Her 4 haftaya bir vatandaşlarına gıda kolisi dağıtarak hanenin giderini hafifletmeye amaç edinen Kars Belediyesi ve yetim kalan çocukları da unutmamıştır. Kars bölgesi içinde ikamet eden yoksullara hayırsever kişiler tarafından yatak, battaniye, koltuk gibi ihtiyaçlar teslim edilmektedir. Belediye kışın soğuklarına karşın evlere kömür ve yakacak yardımı da yapmaktadır. Sadece dar gelirli ve ekonomik olarak bir gelir elde edemeyen vatandaşlara başvuru şartlarını yerine getirmesi halinde yardım elini uzatan Kars Belediyesi bu sayede empati yaparak aileleri topluma kazandırmak istiyor. Kars Belediyesi işsiz olan bireylere iş bulma konusunda destek çıkmakla beraber işsiz olmayıp ona rağmen geliri asgari ücretin yarısı kadar gelir elde eden vatandaşlara da yardım etmektedir.

Kars Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kars Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Kars Belediye yardım başvurularını Belediye binasında veya e-devlet üzerinden yapmaktadır. Yardım için başvuruyu e-devletten yapmak vatandaşlar öncelikte e-devlette yer alan başvuru formunu eksiksiz bir şekilde doldurmalıdırlar. Ardından onayla tuşuna basarak yaptıkları başvuruyu Belediyenin sistemine gönderebilirler. Vatandaşlar başvuru formunun altında yer alan yerde “sosyal yardım türleri” butonuna tıklayarak ihtiyaçları olan birden fazla yardım başvurularını gerçekleştirebilirler.

Kars Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Kars Belediyesi yardım başvurusu sorgulama vatandaşların kabul edilip edilmediklerine dair gerçekleştirmiş oldukları işlemler arasında yer almaktadır. Belediye yardımlarını sorgulamak bir diğer deyişle başvuru sürecini takip etmek isteyen vatandaşlar bu işlemi 3 farklı yöntemlerle yapabilirler. Sorgulama işlemini e-devletten, belediyeye ait numarayı arayarak veya Belediye binasına giderek yapabilmek mümkündür. Başvuru işleminin onay görmesi için üzerinden en az iki hafta geçmesi lazımdır. Bu süreçte Belediye kişi hakkında gerekli incelemeleri yapmakta olup kişinin yardıma ne kadar ihtiyacı var sorularına yanıt aramaktadır.  

Kars Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Kars Belediyesi yardım başvuru formu yardım alacak kişiye dair sorularla doldurulmuştur. Belediye vatandaştan bu soruları eksiksiz bir şekilde doldurmasını istemiştir. Başvuru formunda kişinin mesleği, aylık geliri, hanedeki kişi sayısı, medeni haline dair sorular yer almaktadır. Vatandaşlar bu soruları eksiksiz ve doğru bir şekilde yanıtlaması halinde başvuru sürecini başlatmış olacaktır. Başvuru formunun eksiksiz doldurulması Belediye tarafından zorunlu hale gelmiştir. Formda kişinin alabileceği sosyal yardımlar hakkında da bilgilendirme kısmı mevcuttur. Gıda yardımı veya vatandaş hangisine ihtiyaç duyuyorsa ordan istediği yardımı seçebilmektedir. Başvuruyu yalan ve yanlış bilgilerle doldurmak Belediyeyi dolandırmak amacıyla kişi hakkında yasal işlem yapılmasına neden olmaktadır. Onun için başvuruyu doğru bir şekilde doldurmak kişi itibarı için son derece önemli olmalıdır.

Kars Belediyesi Erzak Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kars Belediyesi Erzak Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? Vatandaşlar erzak yardımı da içinde olmak üzere bütün yardımları Belediyeye giderek yapmaktadır. E-devlet üzerinden erzak yardımı almak isteyen vatandaşlar uygulamada başvuru formunun altında bulunan sosyal yardım türlerinin dalı olarak erzak yardımı almak istedikleri için bu başvuruyu doldurmaları gereklidir.

Kars Belediyesi Yardım Kolisi Başvurusu

Kars Belediyesi yardım kolisi başvurusu yapan ve şartları yerine getiren her vatandaş bu yardımdan faydalanabilir. Kars Belediyesi pandemiden itibaren 500 aileye ramazan ayında yardım kolisi vermiştir. Bu sayede hem Ramazan Bayramı adına ihtiyacı olan ailelerin yüzünü güldürmüş hem de halkın takdirini toplamıştır.  Yardım kolileri Belediye çalışanları tarafından hijyenik bir şekilde evlere teslim edilmektedir.

Kars Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu

Kars Belediyesi sosyal yardım başvurusu yapmak isteyen Belediyeyi veya Belediyenin resmi internet sayfasını ziyaret etmelidir. Her binlerce aileye gıda kolisi dağıtarak dar gelirlerine ortak olan Kars Belediyesi Karslı vatandaşların yüzünü bir nebze de güldürmüş vaziyette. Kars Belediyesi iklim şartlarına rağmen zor şartlar altında okuyan öğrencilere, öksüz çocuklara yardımlar yapmaktadır.  Belediyenin bu sosyal yardımlarından yararlanmak için Belediyeye gidebilirsiniz.

Kars Belediyesi Hasta Ve Yaşlılara Destek

Kars Belediyesi hasta ve yaşlılara destek amaçlı Vefa sosyal destek grupları yer almaktadır. Bu gruplarda devlet memuru, polis, öğretmen, jandarma gibi meslek sahibi insanlar gönüllü olarak faaliyet göstermektedir. 65 yaş üstü vatandaşlar ve kronik hastalığı bulunan kişiler Vefa Destek hattını arayarak istedikleri ihtiyaç hakkında bilgi verebilirler. Vefa destek hattı numaraları 112, 155, 156 olarak belirlenmiştir. Şehire uzak köylerde ikamet eden 65 yaş üstü insanlar bu numaralar sayede market, eczane vb. ihtiyaçlarını kolayca giderebilirler. Hatta bankadan maaşlarını bile bu gönüllülere çektirebilirler. Gönüllü insanlar evin kapısına geldiklerinde ise ihtiyaçların parasını almak suretiyle eşyaları hijyenik bir şekilde teslim etmektedir.

Kars Belediyesi Süt Yardımı Başvurusu

Kars Belediyesi süt yardımı başvurusu yapmamaktadır.

Kars Belediyesi Yardımlarından Kimler Yararlanabilir?

Kars Belediyesi Yardımlarından Kimler Yararlanabilir? Kars ilinin sınırları içinde ikamet eden kimsesiz dul kadınlar, kimsesiz yaşlılar, yetimler, engelliler, şehit ve gazi yakınları, erzak yardımı başta olmak üzere giysi, eşya ve para yardımlarından yani Kars Belediyesinin düzenlemiş olduğu bu yardımdan yararlanabilir.

Kars Belediyesi Esnaf Destek Paketi

Kars Belediyesi esnaf destek paketi olarak koronavirüs sebebiyle dükkanını kapatmak zorunda kalan esnaflara gıda paketi dağıtmaktadır.

 Kars Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Kars Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası olarak belediyeye ait olan 0474 223 21 50 numarayı arayabilirler. İhtiyaç sahipleri Kars Belediyesinin düzenlemiş olduğu yardımlar hakkında bilgi edinmek, başvuru sonuçlarının durumunu öğrenmek adına bu numara ile iletişime geçebilirler. Belediye yetkilileri sorunsuz bir şekilde yardımlar hakkında gerekli bilgiyi aktarmaktadırlar.