1. HABERLER

  2. BELEDİYE YARDIMLARI

  3. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Tarafından Yapılan Yardımlar Nelerdir? İstanbul Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? İstanbul Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvuru Formu.

A+A-

 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Türkiye’nin en kalabalık nüfusuna sahip olan İstanbul’da bilhassa pandemi zamanında yoksullaşan halkının elinden tutma çabaları sürmektedir. Bu çabalar doğrultusunda vatandaşına ayni ve nakdi yardımlar yapmaktadır. Bu sayede bu süreçten halkının daha az hasar almasında pay sahibi olmuştur. Ramazan ayında gıda kolisi dağıtmaktan arda kalmayan İstanbul Belediyesi koronavirüs sebebiyle işyerini kapatmak zorunda kalan veya işlerinden ayrılan vatandaşlara da yardımcı olmaktadır. Kimsesi olmayan dar gelirli vatandaşlara yardım çeki dağıtan Büyükşehir Belediyesi bu sayede halkın ihtiyaçlarını görerek onlara yardımcı çıkmaktadır.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Tarafından Yapılan Yardımlar Nelerdir?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Tarafından Yapılan Yardımlar Nelerdir? İstanbul Büyükşehir Belediyesi dar gelirli ihtiyaç sahibi ailelere birçok konuda yardım etmektedir. Büyükşehir Belediyesinin yapmış olduğu yardımlar arasında çocuklar için tablet dağıtımı, çocuklar için kırtasiye yardımı, dul kadınlara yapılan yardımlar, şehit ve gazi ailelerine yapılan yardımlar, kira yardımları, bebek bezi ve mama yardımları, ihtiyacı olan asker ailelerine yapılan yardımlar, temizlik malzemesi yardımları vardır. Kömür ve yakacak yardımı, bayram yardımları, yaşlı hizmetlere yapılan yardımlar, para yardımları, şartlı eğitim ve şartlı sağlık yardımları İstanbul Büyükşehir Belediyesinin yapmış olduğu bir diğer yardımlardır.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Eskiden online olarak da yapılan başvurular artık son güncelleme ile sadece ama sadece Belediye Binalarında yapılmaktadır. Bununla birlikte Belediye için zamanı olmayan vatandaşlar Belediyeyi arayarak da başvurularını yapabilmektedirler. Sunulan bilgiler doğrultusunda harekete geçen İstanbul Büyükşehir Belediyesi gerekli incelemeleri yaptıktan sonra vatandaşa gereken yardımı sunmaktadır.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama başvuru yapan vatandaşların gerçekleştirmiş olduğu bir süreçtir. Yardım başvurularının onaylanıp onaylanmadığını merak eden vatandaşlar yapmış olduğu başvuruları kolayca sorgulatarak son durumu öğrenebilirler. Vatandaşlar yapmış olunan başvuruyu Belediye Binasına giderek veya Belediyeyi arayarak sorgulayabilirler. E-devlet üzerinden de başvuruyu sorgulamak mümkün. Uygulamadan iletişim kısmına geçerek başvuru hakkında bilgi alınabilir.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvuru Formu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi yardım başvuru formu yardım alacak olan kişiye ait sorular yer almaktadır. Yardımdan yararlanmak isteyen bütün vatandaşlar bu başvuru formunu diğer bir deyişle başvuru dilekçesini doldurmak zorundalardır. Formda kişinin adı soyadı, meşgul olduğu işi, aylık geliri, hanedeki kişi sayısı vb. sorular sorulmaktadır. İstanbul Büyükşehir Belediyesi bu bilgiler doğrultusunda yola çıkarak milyonların incelemesini yapıyor. Yani hangi kişi ne kadar yardıma muhtaç ise önceliği ona veriyor. Yardım isteyen vatandaşın bu soruları eksiksiz ve doğru doldurmaları önemle rica olunur. Aksi takdirde devleti dolandırarak kendini ifade eden vatandaşın bunun bir yasal suç olduğunu unutmaması gerekir.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Yardım Kolisi Başvurusu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi yardım kolisi başvurusu. Büyükşehir Belediyesi yardım kolisi adı altında vatandaşlarına yardım kartları vermektedir. Bu kartlar aylık olarak verilmekte olup kişinin kendi ihtiyaçlarının karşılanması hedeflenmiştir. 300 TL, 500 TL, 600 TL gibi limitleri bulunan yardım kartları kişinin ihtiyacına göre veriliyor. Örneğin tek başına yaşayan bir bireye 300 TL’lik yardım kartı verilirken kalabalık bir aileye ise 600 TL’lik yardım kartı verilmektedir. Bu yardım kartından yararlanmak isteyen vatandaşların bizzat Belediyelere gitmesi gerekiyor. Bu yardım kartları Migros, ŞOK,  Carrefoursa vb. anlaşmalı birçok marketlerde geçerlidir.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Erzak Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Erzak Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? İstanbul Büyükşehir Belediyesi gıda konusunda halkına desteğini sürdürmektedir. Dönem dönem yapılan bu erzak yardımları ailelerin gıda olarak temel ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Bu gıda ürünlerinin arasında Ayçiçek yağı, un, tuz, makarna, çay, şeker gibi temel gıda ihtiyaçları bulunmaktadır. Bu yardımdan faydalanmak isteyen vatandaşlar İstanbul Büyükşehir Belediyesinin resmi internet sayfasına gidip yardım kısmından başvuru formu doldurmalıdır. Ardından başvurunun kabul sürecini beklemelidir. Bu süreç yoğun nüfus ve yoğun talep üzerine değişiklik gösterebilmektedir. Ortalama 14-20 günleri içinde başvuru sonucunu öğrenebilmek mümkün.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım başvurusu olarak birçok konuda vatandaşına destek çıkmaktadır. Çocuklar için kırtasiye yardımı, çocuklar için tablet yardımı, dul kadınlara yönelik yapılan yardımlar, engelliler için yapılan yardımlar Belediyenin yaptığı yardımlara örnektir. Muhtaç asker aileleri için yapılan yardımlar, şehit ve gazi yakınları için yapılan yardımlar, kira yardımı, bebek bezi ve bebek maması yardımı, şartlı eğitim yardımı, şartlı sağlık yardımı,  bayram yardımları, evde yaşlı bakım hizmetleri ise Büyükşehir Belediyesinin sunduğu diğer yardımlardır. Eğer hane sayısının toplam geliri asgari ücretin yarısı bile etmiyorsa Belediye onlara öncelik tanıyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Hasta Ve Yaşlılara Destek

