1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. iPhone SE Satışta! Türkiye'ye de 2021
iPhone SE  Satışta! Türkiye'ye de 2021

iPhone SE Satışta! Türkiye'ye de 2021

A+A-

Apple’ın yeni akıllı telefonu iPhone SE 2020, Birçok ülkede satışa çıkmaya hazırlanıyor! Türkiye'ye ne zaman geleceği ise oldukça merak konusu.

ABD menşeli teknoloji devi Apple, geçtiğimiz günlerde kendisine göre uygun fiyatlı olan bir iPhone modelini bizlere tanıttı. Görünüşü itibari ile iPhone 8’den farksız olan telefonun birçok özelliğinin de bu telefon ile bire bir aynı olması, eleştirilere sebep oldu. Yetersiz batarya kapasitesi, demode tasarım dili ve arka tarafta yer alan tekli kamerası ile tepki çeken cihazın Türkiye fiyatı da beklentilerin üzerinde oldu. Ancak yine de gücünü Apple A13 Bionic yonga setinden alan iPhone SE 2020’nin fazlasıyla güçlü bir telefon olduğunu söylemekte fayda var.

Türkiye'ye Ne Zaman Gelecek?

Peki ama telefonu satın almak isteyenler ne kadar daha bekleyecek? Bu sorunun cevabı Türkiye için henüz belli değil. Zira iPhone SE 2020’nin satışa sunulacağı 40 ülke belli oldu ancak maalesef açıklanan ülkeler arasında Türkiye bulunmuyor. Listede ülkelerin para birimlerine göre satış fiyatlarına da yer verilirken, 17 Nisan’da ön sipariş verenlerin 1 Mayıs-5 Mayıs arasında telefonu teslim alabilecekleri de bildirildi.

Telefonun ülkemizde ne zaman satışa sunulacağına dair ise henüz bir bilgi yok. Ancak iPhone SE 2020’nin ikinci dalga dağıtımlarda Türkiye’ye gelmesi kuvvetle muhtemel. Cihazın bazı ülkelerdeki fiyatlarını aşağıdaki listeden inceleyebilirsiniz. Ayrıca cihazın Türkiye fiyatını da tekrar hatırlatmakta fayda var: 5.299 TL.

ABD: 399 Dolar

İtalya: 499 Euro

Almanya: 479 Euro

Fransa: 489 Euro

Rusya: 39.990 Ruble

Etiketler :