1. HABERLER

  2. FİNANS

  3. Sonunda Konut Alımı Yapmak İsteyenler İçin Adım Atılmaya Başlanıldı! Konut Kredilerinde Faiz İndirimi Başladı!
Sonunda Konut Alımı Yapmak İsteyenler İçin Adım Atılmaya Başlanıldı! Konut Kredilerinde Faiz İndirimi Başladı!

Sonunda Konut Alımı Yapmak İsteyenler İçin Adım Atılmaya Başlanıldı! Konut Kredilerinde Faiz İndirimi Başladı!

Türkiye Finans Katılım Bankası kendisine ait olan gayrimenkulleri ve konutları internet sitesi üzerinden satışa sunuyor! Konut finansmanı kullanacak olanlara banka 120 ay vade sağlıyor! Bankalar kendisine ait olan gayrimenkulleri e-ihale yöntemi ile satışa sunuyor! Konut almaya hak kazanan kişilerin peşin paraları yoksa Türkiye Finans Katılım Bankası`na finansman başvurusunda bulunabiliyorlar!

A+A-

Türkiye Finans Katılım Bankası`nda kendisine ait olmuş olan gayrimenkulleri ve konutları internet sitesi üzerinden satışa sunmakta. Banka`nın konutlarından almak isteyen vatandaşlar kampanyalı konut finansmanından yararlanabilmekteler. Türkiye Finans Bankası farklı il ve ilçelerde yer almış ve mülkiyeti bankaya ait olmakta olan konutlardan almak isteyen kişiler kampanyalı bir finansman sağlarlar. Müşteriler Türkiye Finans Katılım Bankası`nın satılık listesinden ev almak için ihaleye katılım sunmaktadırlar. İhale`nin sonunda ise en yüksek teklifi vermiş olan konutları almaya hak kazanıyor.
İhale sonrasında banka şubesine başvuruda bulunacak olan kişiler öncelik ile konutun değerinin %10 tutarında peşinat ödemesi yapacaklar. Ardından konutun değerinin %90 kadar oranında finansman kullanabilecekler. Konut finansmanı kullanacaklara banka 120 ay vade ile ay ay eşit taksit ve ya 3 ayda bir ödemeli seçenekler de sunmakta.

Konut almaya hak kazanmışlar eğer peşin paraları yok ise Türkiye Finans Katılım Bankası`na finansman başvurusunda bulunabiliyorlar. Bankanın standart konut finansman kampanyasının %1.55 olduğu dönemde banka gayrimenkullerinden ev alanlara ise uygulanmakta olan kampanyalı finansman %0.79 olmaktadır.
Türkiye Finans Katılım Bankası`nın anlaşmalı olmuş olduğu web sitelerinden bankanın konut satış ilanları bulunmaktadır. Bankanın web sitesinden de bu duyurulara ulaşırlar. Ardından vatandaşlar kendileri için uygun olan konutları inceler ve almak için şubelere ve ya internet bankacılığından başvuru işlemlerini yaparlar.