1. HABERLER

 2. BELEDİYE YARDIMLARI

 3. Karabük Belediyesi Yardım Başvurusu Başladı!
Karabük Belediyesi Yardım Başvurusu Başladı!

Karabük Belediyesi Yardım Başvurusu Başladı!

Karabük Belediyesi resmi web sitesinde erzak yardımı, kömür yardımı gibi bir çok yardım yapacağını açıkladı. Yardım başvurusu nasıl yapılır? Yardım kimlere verilir?

A+A-

Karabük Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama; Karabük 2020 yılı TÜİK verilerine göre 243,614 kişilik nüfusa sahip bir ildir. 1939 yılında belediye teşkilatı kurulmuş olan il 1995 yılında Türkiye’nin 78. İli olmuştur. 4.142  km2 yüzölçümü bulunan şehrin kendisine bağlı 7 belediyesi bulunmaktadır. Her belediyenin olduğu gibi Karabük belediyesinin de kendi vatandaşlarına yapmış olduğu çeşitli sosyal yardımlar bulunmaktadır. ‘Kamu Hizmeti’ olarak adlandırılan bu sosyal yardım hizmetlerinin temel amacı; vatandaşlarının hayat standartlarını çağdaş değerlere mümkün oldukça yakın kılmak, refah düzeyini arttırmaktır. Belediyelerin bu tür hizmet üretimlerinde “yoksun kesim” olarak ifade edilen gruplara sosyal yardım hizmeti sunması, anayasal ölçütlerde sosyal devlet olmanın bir gereğidir. Karabük Belediyesi Yarım Başvurusu için doğrudan belediyeye müracaat edilebilir veya e-devlet sistemi üzerinden başvuru sağlanabilir.

Karabük Belediyesi Tarafından Yapılan Yardımlar Nelerdir?

Her belediyenin olduğu gibi Karabük belediyesinin de yapmış olduğu sosyal yardımlar mevcuttur. Peki Karabük Belediyesi tarafından yapılan yardımlar nelerdir? Karabük belediyesi tarafından yapılan yardımlar çok yönlüdür ve vatandaşların ‘temel’ sayılacak olağan sorunları ele alınarak yapılan birçok sosyal yardım mevcuttur. Karabük belediyesi tarafından gereksinimi bulunan vatandaşlara yapılan sosyal yardımları kısaca aşağıdaki şekilde maddelendirebiliriz:

 • Yakacak yardımı
 • Gıda ve erzak yardımı
 • Kira destek yardımı
 • Şehit ve gazi yakınlarına yönelik yapılan yardımlar
 • Muhtaç asker ailelerine yönelik yapılan yardımlar
 • Engelliler için yapılan yardımlar
 • Dul kadınlar için yapılan yardımlar
 • Çocuklara ve öğrencilere yönelik giysi ve kırtasiye yardımı
 • Üniversite öğrencilerine yönelik burs yardımı
 • Yeni doğan bebekler için yardım paketleri
 • Yaşlılara yönelik yapılan yardımlar

Karabük Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

 Karabük Belediyesi yardım başvurusu nasıl yapılır sorusu vatandaşların sıkça cevap aradığı sorulardandır. Doğrudan belediyeye başvuruda bulunan veya e-devlet sistemi üzerinden başvuru yapan ihtiyaç sahibi vatandaşların başvurularına dönüt verilmektedir. Bunlardan farklı olarak yalnızca tablet yardımı başvurusu için Milli Eğitim ve okul müdürlükleri aracılığı ile başvuruda bulunulabilmektedir.

Karabük Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Sosyal yardımlara ihtiyacı olan vatandaşlar başvurularını gerçekleştirdikten sonra başvurularına verilecek dönütler için bilgi almak isteyeceklerdir. Peki Karabük Belediyesi yardım başvurusu sorgulama nasıl yapılır? Karabük Belediyesi yardım başvurusu sorgulama işlemi yapmak isteyen vatandaşlar yapmış oldukları başvuruların neticesini belediyeye giderek, belediyeyi arayarak veya e-devlet sistemi üzerinden öğrenebilirler. E-devlet sistemi üzerinden sorgulama yapmak isteyen vatandaşların https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671  linki aracılığı ile sorgulama yapmaları mümkün olmaktadır. Başvurular olumlu yanıtlanmış olabilir, olumsuz yanıtlanmış olabilir veya değerlendirme aşamasında olabilir. Eğer başvuru sonucu değerlendirme aşamasında ise daha sonraki süreç için vatandaşların sisteme vermiş oldukları iletişim numarası aracılığı ile irtibat sağlanacak, sonuç vatandaşlara bildirilecektir.

