1. HABERLER

  2. BELEDİYE YARDIMLARI

  3. İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu
İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu

İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu

A+A-

İzmir Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu ile vatandaşların huzurunu sağlamak ve destek sağlamak adına birçok yardım paketleri bulunmaktadır. Bu yardım destekleri farklılıklar göstermektedir. Her sene değişiklik göstermektedir. Güncel olarak yardım olarak askıda fatura, destek paketi, esnaf destek paketi, kira yardımı gibi destekleri bulunmaktadır. Yardım destekleri belli zaman içerisinde olup zaman içerisinde verilmeyebilir. Vatandaşların bu tür yerleri takip ederek durum sürecini takip edebilir. Verilen bilgilerinde doğru olması sonucunda yardım alabilirler.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

İzmir Büyükşehir Belediyesi ihtiyaç sahibi ailelere gerek maddi gerekse de gıda yardımı yapıyor. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımız internet üzerinden başvurularını yapabilirler ve yardımlardan yararlanabilirler. Başvuru yapmak için bizizmir.com sitesine girerek istediğiniz yardım türü için gerekli alana tıklamanız gerekmektedir. İnternet sitesinden istediğiniz bilgiyi alabilir başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. İzmir il sınırları içerisinde yaşayan vatandaşlar başvurularını bağlı bulundukları İl ve İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığı'na gerçekleştirebilirler. Ancak zorunlu halden dolayı (tedavi, şehir dışında) başvuru yapabilecek durumda değilseniz, zorunlu olduğunuz durumu belirten bir belgeniz olması gerekiyor. Bu durumlarda olanlar ( İstanbul, Ankara, İzmir, Konya, Adana, Gaziantep, Kayseri, Bursa, Trabzon gibi) belirtilen büyükşehirlerde başvurularını Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları'na gerçekleştirebilirler. Bursa Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Formu

İzmir Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu formu istediğiniz yardıma girdikten sonra sizden belli bilgiler istemektedir. Bu verilen bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde girilmesi gerekmektedir. İstenilen bilgi listesi;
  • Destek Türü
  • Ad Soyad
  • C Kimlik Numarası
  • Telefon
  • E-posta Adresi
izmir büyükşehir belediyesi yardım başvurusu

İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

İzmir Büyükşehir Belediyesi ihtiyaç sahibi vatandaşlarının her zaman yanında olmaya devam ederken, yardım başvurusu yapmak isteyenlerin bazı gerekli olan belgeleri hazırlaması gerekmektedir. Ancak internetten yapılan başvurular için gerekli bir belge yoktur. Sadece bilgilerinizi doğru girmeniz halinde süreciniz değerlendirilecektir. Bilgilerinizi değerlendirmek için iletişim kanalları üzerinden hareket ederek süreci öğrenebilirsiniz.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne yapılan yardım başvurularını sorgulamak isteyen vatandaşlarımız 444 40 35 numaralı hat üzerinden sorgulama işlemleri yapabilirler. Ayrıca e-posta üzerinden öğrenmek isteyen kişiler için him@izmir.bel.tr üzerinden iletişime geçebilirler. En iyi iletişim olarak çağrı merkezini aramak olacaktır. Yoğunluğa göre cevap süresi değişiklik gösterebilir. Bu süre boyunca sabırlı bir şekilde devam edilmelidir.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

İzmir Büyükşehir Belediyesi yardım kartı belli zamanlarda dağılmaktadır. Bu tür başvuruları 444 40 35 HİM İletişim Merkezinden öğrenebilirsiniz. Gerekli başvurular için adımları çağrı merkezinde detaylı olarak bilgi verilecektir.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Hattı

İzmir Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu hattı 444 40 35 üzerinden sağlanmaktadır Bu numarayı arayarak HİM iletişim merkezine ulaşmaktasınız. Öğrenmek istediğiniz bilgileri sorabilirsiniz. Ayrıca öneri, istek gibi konuları da danışabilirsiniz.