1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Kahramanmaraş Depremi Sonrası LGS Tarihi Belli Oldu: OHAL İlan Edilen İllerde Sınav Nasıl Yapılacak?
Kahramanmaraş Depremi Sonrası LGS Tarihi Belli Oldu: OHAL İlan Edilen İllerde Sınav Nasıl Yapılacak?

Kahramanmaraş Depremi Sonrası LGS Tarihi Belli Oldu: OHAL İlan Edilen İllerde Sınav Nasıl Yapılacak?

Kahramanmaraş Depremi Sonrası LGS Tarihi Belli Oldu: OHAL İlan Edilen İllerde Sınav Nasıl Yapılacak?

A+A-

Milyonlarca öğrenci, 2023 Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınavı hakkında merakla bekliyor. Kahramanmaraş'ta meydana gelen ve 11 ilde büyük yıkıma neden olan deprem felaketi sonrasında Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'den öğrencileri yakından ilgilendiren bir açıklama geldi. OHAL ilan edilen illerde sınavın nasıl yapılacağı konusu da merak ediliyor. İşte son dakika gelişmeleri...

LGS Sınavı İçin Kritik Tarih Belli Oldu

Kahramanmaraş'ta meydana gelen ve uzmanlar tarafından "asrın felaketi" olarak adlandırılan deprem sonrasında, sınava girecek olan öğrencilerle ilgili son dakika açıklaması yapıldı. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, sosyal medya hesabından öğrencileri üzen haberi duyurdu. LGS sınavı için kritik tarih belli oldu: 4 Haziran 2023.

lgs.jpg

OHAL İlan Edilen İllerde Sınav Konusu

6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremler sonrasında 11 ilde OHAL ilan edilmişti. Milyonlarca öğrenci, OHAL ilan edilen illerde sınavların nasıl yapılacağını araştırmaya başladı. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, yaptığı son dakika açıklamasında, OHAL ilan edilen illerde kayıtlı olan öğrencilerin istemeleri halinde farklı illerde sınava girebileceğini belirtti.

MEB'den Öğrencileri Üzen Haber: Sınav Takvimi Belli Oldu

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'in yaptığı açıklama ile 2023 LGS sınavı tarihi belli oldu. Sınav, 4 Haziran 2023 tarihinde yapılacak ve sonuçları 26 Haziran 2023'te açıklanacak. OHAL ilan edilen on ildeki kayıtlı öğrenciler, istemeleri halinde farklı illerde sınava girebilecekler. LGS sınavına katılacak öğrenciler, 26 Mayıs'tan itibaren elektronik ortamda okul müdürlükleri tarafından alınan fotoğraflı sınav giriş belgesi ile sınava girecekleri salon ve sırada hazır bulundurulacaklar.

Etiketler : , , ,