Karabük Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Karabük Belediyesi yardım başvurusu telefon numarası yardım talebinde bulunmak isteyen vatandaşların aradığı başlıklar arasında sıkça yer almaktadır. Vatandaşlar Karabük Belediyesi yardımlarına başvurmak veya başvuru şartlarını öğrenmek için belediyenin ilgili birimine ait olan 444 21 78 nolu iletişim hattından işlemlerini gerçekleştirebilirler. İlgili birime ulaşım sağlandıktan sonra çağrı merkezi personellerinin yönlendirmeleri neticesinde başvurular yapılabilir veya başvuru şartları öğrenilebilir. İlgililerin almış oldukları gereksinimli vatandaşların bilgileri kaydedilip Karabük Belediyesi yetkilileri tarafından taleplere yanıt verme çalışmaları başlatılmakta ve ihtiyaç sahiplerine destek sağlanmaktadır. Kilis Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

 Karabük Belediyesi Yardım Başvuru Formu

 Karabük Belediyesine yardım başvurusunda bulunmak isteyen vatandaşlardan çeşitli bilgi ve belgeler istenmekte ve bunların teyit edilmesi gerekmektedir. Karabük Belediyesi yardım başvuru formu içeriğinde talepte bulunan vatandaşların Karabük il sınırları içerisinde ikamet ediyor olması gerekmektedir. Bu aşamadan sonra vatandaşlardan T.C. kimlik numarası, maddi durum bildirimi, hangi sosyal yardım türüne başvuru yapmak istedikleri gibi bilgilerin yer aldığı formu doldurmaları beklenmektedir. Aynı başvuru formu e-devlet sistemi üzerinden de doldurulabilmektedir. Doğru bilgilerin verilmesi doğru vatandaşlara hizmet ulaştırılması açısından önem arz etmektedir. Başvuru sahiplerinin iletişim numaralarının da yer aldığı formlar doldurulduktan sonra vatandaşlar ile bu iletişim numarası üzerinden irtibat sağlanmaktadır.

Karabük Belediyesi Erzak Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Karabük Belediyesi erzak yardımı başvurusu nasıl yapılır sorusu merak edilen sorular arasında yer almaktadır. Dar gelirli aileler erzak yardımı alma hakkına sahiptir ve gıda yardım kolilerinden faydalanmak için belediyeye gidebilirler. Erzak yardımı için başvuruda bulunmak isteyen vatandaşlar için ikinci bir seçenek ise e-devlet sistemi üzerinden başvuru yapmaktır. Sayfaya giriş yapıp formu dolduran vatandaşlar sosyal yardım türlerinden ‘erzak ve gıda yardımı’ seçeneği aracılığı ile taleplerini iletebilmektedirler. Muhtaç ve dar gelirli olan vatandaşlara, içerisinde temel gıda malzemeleri bulunan erzak kolilerinin dağıtımları sağlanmaktadır. Yapılan bu yardım sayesinde gıda ihtiyaçları karşılanan ailelerin geçimlerine katkı sağlamak amaçlanmıştır.

Karabük Belediyesi Yardım Kolisi Başvurusu

Karabük Belediyesi yardım kolisi başvurusu Karabük Belediyesi’nin halkla iletişim merkezine yapılabilmekte veya direk belediyeye gidilerek başvurulabilmektedir. Bunların dışında e-devlet sistemi üzerinden de başvurular kabul edilmektedir. Talep sonucunda gerekli bilgiler ilgili birim tarafından istenilmekte ve ihtiyaç doğmasına neden olan durum bilgileri ile birlikte T.C. kimlik numarası, ad, soyad, maddi durum vs bilgileri belirtilerek gerekli işlemlerin başlatılması istenilebilmektedir. İlgili birimler tarafından bilgilerin doğruluğu ve ihtiyaç durumu tespit edildikten sonra başvurunun olumlu olması halinde yardımlar başlayıp gereksinimli ailelere ulaşımı sağlanacaktır. Karabük Belediyesi Yardım Başvurusu