İstanbul Büyükşehir Belediyesi hasta ve yaşlılara destek olarak muayene ve tedavi hizmetleri, aktif yaşlılık programı ve birbirinden güzel faaliyetlerde bulunarak yaşlılara daha rahat yaşam sürdürebilmeleri adına çalışmaktadır. Bu faaliyetlerden yararlanmak Belediyeyle iletişime geçip destek almak istediğinizi belirtmeniz yeterli.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Süt Yardımı Başvurusu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi süt yardımı başvurusu yapmak için ailenin muhtaç aile kapsamında olması gerekmektedir. Sosyal hizmetler bakanı ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi birlikte ailenin gelir testini yaptıktan sonra ailenin çocukları olup olmadığını kontrol etmektedir. Devlet dairelerin şartlarını yerine getirmesi halinde 3-6 yaş aralığı çocukların haftalık 2 litre süt ihtiyacını karşılamaktadır.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Yardımlarından Kimler Yararlanabilir?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Yardımlarından Kimler Yararlanabilir? Büyükşehir sosyal yardımlarını kimsesiz insanlara, öksüz yetimlere, dul kadınlara, aylık geliri olmayanlara, evini v geçindirmekte zorlanan, doğal afetlere maruz kalan, engellilere, yoksul ailelere ve çocuklarına yapıyor. Belediye bu yardımlardan faydalanmak isteyenlerden bazı belgeler istiyor. Örneğin engelli bir insan için sağlık kurulu raporu istemektedir. Yardım alacak kişinin evine kontrol amaçlı Belediye bir komisyon göndererek gerekli incelemelerin yapılmasını istemektedir. Komisyon ise bu doğrultuda bir rapor hazırlamaktadır.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Esnaf Destek Paketi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi esnaf destek paketi olarak esnaflardan dükkan kirası almayacaklarını açıkladı. Kısıtlama sürecinde ise dükkanların doğalgaz ve sularının kesilmeyeceğini de dile getiren İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı esnafına destek çıktığını bu sözlerle devam ettirdi. Ayrıca dükkanını kapatan esnafa 100 bin gıda kolisi dağıtılacak diye ekledi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

İstanbul Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu telefon numarası 0212 449 40 00 olan bu numarayı arayarak başvuru ve yardımlar hakkında gerekli bilgiyi alabilmek mümkündür.