1. HABERLER

 2. GÜNDEM

 3. HalkBankası İşyeri Açma Kredisi Hesaplama 2020
HalkBankası İşyeri Açma Kredisi Hesaplama 2020

HalkBankası İşyeri Açma Kredisi Hesaplama 2020

A+A-

İş Yeri Açma Kredisi

Bu kredi eskiyen meslek kollarında etkinlik göstermekte olan esnaf ve sanatkârlar için verdiği işyeri açma kredisi 'dir. Bu krediden faydalanmak amacıyla alçakta belirti edilen işlerden rastgele birini yapmanız gerekmektedir.
 • El dokuma atölyesi ve el dokuma işleri oluşturulan iş yeri açmak,
 • Bakır işletmeciliği ve bakır işçiliği oluşturulan iş kurmak,
 • Çini ya da çömlek yapımı atölyesi açmak,
 • Sedef uyanma ve ahşap oyma işleri oluşturulan atölye kurmak,
 • Çarıkçılık, Yemenicilik, ya da oyacılık işleri yapılmakta olan el işleri atölyesi kurmak,
 • Semercilik, yorgancılık, keçecilik, yazmacılık işleri yapılmakta olan atölyelerden rastgele birini açmak,
 • Lüle ya da oltu taşı işçiliği yapılmakta olan atölyeden açmak.

iş Yeri Açma Kredisi Ne Kadar

Halkbankası ustalık belgesi sahibi olup yeni iş kurmak isteyen girişimcilere özel faizsiz kredi vermektedir. Bu krediden faydalanmak amacıyla müracaat tarihi itibariyle en az üç senelik ustalık belgesini sahip olmanız gerekmektedir. Hem de ustalık belgeniz ile alakalı meslek kolunda son bir sene ortamında kendi adınıza işletme kurduğunuzu belgelemeniz şarttır. Dolayısı ile bu krediden ustalık belgesi ile işyeri açma kredisi 'nden faydalanmak amacıyla ustalık belgesinde yazılı tespit edilen sanat ile alakalı bir işyeri açmış olmanız lüzumlu olup tekrar kosgeb iş kurma kredisi almanız gerekir. [caption id="attachment_1498" align="alignnone" width="300"]işyeri açma kredisi işyeri açma kredisi[/caption] Halkbank iş yeri açmak isteyen esnaf ve sanatkarlara 30.000 TL. sıfır faizli kredi vermektedir. Bu krediden faydalanmak isteyenler, kredi kullanım amacını belirtmeleri ve etkinlikte bulunduğunu belgelemeleri gerekmektedir. Bu krediden faydalanmak amacıyla Kosgeb girişimci kredisi almamış olmanız lüzumludur. Krediden faydalanmak amacıyla esnaf ve sanatkarlar kooperatifine müracaatta bulunabilirsiniz.

İş Yeri Açma Kredisi Nedir

Siz de yeni bir proje ile Halkbank’dan işyeri açma kredisi alabilmek istiyor iseniz, iş kurma projenizin kabul görmesi halinde 100.000 TL’ye kadar sıfır faizli kredi kullanabilirsiniz. Bu krediden faydalanmak amacıyla bir iş projesi hazırlamak ve projesini KOSGEB’e onaylatmak gerekmektedir. İş yeri açmak amacıyla 100.000 TL faizsiz genç girişimci kredisinden faydalanmak amacıyla 30 yaşını tamamlamamış olmak şarttır. Hem de KOSGEB’den faizsiz kredi kullananlar ve işyeri açılış hibe desteği alanlar ile hazine destekli esnaf kredisi kullananlar 100.000 TL faizsiz işyeri açma kredisinden faydalanamazlar.

İş Yeri Açma Kredisi Hesaplama

Halk Bankasının faizsiz kredileri bunlarla da bitmiyor. Halk bankası alçakta yazılı tespit edilen meslek kolları ortamında işyeri kredisi ve Devlet Destekli esnaf kredisi vermektedir.
 • Kahvehane, cafe, kafeterya ve kıraathane açma ve işletme kredisi
 • Kafe ve lokanta ile restaurant işletmecileri için,
 • Dükkan açma ve terzi butik işletmecileri,
 • Mobilya, marangoz ve ağaç işleri için işyeri kredileri,
 • Bakkal, büfe, market, ve süper market vb.
 • Manavlar için,
 • Kırtasiyeciler ve kitapçılar için
 • Servis şoförleri, otobüsçüler ve taksiciler,
 • Erkek ve bayan kuaförü açanlara destek kredisi,
 • Nakliyeciler, kamyoncular ve kamyonetçiler için,

İş Yeri Açma Kredisi Hesaplama

Halkbankası girişimciler içerisinde değişik destekleme paketleri ile işyeri açma ve kurma kredileri veriyor. Bu kredilerden konuşmak gerekirse; Üniversite mezunu olup, tecrübe kazandığı ve eğitimini aldığı iş kolunda kendi iş konumunu açmak isteyen girişimcilere verdiği; Cesur girişimci Kredisi, Üniversite mezunu, tecrübesiz, mezun bulunduğu bölümle alakalı kendi işini kurmak isteyen, müteşebbis girişimcilere yönelik verdiği Genç Girişimci İşyeri Açma Kredisi Mesleki kuruluşlardan eğitim sertifika/belgesi tespit edilen ve alakalı iş kolunda tecrübe sahibi olan ve kendi iş konumunu açmak isteyen girişimcilere; Usta Girişimci Kredisi Teknokentlerde etkinlik gösteren girişimciler, KOSGEB, TÜBİTAK, TTGV gibi kurumlardan hibe almaya hak kazanmış girişimciler ve patent hakkı satın almış/sahibi olan girişimcilere yönelik Mucit Girişimci Kredisi Halkbank franchising sistemi işyeri açmak ya da kendi işini kurmak yeni bir franchising etkinliği göstermek isteyenlere franchise giriş bedeli ödemesi ve işkonumunun bütün ihtiyaçlarının karşılanması hedefiyle oluşturulan harcamalar için finansman Franchising kredisi veriyor. Bu kredi Halkbank bayilik kredisi kapsamında da kullanılabilmektedir. Bu kredilier yalnızca Halkbank’ ın desteği olmayıp devlet doğrultusunda her alanda desteklemeler verilmekte ve verilmeye devam etmektedir. Sizde kendi işinizi kurmak için lüzumlu evrakları hazırlayarak Halkbankası işyeri açma kredisi müracaatı yapabilir, Devlet destekli iş kurma kredisi fırsatlarından yararlanarak kendi işinizi kurabilirsiniz. Kosgeb kurul toplantısı soruları