Karabük Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu

 Karabük Belediyesi sosyal yardım başvurusu nasıl yapılır sorusunun yanıtı sıkça aranan başlıklardandır. Sosyal yardım ihtiyacı olan bireylerin yararlanabileceği yardımlara vatandaşların kendilerinin başvuru yapmaları gerekmektedir. Sosyal yardımlara yapılacak olan başvurular Karabük Belediyesi’ne bizzat veya iletişim numarası aracılığı ile yapılabilmektedir. Bunların dışında ise e-devlet sistemi üzerinden başvuru yapmak yine vatandaşların sıkça kullandığı kanallardandır. Bu aşamadan sonra ise vatandaşlar sosyal yardım alanlarından hangisine gereksinim duyuyor ise bunu belirtmeli, sorulara eksiksiz ve doğru cevap vererek kaydını oluşturmalıdır. Yanıt aranacak sorular içerisinde gereksinimi olan bireye ait T.C. kimlik numarası, ad, soyad, maddi durum, aile içerisindeki birey sayısı, aylık gelir durumu vs bulunmaktadır. Bilgiler daha sonra teyit edileceğinden doğruluğu önem arz etmektedir. Gerekli bilgiler oluşturulduktan sonra talep edilen sosyal yardım alanı ile ilgili çalışmalar başlayacak, ilgililer tarafından bilgiler teyit edilecek, gerekli araştırmalar yapılarak olumlu sonuç olması halinde yardımlar ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmaya başlanacaktır. Onaylanma süreci sonucunda bilgilendirilen vatandaşlar sosyal yardımlardan faydalanma hakkına sahip olacaklardır.

Karabük Belediyesi Hasta ve Yaşlılara Destek

Karabük Belediyesinin yapmış olduğu yardımlardan biri de hasta ve yaşlılara yönelik olarak yapılan destek yardımlarıdır. Bu yardımlar gereksinimi olan hasta ve yaşlı vatandaşlara yönelik olarak yürütülmektedir. Kendi ihtiyaçlarını karşılayamayacak düzeyde olan yaşlı, engelli ve hasta vatandaşların evlerine belediye tarafından sağlık görevlileri gönderilmektedir. Medikal destek sağlanmakta, tekerlekli sandalye, havalı yatak, baston gibi yardımlarda bulunulmaktadır. Karabük Belediyesi hasta ve yaşlılara destek kapsamında kimsesiz yaşlı vatandaşların yaşadıkları ortamların temizlik ve hijyenlerinin sağlanması adına olumlu dönütler verilmekte, yardımlar yapılmaktadır. Yapılan sosyal yardımlar vatandaşların yaşları, engellilik oranları, gereksinim durumları ile alakalı olarak şekillenmektedir.

Karabük Belediyesi Süt Yardımı Başvurusu

Karabük Belediyesi süt yardımı başvurusu bulunmamaktadır. Karabük belediyesinin süt yardımı yapması istenildiğinde ALO 153 hattından Karabük Beyaz Masa üzerinden iletişim sağlanması gerekmektedir. Gerekli inceleme ve araştırmalar sonucunda dönüt sağlanacaktır.

Karabük Belediyesi Yardımlarından Kimler Yararlanabilir?

 Karabük Belediyesinin vatandaşlarına yapmış olduğu sosyal yardımlardan yararlanmak isteyen vatandaşlar başvurularını yaparak bu sosyal yardımlardan yararlanabilirler. Peki Karabük Belediyesi yardımlarından kimler yararlanabilir? Karabük Belediyesi sosyal yardımlarından yoksul ve dar gelirli olan vatandaşlar, herhangi bir geliri olmayan vatandaşlar, çalışmasına engel olacak yetersizlik sahibi olan vatandaşlar, gereksinimi olan dul kadınlar, şehit yakınları, gazi yakınları, eşi vefat etmiş veya eşinden ayrılmış ve geçimini sağlayacak geliri olmayan kadınlar bu yardımlardan faydalanabilirler.

Karabük Belediyesi Esnaf Destek Paketi

Karabük Belediyesi esnaf destek paketi bulunmamaktadır.